نرم افزار کتابخانه های عمومی استان فارس
برای اندروید
اخبار ویژه
شهرستان ها
دیگر رسانه ها
گزارش تصویری
در جلسه مشترک اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس و کتابخانه تخصصی و مرکز پژوهشی آستان احمدی و محمدی (ع) بیان شد:
جلسه مشترک برنامه‌ریزی هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، معاون پژوهش و فناوری اطلاعات آستان و معاون تبلیغات و ارتباطات آستان احمدی و محمدی (ع) به منظور همکاری‌های مشترک دو سازمان و هماهنگی در راستای برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در محل کتابخانه و مرکز پژوهشی حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار شد.
از سوی دبیرکل نهاد صورت پذیرفت؛
دکتر سیدباقر میرعبداللهی به عنوان مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منصوب شد.
با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس برگزار می‌شود؛
پنجمین نشست متخصصان علم اطلاعات و دانش‌شناسی استان فارس همراه با دومین مجمع عمومی انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی شاخه فارس و پنل تخصصی صنعت چاپ استان برگزار می‌شود.
با هدف نیازسنجی و ارتقای کیفیت خرید نشریات برای کتابخانه‌های عمومی
طرح نظر خواهی از کتابداران و اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی کشور از روز یکشنبه سوم اردیبهشت آغاز شده و طی آن نشریات پرتقاضا در فرآیند تصمیم‌گیری برای خرید قرار می‌گیرند.
با پیام رئیس جمهور انجام گرفت؛
در پی سفر رئیس جمهور به شیراز برای افتتاح پروژه های زیربنایی، فرهنگی، اقتصادی و ورزشی، 10 کتابخانه عمومی در این شهر توسط ایشان افتتاح شد که بر این اساس تعداد کتابخانه های عمومی شیراز به 28 باب کتابخانه رسید.
از سوی معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد معرفی شد؛
معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور دومین سری از کتاب‌های طرح «کتاب‌خوان ماه» را در سال ۱۳۹۶ معرفی کرد.
علیرضا مختارپور در پیامی درگذشت پدر گرامی کتابدار کتابخانه عمومی باغ‌نشاط لار را به ایشان و خانواده محترم‌شان تسلیت گفت.
با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛
10کتابخانه عمومی در شیراز با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و جمعی از مسئولان استانی افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسند.
همزمان با بیست و ششمین سفر استانی؛
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور چهارشنبه سی‌ام فروردین در سفر به فارس با کتابداران این استان دیدار و گفتگو می‌کند.
روح‌الله منوچهری سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس در پیامی درگذشت پدر بزرگوار سرکار خانم راضیه زمانی‌پور کتابدار کتابخانه عمومی باغ‌نشاط لار را به این همکار گرامی و خانواده ایشان تسلیت گفت.
دبیرخانه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از آغاز ارسال پرسشنامه‌ها و پاسخنامه‌های این جشنواره به کتابخانه‌های سراسر کشور خبر داد.
در سفر به لارستان صورت گرفت؛
سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس در سفر به لارستان ضمن بازید از کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، در نشست هم‌اندیشی که با کتابداران این شهرستان برپا شد، به تبیین عملکرد این مجموعه، وضعیت موجود و مسائل و مشکلات کتابخانه‌های عمومی این شهرستان پرداخت.
روح‌الله منوچهری در پیامی درگذشت سید ابوالحسن فال‌اسیری از خیران نیک‌اندیش و بنیانگذاران مجمع خیرین مدرسه‌ساز و خیرین تأمین سلامت استان فارس را به مردم این استان، جامعه خیرین و خانواده ایشان تسلیت گفت.
کلنگ‌زنی بخش «مادر و کودک» کتابخانه اندیشه اوز به دست خیران؛
همزمان با چهاردهم فروردین ماه و روز جهانی «کتاب کودک»، در آئینی با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، خیران و مسئولان لارستان، کلنگ توسعه بخش «مادر و کودک» کتابخانه‌ عمومی اندیشه اوز به زمین خورد.
در اولین هفته کاری سال ۹۶؛
روح‌الله منوچهری سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس به همراه جمعی از همکاران اداره کل و اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز، چهارشنبه 9فرورین ماه به دیدار کتابداران کتابخانه‌های عمومی مولوی، عدالت و ابوریحان شیراز رفت.
یادداشت شفاهی زینب محبی، کتابدار شایسته تقدیر کتابخانه عمومی جاویدی فسا:
یکی از روش‌هایی که در کنار مطالعه کردن آموخته‌ام شناخت کتاب‌ها بوده است. اینکه چکیده‌ای از آنها را بدانم و اطلاعات مفیدی از نویسنده و انتشارات آنها داشته باشم به عنوان مکملی قابل اتکا در کار کتابداری همواره همراه من بوده است.
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد خبر داد:
محمد اله‌یاری از ارسال 65 درصد از کتاب‌های «طرح انتخاب کتابدار 2» به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور خبر داد.
نوزدهمین مجموعه نورسیده‌ها با ۷۷ عنوان کتاب متنوع، راهی کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور شد.
روح‌الله منوچهری سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس ،در پیامی فرارسیدن عید باستانی نوروز را به تمامی کتابداران، مسئولان کتابخانه‌های عمومی، رؤسای شهرستان‌ها و همکاران ستادی تبریک و شادباش گفت.
فرماندار شیراز در آخرین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در سال جاری:
چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز در سال جاری به ریاست فرماندار شیراز و با حضور محمودرضا طالبان نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، روح‌الله منوچهری سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، نصرالله کیانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک، فاطمه صفری راد سرپرست کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز و دیگر اعضای این انجمن برگزار شد.
بيشتر
به منظور جذاب‌سازی و تقویت بخش کودک کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز 35 قلم بازی فکری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خریداری شد.
به مناسبت عید سعید مبعث
کتابخانه عمومی گنجینه معرفت اردکان به مناسبت عید سعید مبعث، نمایشگاه موضوعی کتاب و نخستین نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای در سال جدید را به همراه جلسه حافظ‌خوانی برگزار کرد.
اولین نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای کتابخانه عمومی گلستان میمند در سال جدید با معرفی هفت کتاب برگزار شد.
در سالروز بزرگداشت سعدی شیرازی؛
کودکان و نوجوانان قیروکارزینی در سالروز بزرگداشت سعدی در کتابخانه گنجینه دانش، کتاب گلستان شیخ اجل را ورق زدند.
چراغ کتاب‌خوان در داراب روشن شد؛
نخستین نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای کتابخانه عمومی مرحوم غلامحسین فرخنده داراب در مدرسه دخترانه نجابت برگزار شد.
به منظور آشنایی با شیوه‌های مدیریت بحران و خدمات ایمنی و مقابله با بلایای طبیعی، دوره آموزشی مدیریت بحران در محل کتابخانه های عمومی علامه طباطبایی سروستان و با حضور کلیه کتابداران و پرسنل این شهرستان برگزار شد.
در آغاز سال جدید
مهندس رضایی شهردار نورآباد با حضور در کتابخانه استاد شهید نورآباد از بخش‌های مختلف این کتابخانه بازدید کرد.
به مناسبت ماه مبارک رجب؛
کتابخانه عمومی گنجینه معرفت شهر اردکان به مناسبت گرامیداشت اعیاد ماه رجب و میلاد امیرالمومنین حضرت امام علی(ع)، نمایشگاه کتاب « فروغ ولایت» را برگزار کرد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا اعلام کرد:
محمدحسین فیروزی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی این شهرستان را به مناسبت بزرگداشت «روز فسا» اعلام کرد.
به مناسبت 14 فروردین «روز جهانی کتاب کودک»؛
کتابخانه عمومی قاضی بیضاوی شهر بیضا در روز جهانی کتاب کودک، میزبان فرهاد حسن زاده یکی از نویسندگان پیشکسوت حوزه کودک و نوجوان بود.
به همت کتابخانه عمومی گنجینه معرفت اردکان صورت گرفت:
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سپیدان از برپایی نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان به مناسبت روز جهانی کتاب کودک و برگزاری برنامه «اهدای کتاب به کتابخانه» در کتابخانه عمومی گنجینه معرفت خبر داد.
فعالیت‌های خلاقانه ترویج کتابخوانی شهر دوبرجی داراب در نوروز
سوگند نریمانی کتابدار کتابخانه عمومی فرهنگ فورگ داراب از برپایی طرح‌های ترویج کتابخوانی به همت کتابخانه عمومی فرهنگ فورگ داراب در نوروز خبر داد.
در روز طبیعت و همزمان با روز جهانی کودک کتابخانه عمومی سوریان بوانات، طرح «تعویض سبزه هفت‌سین با کتاب» و آشتی کودکان با یار مهربان در روز طبیعت را اجرا کرد.
کتاب‌دوستان خرامه با هفت‌سینی کاغذی به استقبال بهار رفتند
کتابخانه عمومی محمد رسول الله(ص) با آذین بندی کتابخانه و چیدن سفره‌های هفت سین ایرانی و هفت‌سین کتاب به پیشواز بهار طبیعت رفت.
به مناسبت روز بزرگداشت پروین اعتصامی؛
همزمان با روز بزرگداشت پروین اعتصامی نشست شعرخوانی با موضوع اشعار پروین اعتصامی در کتابخانه صادق‌آل محمد اقلید برپا شد.
نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای سروستان با همکاری کتابخانه عمومی علامه طباطبایی و دبستان دخترانه شهید باهنر در سالن فردوسی کتابخانه برگزار شد.
مدرسه شهید زهرایی پذیرای نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای
دومین نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای کتابخانه عمومی شهید آیت الله مدنی کازرون با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و مسئولان مدرسه پسرانه شهید زهرایی برگزار شد.
نشست کتاب‌خوان اسفندماه کتابخانه محمدرسول الله (ص) با معرفی هشت کتاب و با حضور کتابداران و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در محل کتابخانه برگزار شد.
میزبانی کتابخانه گنجینه معرفت اردکان از نشست کتاب‌خوان نابینایان
با حضور دانش آموزان استثنایی مدرسه ساعی نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی گنجینه معرفت شهر اردکان در بخش نابینایان این کتابخانه برگزار شد.
نشست هم اندیشی کتابداران بخش نابینایان کتابخانه رئیسی و مسئولان کانون فانوس دانشگاه شیراز با هدف تعامل هرچه بیشتر این دو مرکز در راستای توسعه و بهبود خدمات ویژه افراد با آسیب بینایی برگزار شد.
بيشتر
گزارش اختصاصی از بخش نابینایان کتابخانه رئیسی اردکانی شیراز
تسنیم:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به برنامه‌های دهه فجر گفت: نشست‌های تخصصی نقد کتاب و نمایشگاه‌های کتاب با موضوع انقلاب اسلامی در دهه فجر در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان فارس برگزار می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در گفت‌و‌گو با شبستان:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: از سه سال پیش تاکنون کتابخانه‌های جدید بدون داشتن استانداردهای لازم، افتتاح نمی‌شوند و کتابخانه ‌های قدیمی نیز از لحاظ عمرانی مقاوم و استانداردسازی خواهیم کرد.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در گفت‌و‌گو با تسنیم:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از تبدیل کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز به موزه – کتابخانه خبر داد.
بيشتر
مراسم افتتاح همزمان 10 کتابخانه عمومی در شیراز، پنجشنبه 31 فروردین ماه، با حضور علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، معاونان و مدیران کل این نهاد، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، اعضای انجمن خیران کتابخانه ساز و جمعی از فعالان فرهنگی این شهر، در کتابخانه «پوری سلطانی» برگزار شد.
روح‌الله منوچهری سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس به‌همراه کارشناسان این اداره‌کل، در این سفر سه‌روزه به لارستان، از کتابخانه‌های عمومی «بانو صفیه خضری» و «اندیشه» اوز، «رسالت» بیرم، «ابی احمد جویم لارستان»، «حسینیه اعظم»، «گنج شایگان»، «باغ نشاط»،«معرفت» و «فردوس» لار و کتابخانه‌های عمومی «آبشار اندیشه» و «محبی» شهرستان گراش بازدید کرد.
همزمان با چهاردهم فروردین ماه و روز جهانی «کتاب کودک»، در آئینی با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، خیران و مسئولان لارستان، کلنگ توسعه بخش «مادر و کودک» کتابخانه‌ عمومی اندیشه اوز به زمین خورد.
بيشتر
 
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

مجری سایت : شرکت سیگما