اخبار ویژه
شهرستان ها
دیگر رسانه ها
گزارش تصویری
تجلی شعر در شهر راز؛
چهارمین نشست تخصصی کتاب‌خوان شعر، به همت اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، مؤسسه فرهنگی شهرستان ادب و مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس با حضور شاعران استانی و ملی و با معرفی شش کتاب تخصصی شعر، سه‌شنبه 24 مردادماه در شیراز برگزار شد.
هدیه مهربان کتابخانه‌های عمومی به مردم شیراز؛
سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با حضور در «سرای یار مهربان» پایانه شهید دستغیب، 400جلد نشریه به این سرای مهربانی اهدا کرد.
برگزاری نشست مسئولان اداره‌کل و کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز؛
سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در دیدار با کتابداران بر ضرورت ایجاد فعالیت‌های خلاقانه، به‌روز کردن کتابخانه‌های عمومی و جذب مخاطب در کتابخانه‌ها تأکید کرد.
با محوریت کتاب «وقتی مهتاب گم شد»؛
نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس با هدف عمل به منویات امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری در پاسداشت ادبیات دفاع مقدس، با محوریت کتاب «وقتی مهتاب گم شد» خاطرات علی خوش لفظ، فراخوان داد.
اطلاعیه جدید، چهارمین مرحله از نظام تشویق پژوهشگران نهاد منتشر شد؛
اطلاعیه شماره ۳، چهارمین مرحله از نظام تشویق پژوهشگران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، منتشر شد.
با حضور شاعران استانی و ملی؛
چهارمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی کتاب‌خوان شعر، با همکاری مشترک اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، مؤسسه فرهنگی شهرستان ادب و مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس، روز سه‌شنبه 24مردادماه در شیراز برگزار می‌شود.
هدیه کتابخانه‌های عمومی فارس به یاران کتاب در آخرین هفته مردادماه؛
با اعلام بخشی از برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان فارس در هفته جاری، بیش از 120 برنامه فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی در کتابخانه‌های عمومی این استان برپا می‌شود.
منوچهری در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اقلید:
سرپرست اداره‌‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس در سفر به شهرستان اقلید ضمن بازدید از کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در انجمن کتابخانه‌های عمومی اقلید که به ریاست فرماندار این شهرستان برگزار شد، حضور یافت.
منوچهری در جلسه شورای اداری شهرستان شیراز عنوان کرد:
سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در جلسه شورای اداری مسئولان کتابخانه‌‌های عمومی شهرستان شیراز بر ضرورت انجام فعالیت‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌ها تأکید کرد.
به مناسبت فرارسیدن 17مرداد روز خبرنگار، روح‌الله منوچهری سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در پیامی روز خبرنگار را به تلاشگران این عرصه تبریک گفت و از زحمات خبرنگاران در حوزه کتاب و کتابخوانی و همراهی‌ همیشگی آنان درترویج فرهنگ کتابخوانی قدردانی کرد.
نماینده مردم خرامه، کوار و سروستان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان:
دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در سال 96خرامه با حضور نماینده مردم خرامه در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار شهرستان برگزار شد.
برگزاری دومین جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان در سال جاری؛
دومین جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان فارس در سال جاری با حضور سرپرست و کارشناسان اداره‌کل و رؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها با محوریت استفاده از ظرفیت خیرین شهرستانی برگزار شد.
در سومین هفته مردادماه؛
کتابخانه‌های عمومی استان فارس در هفته جاری با بیش از 100برنامه فرهنگی و آموزشی میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خواهند بود.
سید علی‌محمد موسوی در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی:
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اشاره به ارزش این جشنواره گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی سبب حفظ فرهنگ ناب اسلامی می‌شود و مشارکت بالای مردم در این دوره از جشنواره نشانگر اتفاقی خوب در این زمینه است.
سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره رضوی گفت: امسال مشارکت در بخش های فردی، خانوادگی، مکتوب و آنلاین برای تمامی سنین صورت گرفت که منتج به انقلابی در بخش برگزیدگان شد.
با معرفی و تقدیر از برگزیدگان؛
آیین اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی صبح دیروز با حضور مقامات ارشد استانی با تقدیر از برگزیدگان و دستگاه مشارکت کننده برتر برگزار شد.
در پی درگذشت پدر گرانقدر دکتر بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس این مصیبت را به ایشان و خانوداه گرامیشان تسلیت گفت.
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سروستان عنوان شد:
سرپرست و کارشناسان اداره‌کل کتابخانه‌‌های عمومی استان فارس، در سفری به شهرستان سروستان ضمن بازدید از کتابخانه‌های عمومی، در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی سروستان به ریاست فرماندار این شهرستان حضور یافتند.
با معرفی و تقدیر از برگزیدگان؛
آیین اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان فارس همزمان با ایام گرامیداشت دهه کرامت با حضور مقامات ارشد استانی روز چهارشنبه 11مردادماه برگزار خواهد شد.
لبیک مردم فارس به جشنواره‌ای از جنس نور؛
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس از مشارکت 35 هزار 803نفر از مردم استان در هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در دو بخش آنلاین و مکتوب خبر داد.
بيشتر
دریافت کتاب های جشنواره رضوی
با حضور اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی ممسنی و رستم، سه کتاب از کتاب‌های طرح کتابخوان ماه ویژه مردادماه در کتابخانه‌های عمومی دو شهرستان ممسنی و رستم جمع‌خوانی و معرفی شد.
با هدف غنی‌سازی کتابخانه‌های مشارکتی؛
در راستای همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور با کتابخانه‌های مشارکتی، اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز با اهدای بیش از 500جلد کتاب به کتابخانه های مشارکتی زندان و بازداشتگاه مرکزی شیراز، به غنی شدن این مجموعه کمک کرد.
در جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌‌های عمومی و شورای فرهنگ عمومی شهرستان پاسارگاد عنوان شد:
جلسه انجمن کتابخانه‌ها و جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پاسارگاد با موضوع راهکارهای جذب و علاقه‌مند کردن شهروندان به کتاب و کتابخوانی و همکاری ادارات در مباحث کتابخوانی با حضور اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی، مسئولان ادارات و فعالان فرهنگی در محل کتابخانه عمومی شهید خبازی برگزار شد.
از نشست کتاب‌خوان در اداره برق تا فعالیت‌های بخش کودک و نوجوان
کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی (ع) کازرون در تیرماه با برگزاری فعالیت‌های خلاقانه بازار کتابخوانی را گرم‌تر کرد.
با حضور نیک‌اندیشان شهرستان داراب؛
نخستین جلسه خیرین شهرک غدیر با حضور دهیار و امام جماعت مسجد جامع شهرک در کتابخانه عمومی نوایگان برگزار شد.
سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز از خرید تجهیزات کودک برای 15 کتابخانه عمومی این شهرستان خبر داد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جهرم از راه‌اندازی بانک اطلاعات کتاب و نویسندگان جهرمی خبر داد.
با حضور شاعران برجسته استان؛
با حضور اعضای انجمن ادبی دو شهرستان نی‌ریز و استهبان جلسه انجمن ادبی همسایه ‌همراه با نقد و بررسی اشعار شاعران بومی در کتابخانه عمومی محقق‌العلما برگزار شد.
به همت بخش ‌نابینایان کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی برگزار شد؛
نخستین دوره کارگاه آموزشی نحوه کار با گوشی‌های هوشمند و نرم‌افزارهای نوین و پرکاربرد ویژه افراد نابینا و کم‌بینا در بخش نابینایان کتابخانه رئیسی اردکانی شیراز برگزار شد.
معرفی کتاب‌های کودکانه در سرزمین گلاب فارس؛
نشست کتاب‌خوان ویژه کودک با حضور اعضای فعال کودک و نوجوان کتابخانه عمومی گلستان میمند و با معرفی شش کتاب برگزار شد.
به مناسب دهه کرامت صورت گرفت:
با حضور اعضای کودک و نوجوان کتابخانه عمومی فرزانگان سده اقلید، به مناسب ایام دهه کرامت نشست جمع‌خوانی کتاب «ده قصه از امام رضا(ع)» و حفظ جز سی قرآن کریم برگزار شد.
در روز میلاد حضرت معصومه (س)؛
کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز در آغاز دهه کرامت و همزمان با روز میلاد حضرت معصومه (س) با حضور در حرم مطهر شاهچراغ(ع) این آستان مقدس را گلباران و غبارروبی کردند.
از جمع‌خوانی دو کتاب تا تشکیل جلسات حلقه‌های صالحین؛
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ممسنی از برگزاری ویژه برنامه‌های بزرگداشت دهه کرامت در کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های ممسنی و رستم خبر داد.
با هدف ارتقای سطح گویندگان افتخاری ؛
دومین کارگاه آموزشی فن بیان و گویندگی با حضور گویندگان افتخاری بخش نابینایان و دیگر علاقه‌مندان در بخش نابینایان کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی برگزار شد.
«اندیشه‌های ماندگار» در یکصد و دوازدهمین نشست سیر مطالعاتی کارزون
یکصد و دوازدهمین نشست سیر مطالعاتی کتابخانه عمومی شهید مدنی کازرون با معرفی پنج کتاب برتر برگزار شد.
با ارائه 100 کتاب با موضوع سیره زندگی برتر؛
به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت و هفته آدینه، اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان با همکاری دفتر محترم امام جمعه شهرستان اقدام به برگزاری نمایشگاه کتاب کرد.
با شروع تعطیلات تابستانی صورت گرفت؛
مسئول کتابخانه عمومی آل‌طه اکبرآباد از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه همزمان با شروع فصل تابستان خبر داد.
با برگزاری برنامه‌های متنوع در تیرماه؛
مسئول کتابخانه عمومی شهید آیت‌الله مدنی کازرون از برگزاری برنامه‌های متنوع در بخش کودک و معرفی بیش از 20اثر برگزیده کودک و نوجوان در تیرماه خبر داد.
«با رئیس مذهب‌مان بیشتر آشنا شویم» در کتابخانه عمومی قیروکارزین؛
همزمان با شهادت امام جعفرصادق(ع) نشست کتاب‌خوان با عنوان «با رئیس مذهب‌مان بیشتر آشنا شویم» در کتابخانه عمومی گنجینه دانش برگزار شد.
یازدهمین نشست کتاب‌خوان کتابخانه رئیسی اردکانی شیراز، روز شنبه 31تیرماه با حضور کتابداران و اعضای کتاب‌خوان و معرفی 3 اثر برگزار شد.
بيشتر
رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان جهرم از موافقت هیئت تأسیس و نظارت سازمان‌های مردم‌نهاد با تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز جهرم خبر داد.
گزارش تسنیم از زمین کتابخانه مرکزی شیراز؛
۸ سال از مصوبه ساخت کتابخانه مرکزی شیراز می‌گذرد اما هنوز زمینی برای ساخت کتابخانه‌ مرکزی شیراز اختصاص نیافته است.
کتاب هایی که برای جشنواره امسال در نظر گرفته شده است، هم به صورت چاپی، هم به صورت گویا(صوتی)، هم با خط بریل و هم در قالب فایل های پی.دی. اف قابل دانلود از روی سایت کتابخانه های عمومی فارس در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس در گفت‌و‌گو با شیرازنوین:
روح‌الله منوچهری گفت: بیش از 2500 کتاب بریل و 7500 کتاب گویای سازماندهی شده در کتابخانه‌های عمومی فارس وجود دارد
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: افزوده شدن بخش احمدبن‌موسی(ع) به جشنواره کتابخوانی رضوی رویدادی مبارک و میمون است و می‌تواند در شناسایی شخصیت حضرت شاهچراغ(ع) مؤثر باشد.
توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام
«برات کتاب» اسم شیرینی است که عزیز نوبهار برای اقدام فرهنگی زیبایش در نظر گرفته است: توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام، از ۱۵ شعبان امسال تا ۱۵ شعبان سال آینده.
مصاحبه اختصاص روزنامه نیم‌نگاه با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
با توجه به اهمیت موضوع کتاب و کتاب خوانی در کشور و کاهش روز افزون مطالعه کتاب در سطح استان و مناطق مختلف کشور، نیم نگاه در این خصوص مصاحبه‌ای را با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس تهیه کرده است.
گزارش اختصاصی از بخش نابینایان کتابخانه رئیسی اردکانی شیراز
تسنیم:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به برنامه‌های دهه فجر گفت: نشست‌های تخصصی نقد کتاب و نمایشگاه‌های کتاب با موضوع انقلاب اسلامی در دهه فجر در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان فارس برگزار می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در گفت‌و‌گو با شبستان:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: از سه سال پیش تاکنون کتابخانه‌های جدید بدون داشتن استانداردهای لازم، افتتاح نمی‌شوند و کتابخانه ‌های قدیمی نیز از لحاظ عمرانی مقاوم و استانداردسازی خواهیم کرد.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در گفت‌و‌گو با تسنیم:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از تبدیل کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز به موزه – کتابخانه خبر داد.
بيشتر
آیین اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور سید علی‌محمد موسوی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، سید حسین حقایقی قائم مقام صداو سیمای مرکز فارس و جمعی از مدیران دستگاه‌های استانی چهارشنبه 11مردادماه برگزار شد که در آن از برگزیدگان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش‌های کودک، نوجوان و بزرگسال و خانوادگی، کتابداران برگزیده، شهرستان‌ها و کتابخانه‌های عمومی برتر در جشنواره و دستگاه‌های مشارکت کننده برتر در این جشنواره با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره و هدیه یادبود قدردانی شد.
سرپرست و کارشناسان اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس در سفری دو روزه، ضمن حضور در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان آباده از 9 کتابخانه عمومی این شهرستان بازدید و با کتابداران دیدار و گفت‌وگو کردند.
راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور سرپرست و کارشناسان اداره کل‌کتابخانه‌های عمومی و کتابداران فارس و برپایی ایستگاه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مسیر این حماسه باشکوه همراه بود.
سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس به همراه کارشناسان اداره کل، از کتابخانه های عمومی شهرستان‌های خرم بید، بوانات و پاسارگاد بازدید و با فرمانداران شهرستان‌های بوانات، خرمبید دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس با حضور در شهرستان‌های‌ فیروزآباد و کوار، ضمن بازدید از کتابخانه‌های عمومی و دیدار با کتابداران این شهرستان‌ها، در جلسه شورای فرهنگ عمومی فیروزآباد شرکت کرد و به تبیین مشکلات کتابخانه‌های عمومی این شهرستان پرداخت.
بيشتر
 
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

مجری سایت : شرکت سیگما