ابزار رایگان وبلاگ
دبیر جشنواره کتابخوانی رضوی از امکان ثبت‌نام اینترنتی برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.
برگزاری دومین جلسه کمیته برگزاری ششمین جشنواره کتابخوان رضوی در استان فارس
مدیرکل کتابخانه های های عمومی استان فارس از هماهنگی برای تبلیغات گسترده جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح استان فارس و شهر شیراز و تولید کتاب گویای دو عنوان کتاب از این جشنواره خبر داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در پیامی درگذشت والده گرامی جناب آقای محمدرضا نوشادی، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند را تسلیت گفت.
اسماعیل مسیح گل ورزشکار دوچرخه سوار استان بوشهر که با شعار «پرواز با کتاب» رکاب زنی خود را از برازجان آغاز کرده است به شیراز رسید.
جرایم دیرکرد کلیه اعضاء کتابخانه‌های عمومی استان فارس به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان بخشیده می شود.
کتاب «حدیث نور» خاطراتی آموزنده از زندگانی امام خمینی(ره) در قرار گاه روح الله شیراز توزیع شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس مطرح کرد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس ترویج کتابخوانی و ارتقای فرهنگی را یکی از موثرترین راه های جلوگیری از مهاجرت از روستاها دانست.
نهاد کتابخانه‌های عمومی سومین سری از کتاب‌های طرح «کتاب‌خوان ماه» در خرداد ۹۵ معرفی کرد تا تعداد کتاب های معرف شده در این طرح از ابتدای امسال و در فصل بهار به ۱۱ عنوان برسد.
نرم افزار چندرسانه ای «کتاب های بهاری کتابخوان ماه» در شیراز تولید شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از ابلاغ «طرح تقسیم و مدیریت کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های استان فارس در چارچوب مناطق 8 گانه» به ادارات کتابخانه‌های عمومی خبر داد.
نهمین جشنواره گل و گلاب داراب در همسایگی بزرگترین دشت گل محمدی دیم جهان در حالی برگزار شد که عطر کتاب با برگزاری همایش کتابخوان «گل و گلاب» در این جشنواره و روستای دوستدار کتاب «لایزنگان» پیچید.
در دومین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در سال ۱۳۹۵، محمدرضا ابراهیمی به‌عنوان سرپرست معاونت این اداره کل معرفی شد.
بخش کودک کتابخانه عمومی مسجد جامع صغاد و بخش کودک کتابخانه عمومی زنده یاد سعید قربانی سورمق شهرستان آباده گشایش یافت.
همایش تجلیل از خیرین کتابخانه ساز و کتابخانه یار آباده برگزار شد
مدیرکل مشارکت ها و همکاری های نهاد کتابخانه های عمومی کشور: همه باید معضل عدم گرایش مردم به کتابخوانی را جدی بگیرند/ مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس: کتابخانه مهمترین سرمایه فرهنگی هر جامعه است
مدیرکل مشارکت ها و همکاری های نهاد کتابخانه های عمومی کشور خواستار شد:
مدیرکل مشارکت ها و همکاری های نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: برای جذب حمایت های خیرین در حوزه کتابخانه سازی نیازمند تشکیلات منسجم و هدفمندی است که عملکرد انجمن خیرین کتابخانه ساز می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد.
همایش تجلیل از خیرین کتابخانه ساز و کتابخانه یار آباده برگزار می شود
اولین همایش تجلیل از خیرین کتابخانه ساز و کتابخانه یار شهرستان آباده برگزار می شود.
دکتر سعیده ابراهیمی در اولین همایش ملی نقش انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران در توسعه علم :
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس معتقد است وجود ۲۰۳ کتابخانه در استان پهناور فارس ظرفیت کم نظیری برای ایجاد ارتباط بین انجمن های علمی و فرهنگی، نخبگان و فرهیختگان و البته عموم مردم است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در دیدار با کتابداران شیراز:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس معتقد است کتابخانه ها دانشگاه هایی هستند که تاریخ نشان داده است بدون وجود آن ها هیچ پژوهش و نوآوری علمی شکل نمی گیرد.
دعوت از مردم فارس برای شرکت در فراگیرترین مسابقه کتابخوانی ایران
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس از مردم استان به ویژه علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی که می توان از آن به عنوان فراگیرترین مسابقه کتابخوانی ایران یاد کرد، دعوت به عمل آورد.
همایش ادبی کتابخوان با عنوان «جهان نمای شعر» در حالی در شیراز برگزار شد که باران بهاری نه تنها این برنامه را در باغ محوطه سازمان اسناد مرکز فارس به تعطیلی نکشاند بلکه به اردیبهشت شاعرانه شیراز طراوت بخشید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
علی جنتی در حاشیه نشست شورای عالی خانه هنرمندان ایران، با اشاره به اقدامات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای ترویج کتابخوانی، سلسله نشست‌های کتاب‌خوان را گامی مؤثر در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی در کشور دانست.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس :
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: تلاش می کنیم سرانه مطالعه در استان فارس و شهر شیراز را بر اساس انجام یک کار تحقیقاتی و علمی بررسی و مشخص کنیم.
شاعرانٍ «پایتخت ادبیات ایران» کتاب معرفی می کنند
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس از برگزاری نشست کتابخوان با عنوان «جهان نمای شعر» در شیراز خبر داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس دیدار و گفت و گو کرد.
موج گسترده ای از معرفی و ترویج کتاب های طرح «کتابخوان ماه» در استان فارس به راه افتاده است که کتابداران کتابخانه های روستایی در این زمینه حضور پررنگی دارند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در ادامه بازدید خود از کتابخانه های عمومی، از سه کتابخانه دیگر شهر شیراز بازدید کرد.
کارمندان اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس با حضور در دفتر دکتر سعیده ابراهیمی، روز معلم و استاد را به مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس و عضو هیأت علمی دانشگاه تبریک گفتند.
نمایشگاه «یک هفته با کتاب» کتابخانه زنده یاد رییسی اردکانی شیراز همزمان با آغاز هفته گرامیداشت مقام معلم به کتابهایی با موضوع معلم و آموزش و پرورش اختصاص یافت.
در اولین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی فارس در سال 1395 مطرح شد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس تجهیز و بهسازی فضا و کیفی سازی خدمات کتابخانه های عمومی استان فارس را از اولویت های مهم برنامه های امسال این اداره کل دانست.
از سوی معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات
با تنظیم سند سیاست‌ها و شاخص‌های برنامه‌ای سال 1395، اهداف و سیاست‌های سال خواندن از سوی معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد تشریح و تبیین شد.
غلامعلی حداد عادل، با معرفی مجموعه شعر تازه منتشر شده خود، با عنوان «هنوز هم...» در پویش کتاب‌خوان مجازی شرکت کرد.
از سوی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور صورت پذیرفت؛
پس از نامگذاری سال 1395 به نام «سال خواندن» از سوی نهاد، اصول کلی حاکم بر فعالیت‌های نهاد در این سال و سیاست‌ها و شاخص‌های بخش‌های مختلف از سوی دبیرکل نهاد در قالب سند سیاست‌ها و شاخص‌های برنامه‌ای سال 1395 ابلاغ شد.
بيشتر
دو کتاب از کتاب های جشنواره کتابخوانی رضوی در پنجمین نشست کتابخوان شهرستان خرامه با حضور حجت الاسلام صباحی امام جمعه و مهندس اسپرجانی فرماندار در کتابخانه محمد رسول الله به اشتراگ گذاشته شد.
در گرمای این روزهای تابستان کتاب سوران سرد خنکای کوه های کردستان را به کتابخانه فرزانگان شهرستان اقلید آورد.
با برگزاری سه نشست کتابخوان در سه کتابخانه شهرستان نورآباد و رستم، نشست های کتابخوان فصل بهار این دو شهرستان به پایان رسید.
نمایشگاه کتابی با عنوان «ضیافت» به مناسبت ماه مبارک رمضان در کتابخانه گنجینه دانش شهرستان قیر و کارزین گشایش یافت.
نشست کتابخوان خردادماه کتابخانه گنجینه معرفت شهرستان سپیدان در حالی برگزار شد که کتاب «صفحه آفتاب» و « قلب مهربانم» در آن رونمایی شد.
کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی (ع) کازرون دومین نشست کتابخوان خود را، در یک قهوه خانه سنتی و با دعوت اعضای و فعال کتابخانه به صرف یک استکان کتاب در حالی برگزار کرد که دو کتاب خردادی طرح کتابخوان ماه نیز در میان کتاب های معرفی شده به چشم می خورد.
نشست کتابخوان کتابخانه رییسی اردکانی شیراز برگزار شد. در این نشست که با حضور کتابداران و تعدای از اعضای فعال این کتابخانه برگزار شد ۶ کتاب به حاضرین معرفی شد.
یکصد و هفتاد و پنجمین نشست کتابخوان کتابخانه ای استان فارس در اشکنان شهرستان لامرد برگزار شد.
نشست همخوانی کتاب « هم روزنامه هم کلوچه » در کتابخانه عمومی غدیر ششده برگزار شد.
کتابداران روستاهای ارسنجان برای جذب کودکان ابتکارات جالبی به خرج داده اند.
کتابخانه عمومی شهدای جنت شهر تصمیم به نصب قفسه کتاب و نشریات در آرایشگاهها و مطب پزشکان کرد.
برگزاری کتابخوان همکلاسی، گرامیداشت هفته محیط زیست، برگزاری منظم کتابخوان های کتابخانه ای و راه اندازی کتابخانه همسفر از برنامه های مهم کتابخانه های عمومی شهرستان نی ریز است.
درهای کافه کتاب لارستان به روی کتابخوان ها باز شد.
برنامه های متنوعی برای سرگرمی اعضای کتابخانه و همچنین جذب عموم مردم به کتابخانه های عمومی شهرستان نورآباد برگزار می شود.
کتابخانه شهید مدنی شهرستان کازرون برنامه مدونی را برای فعالیت فرهنگی خود در طول هفته تدوین کرده است.
برنامه های فرهنگی و ترویجی متعددی این روزها در کتابخانه های عمومی شهرستان اقلید برگزار می شود.
گرچه هنوز تا فرا رسیدن روزهای گرم تابستان چند روزی باقی مانده اما بازار کتاب در کتابخانه های شهرستان قیر و کارزین داغ است.
طرح فرهنگی «صدای کتاب» در شهرستان خرامه اجرا می شود.بر اساس این طرح که از مصوبات جلسه اخیر انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان است کتاب به مردم معرفی و اهدا می شود.
نحوه ارزیابی پایان دوره نخست مدرسه اینترنتی خواندن اعلام شد.
موج گسترده ترویج کتابخوانی در کتابخانه های داراب با برگزاری نشست های کتابخوان کتابخانه ای به راه افتاده است.
 تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

Powered By Sigma ITID.