اخبار ویژه
شهرستان ها
دیگر رسانه ها
گزارش تصویری
دومین جلسه هیئت مدیره انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان فارس در سال جاری برگزار شد؛
دومین جلسه هیئت مدیره انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان فارس در سال جاری، با محوریت هم‌اندیشی درخصوص جذب خیران شهرستانی و خیران خارج از کشور، به‌منظور سرمایه‌گذاری در زمینه کتاب و کتابخانه‌های استان برگزار شد.
مختارپور در آیین تجلیل از روستاهای دوستدار کتاب:
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: حضور ۳ مدیرکل ستادی، ۷ مدیرکل استانی، ۹۷ رئیس شهرستان و هزار و ۳۲۷ مسئول کتابخانه از بانوان در حوزه مدیریتی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در هیچ نهاد دیگری سابقه ندارد.
در نشست کتابداران کودک کتابخانه‌های عمومی و سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس مطرح شد:
در نشست مشترک کتابداران کودک فعال کتابخانه‌های عمومی و سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی درخصوص معیارهای فعالیت کتابداران بخش کودک و نیازهای این بخش‌ها گفت‌و‌گو و تبادل نظر شد.
نقش چشمگیر کتابخانه‌های عمومی اوز در کسب عنوان‌های فرهنگی برای این شهر
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی لارستان گفت: دو کتابخانه عمومی «اندیشه» و «بانو صفیه خضری» اوز تمرکز فعالیت‌های خود را بر روی برنامه‌هایی ویژه کودکان و نوجوانان قرار داده‌اند.
رنگ و بوی تابستانی در کتابخانه‌های عمومی فارس؛
با اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، بخشی از فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی این استان در آخرین هفته تیرماه اعلام شد.
در دومین نشست هم‌اندیشی فعالان حوزه ادبیات کودک و نوجوان فارس عنوان شد:
دومین نشست هم‌اندیشی فعالان حوزه ادبیات کودک و نوجوان فارس صبح امروز (یک‌شنبه 21 تیرماه) با حضور فعالان ادبیات کودک در حوزه‌های مختلف و کتابداران کودک کتابخانه‌های عمومی فارس برگزار شد.
نویسندگان شیرازی برای کودکان روشندل قصه ‌خواندند
شش عنوان کتاب کودک با صدای نویسندگان شیرازی برای استفاده روشندلان ،در بخش نابینایان کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی گویاشده است.
سامانه الکترونیکی هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تنها تا ساعت ۲۴ امشب فعال است؛
سامانه الکترونیکی هفتمین جشنواره کتاب خوانی رضوی تنها تا پایان روز ۲۰ تیرماه برای ثبت درخواست متقاضیان شرکت در مسابقه فعال است و این زمان تمدید نخواهد شد.
به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان صورت می‌گیرد؛
سرپرست اداره‌کل‌کتابخانه‌های عمومی فارس از برگزاری نشست هم اندیشی فعالان حوزه ادبیات کودک و نوجوان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی فارس به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان خبر داد.
نماینده مردم فسا در جلسه شورای اداری شهرستان:
دکتر محمدجواد جمالی نوبندگانی نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی از ضرورت پرداختن بیشتر به کتابخانه‌های عمومی این شهرستان گفت.
در پیام امام جمعه لارستان درباره جشنواره رضوی عنوان شد:
حجت الاسلام موسوی امام جمعه لارستان در پیامی جشنواره کتابخوانی را اقدامی در راستای ترویج سبک زندگی رضوی دانست.
در جلسه منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز با سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس مطرح شد:
منتخبین مردم شیراز در پنجمین دوره شورای اسلامی، در جلسه‌ای با مسئولان اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس به بیان نقطه‌نظرات و اهداف شورا در زمینه توسعه فرهنگ و کتابخانه‌های عمومی پرداختند.
هدیه کتابخانه‌های عمومی به کتاب دوستان؛
با اعلام بخشی از برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی در سومین هفته تیرماه، کتابخانه‌های عمومی فارس پذیرای بیش از 80 برنامه فرهنگی خواهند بود.
در دیدار سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌ها عمومی فارس و فرماندار ارسنجان عنوان شد:
سرپرست و کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس در سفر به شهرستان‌های ارسنجان و پاسارگاد ضمن بازدید از کتابخانه‌های عمومی این شهرستان‌ها، با فرماندار ارسنجان دیدار و گفت‌و‌گو کردند.
فرماندار قیروکارزین:
اشکان کاظمی فرماندار شهرستان قیروکارزین، در پیامی با تأکید بر اهمیت جشنواره کتابخوانی رضوی، از عموم مردم شهرستان برای حضور در این رقابت دعوت کرد.
بعد از اقدام خیرخواهانه دو کتابدار مریوانی اتفاق افتاد؛
رهبر معظم انقلاب پس از اقدام خیرخواهانه زوج کتابدار مریوانی در اختصاص هزینه های مراسم عروسی به کودکان یتیم مریوانی یک جلد کلام الله مجید به ایشان اهدا کرد.
علیرضا مختارپور در پیامی درگذشت مادرکتابدار کتابخانه‌ عمومی اهل‌بیت (ع) شهرستان مهر را تسلیت گفت.
در پی درگذشت مادر ارجمند سرکار خانم سکینه غلامی کتابدار کتابخانه عمومی اهل‌بیت‌(ع) شهرستان مهر، روح‌الله منوچهری سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس این ضایعه را به این همکار گرامی و خانواده ایشان تسلیت گفت.
استاندار فارس در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان:
استاندار فارس در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که با حضور مدیران فارس همراه بود از اهمیت احداث کتابخانه‌های عمومی در استان و ضرورت پرداخت سهم نیم‌درصد کتابخانه‌های عمومی سخن گفت.
پایان مهلت شرکت در بخش مکتوب بزرگ‌ترین جشنواره کتابخوانی کشور؛
سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس از اتمام مهلت شرکت در بخش مکتوب جشنواره کتابخوانی رضوی و امکان ثبت‌نام در بخش آنلاین این رقابت تا بیستم تیرماه خبر داد.
بيشتر
دریافت کتاب های جشنواره رضوی
با معرفی شش کتاب در زمینه حجاب برتر:
به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای به همت کتابخانه عمومی گنجینه معرفت شهر اردکان با همکاری حوزه بسیج فاطمه الزهرا(س) خواهران برگزار شد.
با معرفی اعضای حقیقی انجمن:
درپی افتتاح نخستین کتابخانه عمومی بخش ارد، انجمن کتابخانه‌های عمومی این بخش تشکیل و اعضای حقیقی این انجمن منصوب شدند.
با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی؛
به مناسبت 21 تیرماه روز ملی عفاف و حجاب نشست کتاب‌خوان با همکاری امور بانوان شهرستان، اداره کتابخانه‌های عمومی پاسارگاد و بسیج ادارات برگزار شد.
به منظور انسجام و هدفمندتر شدن تولید کتاب گویا در بخش نابینایان کتابخانه رئیسی اردکانی دومین هم‌اندیشی گویندگان افتخاری این بخش برگزار شد.
به مناسبت هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، نشست کتاب‌خوان جشنواره رضوی به همت داریوش صفرپور، کتابدار کتابخانه عمومی آیت‌الله دکتر احمد بهشتی در «خانه محبت فسا» برگزار گردید.
صادق کریمی فرماندار خرم‌بید با حضور در کتابخانه‌های عمومی مرغاب و قادرآباد ضمن بازدید از مجموعه کتابخانه‌ها در خصوص حل مشکلات کتابخانه‌های عمومی خرم‌بید گفت‌و‌گو کرد.
همسایگان کتابخانه عمومی فسا حق همسایگی را ادا کردند؛
همسایگان کتابخانه عمومی شهید جاوید فسا با ارسال دعوت نامه با جشنواره رضوی آشنا و به شرکت در این رویداد فرهنگی ترغیب شدند.
شادی کودکانه در کتابخانه عمومی طاووسیه شیراز
کتابخانه عمومی طاووسیه شیراز همزمان با روز جهانی ادبیات کودک و نوجوان با همکاری کارگاه مشاغل سهل آباد جشن بزرگداشت روز ادبیات کودک و نوجوان را برگزار کرد.
به همت کتابخانه عمومی پروین اعتصامی ارسنجان؛
به مناسبت بزرگداشت روز عفاف و حجاب، کتاب حریم ریحانه در کتابخانه عمومی پروین اعتصامی جمال آباد ارسنجان معرفی و جمع‌خوانی شد
نغمه های شاد کودکانه اوز به زبان مادری؛
به مناسبت گرامیداشت روز قلم و روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، برنامه ویژه‌ای با حضور 100 کودک و نوجوان در شهر اوز برگزار شد.
کتاب «اسیر کوچک» به نشست کتاب‌خوان داراب رسید
کتابخانه عمومی فرهنگ فورگ داراب دومین نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای خود را در اولین ماه ازفصل تابستان سال جاری برپا کرد.
همزمان با روز ادبیات کودک و نوجوان؛
همزمان با روز ادبیات کودک و نوجوان، دو نشست کتاب‌خوان کودک و نوجوان در کتا‌خانه‌های‌ عمومی سیوند و دشتک ابرج شهرستان مرودشت برگزار شد.
از کلاس‌های قصه‌گویی خردسالان تا کانون ادبی پریشان؛
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی کازرون از برگزاری فعالیت‌های متنوع هفتگی فصل تابستان در کتابخانه عمومی آیت‌الله شهید مدنی کازرون خبر داد.
با معرفی پنج کتاب برگزیده کودک؛
دومین نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای زنگی آباد مرودشت در سال جاری با معرفی پنج کتاب برگزار شد.
تکاپوی کتابخانه‌عمومی کازرون در برگزاری پرشور جشنواره کتابخوانی رضوی؛
کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) کازرون در خردادماه با برگزاری چندین ویژه برنامه فرهنگی با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی و ترویج فرهنگ مطالعه پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی بود.
با محوریت معرفی کتاب‌های جشنواره کتابخوانی رضوی؛
کتابخانه عمومی گنجینه دانش قیروکارزین سومین نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای خود را در آخرین روز از فصل بهار و با معرفی شش کتاب برگزیده برپا کرد.
همزمان با روز جهانی قدس در قیروکارزین؛
با هدف ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی و ایثار و شهادت از کتاب «سی و پنج نفر و هفده عملیات» اثر دکتر هدایت الله تقی‌زاده رونمایی کرد.
با حضور 200کودک و نوجوان کتابدوست؛
مسئول کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان لامرد از برگزاری سه نشست قصه‌گویی از کتاب «10قصه از امام رضا (ع) برای بچه‌ها» در ماه مبارک رمضان خبر داد.
همزمان با آغاز فصل تابستان؛
سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز از توزیع بیش از هزار جلد کتاب کودک در کتابخانه‌های عمومی شیراز همزمان با شروع فصل تابستان و تعطیلی کودکان خبر داد.
به همت کتابدار کتابخانه عمومی امام هادی(ع) شهر کوار صورت گرفت؛
سید علیرضا تقوی‌نژاد کتابدار کتابخانه عمومی امام هادی(ع) کوار، دویست جلد کتاب شخصی خود را به کتابخانه‌های عمومی شهرکوار اهدا نمود.
بيشتر
کتاب هایی که برای جشنواره امسال در نظر گرفته شده است، هم به صورت چاپی، هم به صورت گویا(صوتی)، هم با خط بریل و هم در قالب فایل های پی.دی. اف قابل دانلود از روی سایت کتابخانه های عمومی فارس در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس در گفت‌و‌گو با شیرازنوین:
روح‌الله منوچهری گفت: بیش از 2500 کتاب بریل و 7500 کتاب گویای سازماندهی شده در کتابخانه‌های عمومی فارس وجود دارد
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: افزوده شدن بخش احمدبن‌موسی(ع) به جشنواره کتابخوانی رضوی رویدادی مبارک و میمون است و می‌تواند در شناسایی شخصیت حضرت شاهچراغ(ع) مؤثر باشد.
توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام
«برات کتاب» اسم شیرینی است که عزیز نوبهار برای اقدام فرهنگی زیبایش در نظر گرفته است: توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام، از ۱۵ شعبان امسال تا ۱۵ شعبان سال آینده.
مصاحبه اختصاص روزنامه نیم‌نگاه با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
با توجه به اهمیت موضوع کتاب و کتاب خوانی در کشور و کاهش روز افزون مطالعه کتاب در سطح استان و مناطق مختلف کشور، نیم نگاه در این خصوص مصاحبه‌ای را با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس تهیه کرده است.
گزارش اختصاصی از بخش نابینایان کتابخانه رئیسی اردکانی شیراز
تسنیم:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به برنامه‌های دهه فجر گفت: نشست‌های تخصصی نقد کتاب و نمایشگاه‌های کتاب با موضوع انقلاب اسلامی در دهه فجر در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان فارس برگزار می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در گفت‌و‌گو با شبستان:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: از سه سال پیش تاکنون کتابخانه‌های جدید بدون داشتن استانداردهای لازم، افتتاح نمی‌شوند و کتابخانه ‌های قدیمی نیز از لحاظ عمرانی مقاوم و استانداردسازی خواهیم کرد.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در گفت‌و‌گو با تسنیم:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از تبدیل کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز به موزه – کتابخانه خبر داد.
بيشتر
راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور سرپرست و کارشناسان اداره کل‌کتابخانه‌های عمومی و کتابداران فارس و برپایی ایستگاه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مسیر این حماسه باشکوه همراه بود.
سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس به همراه کارشناسان اداره کل، از کتابخانه های عمومی شهرستان‌های خرم بید، بوانات و پاسارگاد بازدید و با فرمانداران شهرستان‌های بوانات، خرمبید دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس با حضور در شهرستان‌های‌ فیروزآباد و کوار، ضمن بازدید از کتابخانه‌های عمومی و دیدار با کتابداران این شهرستان‌ها، در جلسه شورای فرهنگ عمومی فیروزآباد شرکت کرد و به تبیین مشکلات کتابخانه‌های عمومی این شهرستان پرداخت.
مراسم افتتاح همزمان 10 کتابخانه عمومی در شیراز، پنجشنبه 31 فروردین ماه، با حضور علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، معاونان و مدیران کل این نهاد، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، اعضای انجمن خیران کتابخانه ساز و جمعی از فعالان فرهنگی این شهر، در کتابخانه «پوری سلطانی» برگزار شد.
روح‌الله منوچهری سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس به‌همراه کارشناسان این اداره‌کل، در این سفر سه‌روزه به لارستان، از کتابخانه‌های عمومی «بانو صفیه خضری» و «اندیشه» اوز، «رسالت» بیرم، «ابی احمد جویم لارستان»، «حسینیه اعظم»، «گنج شایگان»، «باغ نشاط»،«معرفت» و «فردوس» لار و کتابخانه‌های عمومی «آبشار اندیشه» و «محبی» شهرستان گراش بازدید کرد.
بيشتر
 


شرکت در هفتمین

جشنواره کتابخوانی رضوی

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

مجری سایت : شرکت سیگما