ابزار رایگان وبلاگ

       

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در پیامی خبر درگذشت خیرنیک‌اندیش مرحوم نوشاد براتی واقف کتابخانه عمومی زنده یاد حامد براتی در شهر حسامی شهرستان بوانات را تسلیت گفت.
در اختتامیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب فارس
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در اختتامیه «پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب فارس» از تلاش‌های همکاران اداره کل و ادارات کتابخانه‌های عمومی شیراز و نی‌ریز در این دوره از نمایشگاه تقدیر کرد.
در پانزدهمین دوره نمایشگاه بزرگ کتاب فارس؛
در ایام برپایی نمایشگاه کتاب فارس بسیاری از مسئولان استانی ضمن بازدید از غرفه این اداره و آشنایی با عملکرد کتابخانه‌های عمومی استان، از تلاش کتابداران و دیگر مسئولان این اداره قدردانی کردند.
در پانزدهمین دوره نمایشگاه کتاب استان فارس؛
مهندس محمدعلی افشانی استاندار و دکتر بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با حضور در غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در پانزدهمین دوره نمایشگاه کتاب فارس، ازفعالیت‌های این غرفه بازدید کردند.
کتابخانه‌ای به نام عشایر فارس
طرح جمع‌آوری کتاب برای کتابخانه عشایر فارس همزمان با نمایشگاه کتاب فارس به همت مردم روستای لایزنگان با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی و اداره کل امور عشایر استان فارس برپا شده است.
در سومین روز پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فارس، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از نمایشگاه کتاب و غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی در این نمایشگاه دیدن کرد.
برگ‌های کتاب و قطره‌های باران هم‌صدا شدند
غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در پانزدهمین نمایشگاه کتاب فارس امسال درحالی برپا شد که قطرات اولین باران پاییزی نمایشگاه کتاب را هرچه دل‌پذیرتر کرده بود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در پیامی شهادت ستوان علی اکبرکشتکار را تسلیت گفت.
توسط معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد معرفی شد؛
4 کتاب برای طرح کتاب‌خوان ماه،‌ ویژه آذرماه 1395 توسط معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور معرفی شد.
پیام تسلیت دبیرکل نهاد به مناسبت درگذشت حسن شایانفر
علیرضا مختارپور در پیامی درگذشت حسن شایانفر را به جامعه متعهد فرهنگی انقلاب اسلامی تسلیت گفت.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در آیین عبادی – سیاسی نماز جمعه:
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی فارس در پایان برنامه‌های این اداره کل به مناسبت گرامیداشت ایام «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» با حضور در آیین سیاسی – عبادی نماز جمعه به بیان اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه و ضرورت توجه مردم به این مقوله مهم پرداخت.
لبخند گرم کتابخانه عمومی به کودکان ارد
همزمان با ایام «گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار»، کتابخانه عمومی «ابن ‌سینا» در بخش ارد شهرستان گراش افتتاح شد
با حضور آیت‌الله دکتر احمد بهشتی و جمعی از مسئولان، همراه با تقدیر دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛
آیین رونمایی از کتاب های حضرت آیت الله دکتر احمد بهشتی عضو مجلس خبرگان رهبری همزمان با ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور نویسنده آثار، معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از مسئولان به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در بازدید از کتابخانه مشارکتی زندان مرکزی شیراز
به مناسبت ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس پنجشنبه 27آباه ماه با حضور در زندان عادل‌آباد شیراز، از کتابخانه مشارکتی این زندان بازدید کرد.
همزمان با ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی کتابدار، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با هدیه‌ای از جنس گل و کتاب به بازدید کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز رفت.
گردهمایی استادان علم اطلاعات و دانش‌شناسی؛
سومین نشست کتاب‌خوان تخصصی اداره کل کتابخانه‌های عمومی شیراز با موضوع «علم اطلاعات و دانش‌شناسی» سه‌شنبه 25آبان با حضور استادان و دانشجویان این رشته برگزار شد.
همزمان با روز گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار»، نشست کتابخوان تخصصی «علم اطلاعات و دانش‌شناسی» در شیراز برگزار می‌شود.
حضور استاندار فارس در جمع کتابداران استان
استاندار فارس در آیین گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» : شهرداری ها باید سهم قانونی نیم درصد کتابخانه‌های عمومی از درآمدهای شهرداری را به دقت پرداخت کنند، در غیر این صورت با دانش مبارزه می کنند.
با حضور استاندار فارس، مدیر کل توسعه کتابخانه ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و جمعی از مسئولان استان:
آیین گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» در استان فارس با حضور استاندار فارس، مدیرکل توسعه کتابخانه‌ها و مشارکت‌های نهاد عمومی کشور و جمعی از مسئولان استان برگزار شد.
«سومین نشست متخصصان علم اطلاعات و دانش‌شناسی استان فارس» با رویکرد افق‌های پیش‌روی این علم، برگزار شد و در آن هشت کتابدار برگزیده اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس تجلیل شدند.
کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس و اداره شهرستان شیراز به همراه معاون اداره کل و جمعی از کتابداران از جانبازان بیمارستان جنت شیراز در فضایی صمیمی دیدار کردند.
افتتاح دو کتابخانه در شهرستان مهر همزمان با ایام گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار»؛
همزمان با ایام گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار»؛ روز شنبه 21 آبان ماه در آیینی با حضور مدیر کل و معاون کتابخانه‌های عمومی استان فارس، کتابخانه های عمومی «آیت الله سید علی اکبر فال اسیری» در شهر فال و کتابخانه عمومی «حضرت زینب (س)» در شهر اسیر شهرستان مهر استان فارس به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس و همکاری بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی افتتاح شد.
همزمان با ایام گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» صورت پذیرفت؛
جلسه نقد و بررسی کتاب «پنجره‌های تشنه» همزمان با ایام گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی، کتابدار» با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس برگزار شد.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در نشستی مشترک با مهندس علی اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، درخصوص ضرورت وجود کتابخانه مرکزی در شیراز و مسائل و مشکلات کتابخانه‌های این شهر گفت‌و‌گو کرد.
به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، مسابقه کتابخوانی در دو رده سنی از سوی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس برگزار خواهد شد.
معاون توسعه کتابخانه‌‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌‌های عمومی کشور:
محمد اله‌یاری از بهبود و شاداب‌سازی فضای کتابخانه‌‌های عمومی خبر داد و آن را به عنوان یکی از سیاست‌‌های اصلی این نهاد معرفی کرد.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان، از توزیع ۷۰هزار جلد کتاب در موضوع‌های مختلف در کتابخانه‌های عمومی استان در سال جاری خبر داد.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از افتتاح دو کتابخانه شهری و پنج کتابخانه روستایی در هفته کتاب در فارس خبر داد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس:
سومین جلسه شورای اداری و برنامه ریزی کتابخانه‌های عمومی استان فارس در سال جاری، با محوریت تبیین ویژه برنامه‌های هفته کتاب برگزار شد.
بيشتر
معرفی کتاب ماه آذر؛
کتاب به خواب شیرین بروید نوشته ی جواد ترکاشوند از کتاب های طرح کتاب‌خوان ماه ویژه آذر 95 معرفی و جمع خوانی شد.
در دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی داراب مطرح شد
دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی داراب باحضور فرماندار، بخشداران، شهرداران و دیگر مسئولان در محل فرمانداری داراب برگزار شد.
در سومین ماه پاییز کتابخانه‌های عمومی سپیدان با برگزاری دو نشست کتابخوان و معرفی 11 تعداد کتاب، دوستداران یار مهربان را گرد هم آوردند.
«نذر کتاب» با شعار«هر شهروند یک کتاب»
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا و شهرداری و شورای شهر فسا دومین جشنواره مردمی «نذر کتاب» با هدف اهدای کتاب کودک به کتابخانه های عمومی برگزار می گردد.
میهمانی کتاب در کتابخانه عمومی شهید آوینی افزر
کتابخانه عمومی شهید آوینی بخش افزر شهرستان قیروکارزین در ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار برنامه های متنوعی را برگزار کرد.
رونمایی از کتاب تاریخی در شهر باستانی فارس
به مناسبت ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار از کتاب «مدیریت در تاریخ» تألیف محسن توحیدیان در کازرون رونمایی شد.
به همت اداره کتابخانه‌های عمومی فسا صورت گرفت
اداره کتابخانه‌های عمومی فسا، فراخوان عضویت مجمع کتابخانه‌های این شهرستان را منتشر کرد.
همزمان با هفته بسیج در سپیدان برگزار شد
کتابخانه عمومی گنجنیه معرفت شهر اردکان به مناسبت پاسداشت هفته بسیج مستضعفین،نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای را با محوریت موضوع بسیج و تفکر بسیجی برگزار کرد.
به مناسبت ایام گرامیداشت «کتاب و کتابخوانی و کتابدار»، نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان برای کودکان قصه گفتند.
از نواختن زنگ مدرسه تا طنین اشعار آیینی
به مناسبت ایام گرامیداشت کتاب و کتابخوانی و کتابدار اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قیروکارزین برنامه های متنوع کتابخوانی را در برگ ریزان پاییزی با میهمانی کتاب ها و میزبانی کتابداران شهرستان برگزار کرد.
همزمان با ایام گرامیداشت کتاب، کتاخوانی و کتابدار؛
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان داراب از برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع در سطح شهرستان خبر داد.
ویژه برنامه‌های ایام گرامیداشت »کتاب. کتاب‌خوانی و کتابدار» در کتابخانه پروین اعتصامی جمال آباد ارسنجان برگزار شد.
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پاسارگاد به مناسب ایام گرامیداشت کتاب وکتابخوانی و کتابدار همایشی تحت عنوان یار، یار مهربان را با همکاری مدرسه زینبیه سعادت شهر برگزار کرد.
اولین جلسه باشگاه کتابخوانی شاخه نبات کتابخانه حافظیه با حضور اعضای باشگاه و جمعی از کودکان و خردسالان برگزار شد.
به مناسبت ایام گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار»، شهرستان های سروستان، قیروکارزین، ممسنی، نی‌ریز، سپیدان و لامرد شش نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای و یک نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای برگزار کردند.
به مناسبت گرامیداشت ایام «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» برگزار شد
بخش نابینایان کتابخانه رییسی اردکانی به مناسبت ایام گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار»، با اجرای برنامه‌های گوناگون برای روشندلان هفته پر هیاهویی را سپری کرد.
در آستانه بیست و چهارمین دوره بزرگداشت کتاب، کتابخانه و کتابدار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا برنامه های کتابخانه های عمومی سطح شهرستان را تشریح کرد.
کتابخانه عمومی شهید مدنی به مناسبت ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار برنامه‌های فرهنگی ویژه‌ای را برای اعضای کودک و نوجوان فعال و خلاق کازرون اجرا کرد.
آیین رونمایی کتاب «در دامن کوهساران» با حضور مسئولان شهرستانی، شاعران و نویسندگان، اعضای کتابخانه‌های عمومی سطح این شهرستان، اساتید دانشگاهی و دانشجویان در سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقلید برگزار شد.
رئیس اداره کتابخانه ‌های عمومی فسا از رونمایی دو کتاب آیت الله دکتر احمد بهشتی در فسا خبر داد
 
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

Powered By Sigma ITID.