ابزار رایگان وبلاگدر اولین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی فارس در سال 1395 مطرح شد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس تجهیز و بهسازی فضا و کیفی سازی خدمات کتابخانه های عمومی استان فارس را از اولویت های مهم برنامه های امسال این اداره کل دانست.
از سوی معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات
با تنظیم سند سیاست‌ها و شاخص‌های برنامه‌ای سال 1395، اهداف و سیاست‌های سال خواندن از سوی معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد تشریح و تبیین شد.
غلامعلی حداد عادل، با معرفی مجموعه شعر تازه منتشر شده خود، با عنوان «هنوز هم...» در پویش کتاب‌خوان مجازی شرکت کرد.
از سوی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور صورت پذیرفت؛
پس از نامگذاری سال 1395 به نام «سال خواندن» از سوی نهاد، اصول کلی حاکم بر فعالیت‌های نهاد در این سال و سیاست‌ها و شاخص‌های بخش‌های مختلف از سوی دبیرکل نهاد در قالب سند سیاست‌ها و شاخص‌های برنامه‌ای سال 1395 ابلاغ شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس از سه کتابخانه عمومی دیگر شهر شیراز بازدید و طی گفت و گو با کتابداران و مسئولان کتابخانه ها، در جریان مسائل و مشکلات آن ها قرار گرفت. دکتر سعیده ابراهیمی همچنین در حاشیه این بازدید، با اهدای شاخه گل به کتابداران این کتابخانه ها میلاد حضرت امیرالمومنین(ع) و روز پدر را نیز به این کتابداران به نمایندگی از همه کتابداران استان تبریک گفت.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی انتصاب دکتر مهراد به عنوان رئیس گروه کتابداری و اطلاع‌رسانی فرهنگستان علوم را به وی تبریک گفت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در پیامی انتصاب پروفسور جعفر مهراد را به عنوان رئیس شاخه کتابداری و اطلاع رسانی گروه علوم انسانی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.
نخستین نشست هم اندیشی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، کتابخانه های عمومی فارس، اوقاف و امور خیریه، حج و زیارت، سرپرست خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان و سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس از نامگذاری سال ۱۳۹۵ به عنوان سال «خواندن» خبر داد.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در پیامی درگذشت پدر گرامی مسئول کتابخانه عمومی محقق‌العلمای شهرستان استهبان را به ایشان و خانواده محترم‌شان تسلیت گفت
همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی و بزرگداشت شهید مرتضی آوینی نمایشگاهی از آثار منتخب این شهید والامقام در کتابخانه رییسی اردکانی شیراز برپا شد.
با حضور دبیرکل نهاد و جمعی از شعرای کشور؛
نخستین نشست تخصصی کتاب‌خوان شعر با حضور دبیرکل نهاد و جمعی از شعرای کشور در کتابخانه مرکزی تهران (پارک‌شهر) برگزار می‌شود.
از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام شد؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با انتشار فراخوانی، شرایط شرکت در پویش «کتاب‌خوان مجازی» را بیان کرد.
خبرگزاری مهر در سومین بخش از گفت و گو با علیرضا مختارپور دبیرکل کتابخانه های عمومی کشور کمی از فضای رسمی فاصله گرفته و به سئوالات شخصی تر پرداخته است. مثلا اینکه او چه کتاب هایی می خواند و کتاب هایش را از کجا می خرد؟
اهداف و برنامه‌های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سال ۱۳۹۵ تشریح شد:
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در مصاحبه با روابط عمومی نهاد ضمن بیان چشم‌‌اندازی از برنامه‌های این نهاد در سال 1395 از اجرای طرح‌های جدید کتاب‌خوان همچون کتاب‌خوان ماه، مجازی، تخصصی و... خبر داد.
توسط مدیرکل کتابخانه های عمومی استان صورت گرفت؛
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس که در پیامی فرا رسیدن میلاد حضرت زهرا(س)، هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر را به کلیه بانوان کتابخانه های عمومی فارس تبریک گفته بود، در تماس های تلفنی نیز، این روز را به تنی چند از بانوان همکار، به نمایندگی از کلیه بانوان تبریک گفت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با مهندس سید محمدعلی افشانی استاندار و رییس انجمن کتابخانه های عمومی فارس دیدار کرد.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در گفت و گو با خبرگزاری مهر
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در گفت و گو با خبرگزاری مهر می‌گوید: تعداد ناشرانی که از آن‌ها کتاب می‌خریم، نسبت به قبل افزایش پیدا کرده و از تمام ناشران کتاب می‌خریم اما کتاب متناسب با ماموریت‌ها، نیازها و منطقه‌ها.
مسافران نوروزی استقبال خوبی از کتاب های ایستگاه های مطالعه سه نقطه گردشگری شیراز به ویژه مجموعه حافظیه به عمل آوردند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس خبر داد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس از فضاسازی ایستگاه های مطالعه شیراز متناسب با ایام عید نوروز خبر داد.
در جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز فارس تصویب شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس: خیرین کتابخانه ساز، الگوی مثال زدنی اعتلای دانشوری و فرهنگ هستند/ شاخصه توسعه یک کشور، فرهنگ غنی و داشتن کتابخانه های برجسته است پروفسور رئیسی اردکانی: خیرین، کتابخانه بسازند تا نیازمند بیمارستان سازی نباشیم
معصومه عبدالهی کتابدار کتابخانه عمومی حافظیه شیراز در جمع پژوهشگران برتر نهاد کتابخانه های عمومی کشور قرار گرفت.
لایزنگان روستای دوستدار کتاب ایران شد/ کسب رتبه سوم جشنواره پایتخت کتاب توسط شیراز
رئیس بخش علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شیراز سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی که در دانش و توسعه امور فرهنگی و اجتماعی تاثیر گذارند؛ تبریک گفت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در پیامی ۱۷ اسفندماه، دوازدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور را به جناب آقای علیرضا مختارپور دبیرکل محترم این نهاد تبریک گفت.
عنوان برتر روستای دوستدار کتاب ایران به روستای لایزنگان فارس رسید. مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با اعلام این خبر گفت: این روستا در رقابتی نفس گیر و در پی ارائه طرحی از جانب دکتر روح اله منوچهری مسئول کتابخانه رئیسی شیراز که خود از اهالی این روستا است، عنوان برتر روستای دوستدار کتاب ایران را از آن خود کرده است.
تپش نبض کتاب در قلب تاریخ شیراز
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس کتابخانه شهید آیت الله دستغیب شیراز را میراث فرهنگی گرانبهای استان فارس و کشور توصیف کرد.
دکتر سید مرتضی موسوی مدیرکل بهزیستی فارس در پیامی انتصاب دکتر سعیده ابراهیمی را تبریک گفت.
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پیامی انتصاب دکتر سعیده ابراهیمی را به عنوان مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس تبریک گفت.
مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری فارس انتصاب دکتر سعیده ابراهیمی را تبریک گفت.
همایش کتابخانه های عمومی؛ عوامل و موانع جذب و توسعه مخاطب در اهواز برگزار شد
همایش ملی «کتابخانه های عمومی، عوامل و موانع جذب و توسعه مخاطب» در حالی در اهواز پایتخت کتاب ایران به کار خود پایان داد که طرح ها و مقالات ۹ کتابدار استان فارس در بخش پوستر ارائه شد.
در ادامه پیام های تبریک مدیران ملی و استانی به مناسبت انتصاب دکتر سعیده ابراهیمی مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس، مدیران کل کتابخانه های عمومی چهار استان دیگر نیز در پیام های جداگانه ای این انتصاب را تبریک گفتند.
بيشتر
مادران و زنان خانه دار عضو کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان با کتاب های ماه اردیبهشت و فروردین طرح «کتابخوان ماه» آشنا شده و برخی از آن ها این کتاب ها را به سایرین معرفی کردند.
تشکل «یاران کتاب» در شهرستان داراب اعلام موجودیت کرد.
مراسم معرفی و انس با کتاب در جمع معتکفین روستای پاقلات شهرستان لامرد برگزار شد.
دکتر سعیده ابراهیمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس، کارکنان این اداره کل و کتابداران استان در پیامی درگذشت پدر گرانقدر سرکار خانم مرضیه هاشم پور کتابدار کتابخانه شیخ عامر شهرستان استهبان را تسلیت گفتند.
کتاب های فروردینی طرح «کتابخوان ماه» نهاد کتابخانه های عمومی در کتابخانه عمومی روستای چاه کور به اعضالی فعال معرفی شد.
 تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

Powered By Sigma ITID.