اخبار ویژه
شهرستان ها
دیگر رسانه ها
گزارش تصویری
با حضور استادان، اعضا و علاقه مندان؛
نخستین مجمع عمومی انتخاب هیئت مدیره انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران با حضور استادان، اعضا و علاقه مندان به شرکت در این انجمن در دو بخش برگزار شد.
با اعلام دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی؛
مهلت شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی دبیرخانه این جشنواره تا ۱۰ مردادماه ۱۳۹۷ تمدید شد.
دکتر محبوبه البرزی در جمع کتابداران فعال حوزه کودک کتابخانه های عمومی فارس:
در دومین روز از همایش مسیر کودکی کارگاه روان شناسی «مهارت های برقراری ارتباط مؤثر با کودکان» برگزار شد.
فرهاد حسن زاده در همایش مسیر کودکی:
نخستین روز از همایش مسیر کودکی با حضور فرهاد حسن زاده نویسنده ادبیات کودک و بیان اهمیت ادبیات و داستان در پرورش شخصیت کودکان برگزار شد.
برگزاری سومین همایش «مسیر کودکی» در سپیدان؛
سومین نشست هم اندیشی فعالان حوزه کودک و نوجوان و کتابداران کتابخانه های عمومی فارس در کارگاهی دو روزه در شهرستان سپیدان تشکیل شد.
در جلسه هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور مطرح شد؛
نخستین جلسه هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور در دوره جدید، سه‌شنبه ۲۶ تیر ماه، برگزار شد. علیرضا مختارپور در این جلسه با اشاره به فعالیت های متنوعی که در نهاد کتابخانه های عمومی کشور شکل گرفته است از افتتاح دو کتابخانه مرکزی در بجنوردومشهد خبر داد.
روح الله منوچهری در ادامه بازدید های خود از کتابخانه های عمومی استان، با حضور در سه کتابخانه عمومی شیراز از نزدیک مطالبات کتابداران این کتابخانه ها را پیگیری کرد.
نشستی برای حل مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس به منظور بررسی نیازهای کتابخانه ای در شهرستان شیراز با علی اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.
اعلام ویژه برنامه‌های هفته چهارم تیرماه کتابخانه‌های عمومی استان؛
بخشی از برنامه‌ های کتابخانه‌های عمومی فارس در هفته چهارم تیرماه برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
گردهمایی فعالان ادبیات کودک و نوجوان و کتابداران کتابخانه های عمومی؛
سومین گردهمایی فعالان ادبیات کودک و نوجوان و کتابداران کتابخانه های عمومی با حضور فرهاد حسن زاده و نویسندگان انجمن انگشت جادویی برگزار می شود.
نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی:
دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم سه شهرستان لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، از عموم مردم و مسئولان شهرستان ها و بخش ها برای مشارکت گسترده در این جشنواره دعوت کرد.
مژگان شیخی:
مژگان شیخی نویسنده دو کتاب از منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، با اشاره به ظرفیت‌های کتابخانه‌های عمومی در ترویج کتابخوانی و معارف رضوی، پوشش کشوری جشنواره کتابخوانی رضوی را یکی از مزیت‌های برجسته این جشنواره دانست.
در پی درگذشت مرحوم آیت الله محمدرضا حدائق از علمای برجسته استان فارس، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس، درگذشت این عالم ربانی را به عموم مردم ولایتمدار استان تسلیت گفت.
نویسنده ادبیات دفاع مقدس استان فارس:
اکبر صحرایی معتقد است که پایداری و ماندگاری جشنواره کتابخوانی رضوی بسته به استمرار آن است، زیرا فعالیت های هنری و اصولی به کار زیربنایی نیاز دارد و باید برای آینده آن ها نقشه راه داشت.
نویسنده رمان های اعتقادی استان فارس مطرح کرد:
خالق کتاب برگزیده «حیفا»، جشنواره کتابخوانی رضوی را اقدام ارزشمندی در زمینه انتقال مفاهیم ارزشی دانست و گفت: با کمال افتخار این جشنواره را در کانال های مجازی خود که بیش از یکصد هزار مخاطب علاقه مند دارد، ترویج خواهم کرد.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان فارس برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
نویسنده روستایی نویس خطه فارس:
محمد محمودی نورآبادی، مهم ترین ویژگی جشنواره کتابخوانی رضوی را خاستگاه مذهبی و مکتبی آن می داند و معتقد است که نباید از تأثیر فضای مجازی در ترویج چنین رویدادی غافل بود.
مختارپور در اختتامیه جشنواره قلم زرین مطرح کرد؛
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به آمار موجود از میزان امانت کتاب‌ها در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، گفت: یکی از مهم‌ترین راه‌های بررسی موفقیت یک اثر ادبی در جامعه، میزان بالای امانت و استمرار امانت آن اثر در کتابخانه‌های کشور است.
حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در مراسم آغازین هفته قلم؛
ویژه برنامه های گرامیداشت هفته قلم با حضور مسئولان فرهنگی و هنرمندان شیرازی در آرامستان شیراز و ادای احترام اهالی قلم درگذشته آغاز شد.
مهدی امینی‌خواه:
بازیگر سینما و تلویزیون در آستانه برگزاری هشتمین دوره از جشنواره کتاب‌خوانی رضوی با بیان اینکه علم و آگاهی مورد نیاز جامعه از سیره رضوی تأمین می‌شود، گفت: مطالعه کتاب‌هایی با موضوعات سیره ائمه(ع) و به‌ویژه امام رضا(ع) مردم را به آن چیزی که می‌خواهند.
بيشتر
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا اعلام کرد:
محمدحسین فیروزی از برگزاری برنامه‌های گوناگون فرهنگی در کتابخانه های عمومی این شهرستان از نیمه تیرماه تا پایان شهریور 97 خبر داد.
گرامیداشت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان در شیراز؛
به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، نویسندگان کودک در شیراز با حضور در کتابخانه های عمومی ویژه کودک، برای کودکان از دنیای قصه ها گفتند
کودکانه های کتاب در کتابخانه های عمومی داراب برپا شد؛
کتابخانه های عمومی شهرستان داراب با برگزاری چهار نشست کتابخوان و سه نشست معرفی کتاب، چهل عنوان کتاب را به کودکان معرفی کردند.
ویژه برنامه قصه گویی به همراه مسابقه نقاشی از کتاب مژده گل در مؤسسه قرآنی الغدیر شهر اردکان سپیدان برگزار شد.
مسئول کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) کنارتخته عنوان کرد:
عبدالوهاب فریدونی مسئول کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) کنارتخته شهرستان کازرون از برگزاری کلاس های آموزشی ویژه نوجوانان در کتابخانه همزمان با آغاز فصل تابستان خبر داد.
تشکیل جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهر ارد؛
نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش ارد شهرستان گراش در سال جاری به میزبانی کتابخانه عمومی ابن سینا برگزار شد.
به ریاست سرپرست جدید فرمانداری شهرستان؛
سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قیروکارزین در سال جدید با محوریت برنامه های اوقات فراغت تابستان تشکیل شد.
سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کازرون با حضور در جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده شهرستان، به تشریح هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت.
به همت کتابخانه عمومی اندیشه؛
به مناسبت روز قلم، ویژه برنامه ای در کتابخانه اندیشه اوز با حضور کودکان و نوجوانان، خانواده ها و برخی مسئولان شهر اوز برگزار شد.
در دو هفته اول تیرماه صورت گرفت؛
نشست کتابخوان اهل قلم، معرفی کتاب های جشنواره رضوی،کارگاه آموزش داستانویسی و مسابقه نقاشی رضوی از جمله برنامه های اجرا شده کتابخانه های عمومی شهرستان های ممسنی و رستم در نیمه اول تیرماه بود.
چراغ جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان تاریخی فارس فروزان شد
کتابخانه های عمومی شهید خبازی و آل طه شهرستان پاسارگاد میزبان دو نشست کتابخوان و نشست های معرفی و جمع خوانی با موضوع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شدند.
در راستای پر کردن اوقات فراغت اعضا، کتابخانه عمومی علامه طباطبایی کلاس های تابستانی کودک خود را آغاز کرد.
اختصاص نشست های قصه گویی به داستان های ضامن آهو؛
جلسات قصه گویی هفتگی کتابخانه عمومی شهید محمد علی پور دهنو بخش چاهورز لامرد با محوریت کتاب های هشتمین جشنواره رضوی برگزار شد.
همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان (18 تیرماه) نویسندگان کودک در کتابخانه های کودک و نوجوان شیراز به اجرای برنامه خواهند پرداخت.
معرفی کتاب های جشنواره رضوی در جمع بانوان نی ریزی؛
کتابخانه عمومی زنده یاد محمد حسن نی ریزی کتابخوان ویژه بانوان را به همراه نشست معرفی کتاب های هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار کرد.
خرداد، ماه کتاب و کتابخوانی شهرستان کوار؛
برگزاری سه نشست کتابخوان، یک نشست قصه گویی، بازدید دانش آموزان از کتابخانه، نمایشگاه کتاب و مسابقه نقاشی، از جمله فعالیت های کتابخانه عمومی امام هادی (ع) در خردادماه بود.
تشکیل جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرامه؛
به منظور برنامه ریزی برای اجرای هرچه بهتر جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح شهرستان جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرامه تشکیل شد.
فروغ امام مهربانی ها در روستای جمال آباد ارسنجان؛
مسابقه نقاشی و نشست قصه خوانی و شعرخوانی از کتاب های هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی پروین اعتصامی برگزار شد.
کتابخانه عمومی محقق العلما برگزار کرد
مادران عضو کتابخانه عمومی محقق العلماء استهبان در کارگاه آموزشی این کتابخانه، چالش های فرزندپروری را آموختند.
بيشتر
خبرهای خوب در خصوص کتابخانه «شهید دستغیب» در راه است:
خبرگزاری شبستان: مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به آغاز فعالیت هیئت بازسازی کتابخانه «شهید دستغیب»، ضمن تقدیر از خیرین و این هیئت، می گوید: هرگز کیفیت را فدای سرعت در کار نخواهیم کرد چرا که اعتقاد داریم که باید کاری شایسته شکل بگیرد.
ایرنا: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: بر اساس چشم انداز تعریف شده تا پایان برنامه ششم توسعه هیچ شهری بدون کتابخانه نخواهد بود و این استان نیز در انتظار تحقق این برنامه است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس:
ایرنا: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در بازدید از نمایشگاه همکاری سازمان ملل و ایران گفت: با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌توان سیر تحولات تاریخی را در زمانی اندک و به سرعت درک کرد و این موضوع در جهان امروز مغتنم است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: درحال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار نفر عضو فعال کتابخانه های استان هستند که از این تعداد ۳۵ درصد کودک و نوجوان می باشند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از اجرای طرح « کتاب‌رسان سیار» در نقاطی از استان که دسترسی به کتاب آسان نیست، خبر داد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به اینکه توزیع فضای کتابخانه‌ای هنوز به حد مطلوب نرسیده است گفت: غرب شیراز نیازمند کتابخانه و فضای کتابخانه‌ای است.
معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
شیراز- ایرنا- معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت:کتابخانه صرفا مکانی برای امانت کتاب یا استفاده از سالن مطالعه نیست بلکه پاسخگویی به نیازهای اجتماعی روز کاربران از وظایف این نهاد به شمار می رود.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی لامرد خبر داد:
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد گفت: آیین رونمایی و نقد کتاب واژه‌های نفهم اثر نویسنده بومی شهرستان لامرد برگزار می‌شود.
برنامه های بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در شهرستان خرامه با شعار آینده روشن با خانواده کتابخوان تشریح شد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فسا خبر داد:
در آستانه بیست و پنجمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی سطح شهرستان را تشریح کرد.
دومین همایش ملی انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران ـ شاخه فارس با عنوان چشم اندازهای ارتباط علمی در فارس برگزار می‌شود.
سرپرست کتابخانه های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس گفت: طبق آیین نامه می توانیم ازبرنامه های فرهنگی پشتیبانی کنیم و براین اساس آماده همکاری با هنرمندان درزمینه برنامه‌های فرهنگی از جمله برگزاری کارگاه‌های آموزشی آنان هستیم.
نایب رئیس مجمع خیرین فرهنگ‌ساز شیراز:
نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز از بازگشایی نخستین آدینه بازار کتاب شیراز در ۱۰ شهریورماه امسال خبرداد.
رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان جهرم از موافقت هیئت تأسیس و نظارت سازمان‌های مردم‌نهاد با تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز جهرم خبر داد.
گزارش تسنیم از زمین کتابخانه مرکزی شیراز؛
۸ سال از مصوبه ساخت کتابخانه مرکزی شیراز می‌گذرد اما هنوز زمینی برای ساخت کتابخانه‌ مرکزی شیراز اختصاص نیافته است.
کتاب هایی که برای جشنواره امسال در نظر گرفته شده است، هم به صورت چاپی، هم به صورت گویا(صوتی)، هم با خط بریل و هم در قالب فایل های پی.دی. اف قابل دانلود از روی سایت کتابخانه های عمومی فارس در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس در گفت‌و‌گو با شیرازنوین:
روح‌الله منوچهری گفت: بیش از 2500 کتاب بریل و 7500 کتاب گویای سازماندهی شده در کتابخانه‌های عمومی فارس وجود دارد
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: افزوده شدن بخش احمدبن‌موسی(ع) به جشنواره کتابخوانی رضوی رویدادی مبارک و میمون است و می‌تواند در شناسایی شخصیت حضرت شاهچراغ(ع) مؤثر باشد.
توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام
«برات کتاب» اسم شیرینی است که عزیز نوبهار برای اقدام فرهنگی زیبایش در نظر گرفته است: توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام، از ۱۵ شعبان امسال تا ۱۵ شعبان سال آینده.
مصاحبه اختصاص روزنامه نیم‌نگاه با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
با توجه به اهمیت موضوع کتاب و کتاب خوانی در کشور و کاهش روز افزون مطالعه کتاب در سطح استان و مناطق مختلف کشور، نیم نگاه در این خصوص مصاحبه‌ای را با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس تهیه کرده است.
بيشتر
آیین بزرگداشت روز کتاب،‌کتابخوانی و کتابدار در استان فارس ، روز دوشنبه ۲۹آبان‌ماه با حضور مسئولان استانی و با تقدیر از کتابداران و کتابخوانان برگزیده استان برپا شد.
به‌مناسبت گرامی‌داشت هفته کتاب، آیین نمادین نواختن زنگ کتاب و کتاب‌خوانی به اهتمام مدیریت آموزش و پرروش ناحیه شیراز و با حضور مسئولان استان و شهرستان، معلمان و دانش‌آموزان در دبستان «شاهد لاله‌ها» برگزار شد.
به مناسبت روز جهانی عصای سفید، نشست کتاب‌خوان ویژه روشندلان و آیین تقدیر از گویندگان افتخاری بخش نابینایان کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی صبح روز یکشنبه 23 مهرماه برگزار شد. در این دیدار از از زحمات و همکاری‌های کتابداران بخش نابینای کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی و 34 گوینده افتخاری این بخش تجلیل و قدردانی شد.
نشست کتاب‌خوان تخصصی دفاع مقدس با همکاری مشترک اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با معرفی پنج کتاب برگزار شد.
همایش حماسه سرخ با هدف تجلیل از خانواده ‌های ایثارگر و شاهد اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس تقدیر از نویسندگان دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا و رونمایی از کتاب «حیفا» برگزار شد.
بيشتر
 
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما