اخبار ویژه
شهرستان ها
دیگر رسانه ها
اخبارکوتاه
روایت «ایمان و بندگی» در کتابخانه‌های عمومی؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان فارس در هفته پنجم مردادماه برای استفاده اعضا و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
با حکم انتصاب مدیرکل کتابخانه ها عمومی فارس؛
مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مرودشت برگزار شد.
در نشست اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز عنوان شد:
اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز استان فارس در سومین دیدار خود، بر ضرورت جذب خیرین به این انجمن تأکید کردند.
با همکاری سه دستگاه استانی فارس؛
کنفرانس خبری و آیین امضای تفاهم نامه همکاری نخستین جشنواره «روستاها و عشایر کتابخوان استان فارس» با حضور مدیران کل شورای سیاستگذاری این جشنواره برگزار شد.
با حضور مشاور دبیرکل، معاونان و مدیران کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛
طی مراسمی ضمن تقدیر از مدیرکل سابق امور کتابخانه‌ها و مدیرکل سابق امور فرهنگی نهاد، مدیران جدید این ادارات کل و همچنین معاون مشارکت‌ها و انجمن‌ها در اداره کل امور کتابخانه‌ها معرفی شدند.
در مراسم تکریم و معارفه در شهرستان اقلید؛
در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس، صدیقه شریفی به عنوان سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اقلید معرفی شد.
حمایت کتابخانه های عمومی فارس از آسیب دیدگان اجتماعی؛
با هدف همکاری بیشتر در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اداره کل کتابخانه های عمومی فارس و اداره پیشگیری و سامان دهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز پای میز مذاکره نشستند.
بخشی از برنامه‌های هفته چهارم مردادماه کتابخانه‌های عمومی فارس اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان فارس در هفته چهارم مردادماه برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
دبیر هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد:
مهدی رمضانی، با اعلام مشارکت ۳۱۰ هزار نفر در بخش الکترونیک هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، از افزایش ۸۰ درصدی مشارکت در این بخش از جشنواره، نسبت به دوره گذشته خبر داد.
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس؛
با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس و به ریاست فرماندار شهرستان بوانات جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تشکیل شد.
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد خبر داد؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد از تمدید مهلت اجرای فاز دوم فرایند انتخاب کتابدار نمونه تا ۲۸ مردادماه ۹۷ خبر داد.
همزمان با چهل سالگی انقلاب اسلامی و به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
همزمان با چهل سالگی انقلاب اسلامی و به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور چهارمین دوسالانه بین المللی کارتون کتاب برگزار می‌شود.
با هدف تکمیل و تجهیز ۱۲ باب کتابخانه عمومی نیمه تمام در کشور انجام شد؛
بر اساس تفاهمنامه همکاری میان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی، ۱۲ باب کتابخانه‌ عمومی نیمه‌تمام در سطح کشور، تکمیل و تجهیز می‌شود.
«دست های گویا» کتابخانه های عمومی استان فارس
«دستان ما... کلام ما» این شعار کودکان ناشنوا و کم شنوای خوش ذوقی است که این روزها کتابخانه های عمومی را یار مهربان خود می دانند و اوقات فراغت خود را در کنار کتابداران با قصه گویی به زبان خودشان پر می کنند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در پیام تبریک روز خبرنگار:
روح‌الله منوچهری در پیامی، فرارسیدن 17مرداد روز خبرنگار را، به تلاشگران این عرصه تبریک گفت و از همراهی‌ همیشگی خبرنگاران در راه ترویج فرهنگ کتابخوانی قدردانی کرد.
بخشی از برنامه‌های هفته سوم مردادماه کتابخانه‌های عمومی فارس اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان فارس در هفته سوم مردادماه برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
یادداشت علیرضا مختارپور بر کتاب ذوق لطیف ایرانی؛
علیرضا مختارپور در یادداشتی که شنبه ۱۳ مردادماه در روزنامه جام جم منتشر شده است، به معرفی مجموعه ذوق لطیف ایرانی اثر مرحوم ابوالحسنی منذر پرداخته است که در ادامه می‌خوانید.
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام کرد؛
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی با اعلام تمدید مهلت شرکت در بخش الکترونیک هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا پایان روز جمعه ۱۹ مرداد ماه، از اتمام مهلت شرکت در بخش مکتوب این جشنواره خبر داد.
با هدف راه اندازی کتابخانه در شهر خان زنیان شیراز؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش ارژن به ریاست آیت الله هوشمندی بخشدار ارژن و با هدف راه اندازی کتابخانه در شهر خان زنیان جلسه داد.
در پی درگذشت پدر گرانقدر سرکار خانم معصومه حسام رئیس امور اداری اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، روح‌الله منوچهری، این ضایعه را به این همکار گرامی و خانواده ایشان تسلیت گفت.
بيشتر
رونق نشست های کتابخوان در کتابخانه های عمومی فسا
خانه کتاب کودک و نوجوان شهرستان فسا در مردادماه، سه نشست کتابخوان را با معرفی 30 کتاب کودک و نوجوان برگزار کرده است.
با بررسی دو دستور جلسه با موضوع کتابخوانی؛
سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی لارستان در سال جاری با حضور اعضای انجمن در دفتر فرماندار ویژه لارستان برگزار شد.
کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی شیراز برگزار می کند؛
طرح تابستانه «توانمند سازی کودکان و نوجوانان دارای اختلالات بینایی» در بخش نابینایان کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی در تابستان اجرا می شود.
دستگیری ضامن آهو از مددجویان؛
کتابخانه عمومی محقق العلمای شهر استهبان، نشست کتابخوان رضوی را با حضور 25 نفر از مددجویان زندان و با همکاری اداره زندان های شهرستان برگزار کرد.
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی ششده مطرح شد:
نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش ششده و قره بلاغ شهرستان فسا در سال جاری در بخشداری این شهر تشکیل شد.
به مناسبت هفته کرامت، مجموعه نمایشگاه نقاشی‌های رضوی و نقاشی‌های آزاد فاطمه دهقانی عضو خردسال کتابخانه‌ها در کتابخانه عمومی کودکان آفتاب شیراز برگزار شد.
دور کتابخوانی در شهر استهبان؛
کتابخانه عمومی محقق العلما شهر استهبان با هدف جذب حداکثری مخاطبان، دو نشست کتابخوان را با معرفی 11 کتاب برگزار کرد.
جشنواره کتابخوانی رضوی به روشندلان رسید؛
به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت، بخش نابینایان کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی شیراز نشست کتابخوان رضوی را برگزار کرد.
همزمان با فصل تابستان ویژه برنامه «تور دانایی» در چهار کتابخانه عمومی شیراز برگزار می شود.
زنگ کتابخوانی در داراب فارس نواخته شد؛
کتابخانه های عمومی شهرستان داراب در نیمه دوم تیرماه با برگزاری شش نشست کتابخوان میزبان علاقه مندان کتاب و کتابخوانی شدند.
گرامیداشت کریمان اهل بیت(ع) در کتابخانه های عمومی؛
نشست کتابخوان، جلسه مشاعره همراه با نقد کتاب، قصه گویی و جمع خوانی و نمایشگاه کتاب از جمله برنامه های انجام شده در دهه کرامت در کتابخانه های عمومی دو شهرستان ممسنی و رستم فارس بود.
به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت انجام شد؛
مسئول کتابخانه عمومی کتابخانه عمومی شهید محمد اسلامی نسب لایزنگان از برگزاری نشست کتابخوان، جشن میلاد حضرت احمدبن موسی (ع) و نمایشگاه کتاب همزمان با دهه کرامت خبر داد.
پاسداشت هفته حجاب و عفاف و دهه کرامت در کتابخانه های عمومی شهرستان؛
سه کتابخانه های عمومی شهرستان ارسنجان با انجام ویژه برنامه های کتابخوانی به استقبال جشنواره کتابخوانی رضوی، هفته حجاب و عفاف و دهه کرامت رفتند.
دورهمی کتاب با طعم جشنواره کتابخوانی رضوی؛
نشست کتاب‌خوان تیر ماه کتابخانه عمومی محمد رسول الله خرامه با معرفی کتاب های هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی و کتاب های طرح کتابخوان تیرماه برگزار شد.
با حضور مسئولان شهرستان؛
نشست کتابخوان، نمایشگاه کتاب و پوستر از جمله ویژه برنامه های کتابخانه عمومی فرهیختگان فراشبند در هفته حجاب و عفاف بود.
مسئول کتابخانه عمومی حسینیه اعظم لار از برگزاری دوره کارگاه آموزش مشاوره و روانشناسی ویژه با همکاری اداره بهزیستی خبر داد.
کتابخانه های عمومی شهر کازرون در ویژه برنامه های هفته حجاب و عفاف و دهه کرامت مشارکت کردند.
برپایی نشست هایی با رنگ و بوی رضوی در کتابخانه عمومی ابن سینا؛
با هدف ترویج سیره رضوی و دعوت به شرکت عموم در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، کتابخانه ابن سینا شهرستان گراش میزبان نشست تخصصی کتابخوان و جمع خوانی رضوی شد.
کودکان استهبان خوش رفتاری با طبیعت را می آموزند؛
بخش کودک کتابخانه عمومی محقق العلمای استهبان، با هدف آشنایی کودکان با محیط زیست و شیوه رفتار بهینه با طبیعت، سلسله کارگاه های آموزش محیط زیست را برگزار می کند.
در هفته پایانی تیرماه صورت گرفت؛
خانه کتاب کودک و نوجوان کتابخانه عمومی دکتر بهشتی فسا، در هفته آخر تیرماه میزبان ویژه برنامه های متنوع کتابخوانی شد.
بيشتر
گزارش تسنیم از فعالیت کتابخانه عمومی شهدای باباعرب جهرم؛
« جمعه‌های کودکی» حرکتی خودجوش در روستاهای جهرم است که نشان داد محرومیت‌زدایی منحصر به مباحث عمرانی نیست بلکه گاه محرومیت‌زدایی‌ها از جنس کتاب و فرهنگ است.
خبرهای خوب در خصوص کتابخانه «شهید دستغیب» در راه است:
خبرگزاری شبستان: مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به آغاز فعالیت هیئت بازسازی کتابخانه «شهید دستغیب»، ضمن تقدیر از خیرین و این هیئت، می گوید: هرگز کیفیت را فدای سرعت در کار نخواهیم کرد چرا که اعتقاد داریم که باید کاری شایسته شکل بگیرد.
ایرنا: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: بر اساس چشم انداز تعریف شده تا پایان برنامه ششم توسعه هیچ شهری بدون کتابخانه نخواهد بود و این استان نیز در انتظار تحقق این برنامه است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس:
ایرنا: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در بازدید از نمایشگاه همکاری سازمان ملل و ایران گفت: با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌توان سیر تحولات تاریخی را در زمانی اندک و به سرعت درک کرد و این موضوع در جهان امروز مغتنم است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: درحال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار نفر عضو فعال کتابخانه های استان هستند که از این تعداد ۳۵ درصد کودک و نوجوان می باشند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از اجرای طرح « کتاب‌رسان سیار» در نقاطی از استان که دسترسی به کتاب آسان نیست، خبر داد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به اینکه توزیع فضای کتابخانه‌ای هنوز به حد مطلوب نرسیده است گفت: غرب شیراز نیازمند کتابخانه و فضای کتابخانه‌ای است.
معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
شیراز- ایرنا- معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت:کتابخانه صرفا مکانی برای امانت کتاب یا استفاده از سالن مطالعه نیست بلکه پاسخگویی به نیازهای اجتماعی روز کاربران از وظایف این نهاد به شمار می رود.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی لامرد خبر داد:
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد گفت: آیین رونمایی و نقد کتاب واژه‌های نفهم اثر نویسنده بومی شهرستان لامرد برگزار می‌شود.
برنامه های بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در شهرستان خرامه با شعار آینده روشن با خانواده کتابخوان تشریح شد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فسا خبر داد:
در آستانه بیست و پنجمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی سطح شهرستان را تشریح کرد.
دومین همایش ملی انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران ـ شاخه فارس با عنوان چشم اندازهای ارتباط علمی در فارس برگزار می‌شود.
سرپرست کتابخانه های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس گفت: طبق آیین نامه می توانیم ازبرنامه های فرهنگی پشتیبانی کنیم و براین اساس آماده همکاری با هنرمندان درزمینه برنامه‌های فرهنگی از جمله برگزاری کارگاه‌های آموزشی آنان هستیم.
نایب رئیس مجمع خیرین فرهنگ‌ساز شیراز:
نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز از بازگشایی نخستین آدینه بازار کتاب شیراز در ۱۰ شهریورماه امسال خبرداد.
رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان جهرم از موافقت هیئت تأسیس و نظارت سازمان‌های مردم‌نهاد با تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز جهرم خبر داد.
گزارش تسنیم از زمین کتابخانه مرکزی شیراز؛
۸ سال از مصوبه ساخت کتابخانه مرکزی شیراز می‌گذرد اما هنوز زمینی برای ساخت کتابخانه‌ مرکزی شیراز اختصاص نیافته است.
کتاب هایی که برای جشنواره امسال در نظر گرفته شده است، هم به صورت چاپی، هم به صورت گویا(صوتی)، هم با خط بریل و هم در قالب فایل های پی.دی. اف قابل دانلود از روی سایت کتابخانه های عمومی فارس در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس در گفت‌و‌گو با شیرازنوین:
روح‌الله منوچهری گفت: بیش از 2500 کتاب بریل و 7500 کتاب گویای سازماندهی شده در کتابخانه‌های عمومی فارس وجود دارد
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: افزوده شدن بخش احمدبن‌موسی(ع) به جشنواره کتابخوانی رضوی رویدادی مبارک و میمون است و می‌تواند در شناسایی شخصیت حضرت شاهچراغ(ع) مؤثر باشد.
توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام
«برات کتاب» اسم شیرینی است که عزیز نوبهار برای اقدام فرهنگی زیبایش در نظر گرفته است: توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام، از ۱۵ شعبان امسال تا ۱۵ شعبان سال آینده.
بيشتر
اخبار کوتاه کتابخانه های + تصاویر
بيشتر
 
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما