ابزار رایگان وبلاگ
مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پاسارگاد در محل فرمانداری شهرستان پاسارگاد برگزار شد.
جلسه تودیع علیرضا رحمانی رئیس پیشین و معارفه فاطمه صفری‌راد رئیس جدید اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز با حضور مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان، کارشناسان اداره کل و مسئولان کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز در تاریخ 28/4/95 در محل اداره کتابخانه‌های عمومی شیراز برگزار شد.
برگزاری جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه ‌های عمومی استان فارس، نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز در سال 1395 با حضور دکتر سعیده ابراهیمی رئیس دبیرخانه انجمن استان و مدیر کل کتابخانه‌های عمومی فارس، حیدر عالیشوندی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز و دیگر اعضای انجمن و مدعوین تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، دکتر سعیده ابراهیمی مدیر کل کتابخانه‌های عمومی فارس در راستای رسیدگی به مسائل و مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهر صغاد با سید جمال تربتی شهردار و احمد رعیتی رئیس شورای شهر صغاد شهرستان آباده دیدار کرد.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از تخصیص بودجه مورد نیاز از سوی بنیاد قلم‌ چی برای تکمیل 2 پروژه نیمه‌ تمام کتابخانه عمومی در شهرستان مهر به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس خبر داد.
در سال جاری، نیازهای همه کتابخانه‌های عمومی استان به طور جامع گردآوری و بررسی شد و در این‌باره با اختصاص بودجه مناسب اقدام شد.
یکی از بایسته‌های کتابخانه‌های عمومی، ایجاد شرایط دسترسی آسان همه افراد جامعه به کتابخانه از جمله افراد دارای شرایط خاص مانند روشن‌دلان و معلولان جسمی و حرکتی است که این شرایط در برخی از کتابخانه‌های عمومی مانند کتابخانه رئیسی اردکانی شیراز به‌شکل ویژه فراهم شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، در جلسه‌ای که با حضور دکتر سعیده ابراهیمی مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس و مهندس علی سلحشوری معاون هماهنگی برنامه‌ریزی و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس، برگزار شد، بررسی اولویت‌های ساخت، تجهیز و تعمیر کتابخانه‌های عمومی استان در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس نشست هم اندیشی فعالان فرهنگی حوزه کودک و نوجوان با عنوان «مسیر کودکی» از سوی این اداره کل در شیراز برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، در راستای افزایش همکاری‌های مستمر و نیز پیگیری اجرای مفاد تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان، محمدرضا ابراهیمی سرپرست معاونت اداره کل و نماینده اجرایی تفاهم‌نامه، وحید محیط کارشناس مشارکت‌ها و شهرداری‌ها و محمد سمیعی کارشناس امور فرهنگی اداره کل با نمایندگان اداره کل زندان‌ها دیدار کردند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در پیامی درگذشت والده گرامی سرکار خانم رفعت شیروانی ، کتابدار کتابخانه جهرم را تسلیت گفت.
استاندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس:
روند رشد شاخص‌های کتاب و کتابخوانی در راستای تحقق سند چشم انداز نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تسریع گردد
دبیر جشنواره کتابخوانی رضوی از امکان ثبت‌نام اینترنتی برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.
برگزاری دومین جلسه کمیته برگزاری ششمین جشنواره کتابخوان رضوی در استان فارس
مدیرکل کتابخانه های های عمومی استان فارس از هماهنگی برای تبلیغات گسترده جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح استان فارس و شهر شیراز و تولید کتاب گویای دو عنوان کتاب از این جشنواره خبر داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در پیامی درگذشت والده گرامی جناب آقای محمدرضا نوشادی، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند را تسلیت گفت.
اسماعیل مسیح گل ورزشکار دوچرخه سوار استان بوشهر که با شعار «پرواز با کتاب» رکاب زنی خود را از برازجان آغاز کرده است به شیراز رسید.
جرایم دیرکرد کلیه اعضاء کتابخانه‌های عمومی استان فارس به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان بخشیده می شود.
کتاب «حدیث نور» خاطراتی آموزنده از زندگانی امام خمینی(ره) در قرار گاه روح الله شیراز توزیع شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس مطرح کرد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس ترویج کتابخوانی و ارتقای فرهنگی را یکی از موثرترین راه های جلوگیری از مهاجرت از روستاها دانست.
نهاد کتابخانه‌های عمومی سومین سری از کتاب‌های طرح «کتاب‌خوان ماه» در خرداد ۹۵ معرفی کرد تا تعداد کتاب های معرف شده در این طرح از ابتدای امسال و در فصل بهار به ۱۱ عنوان برسد.
نرم افزار چندرسانه ای «کتاب های بهاری کتابخوان ماه» در شیراز تولید شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از ابلاغ «طرح تقسیم و مدیریت کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های استان فارس در چارچوب مناطق 8 گانه» به ادارات کتابخانه‌های عمومی خبر داد.
نهمین جشنواره گل و گلاب داراب در همسایگی بزرگترین دشت گل محمدی دیم جهان در حالی برگزار شد که عطر کتاب با برگزاری همایش کتابخوان «گل و گلاب» در این جشنواره و روستای دوستدار کتاب «لایزنگان» پیچید.
در دومین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در سال ۱۳۹۵، محمدرضا ابراهیمی به‌عنوان سرپرست معاونت این اداره کل معرفی شد.
بخش کودک کتابخانه عمومی مسجد جامع صغاد و بخش کودک کتابخانه عمومی زنده یاد سعید قربانی سورمق شهرستان آباده گشایش یافت.
همایش تجلیل از خیرین کتابخانه ساز و کتابخانه یار آباده برگزار شد
مدیرکل مشارکت ها و همکاری های نهاد کتابخانه های عمومی کشور: همه باید معضل عدم گرایش مردم به کتابخوانی را جدی بگیرند/ مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس: کتابخانه مهمترین سرمایه فرهنگی هر جامعه است
مدیرکل مشارکت ها و همکاری های نهاد کتابخانه های عمومی کشور خواستار شد:
مدیرکل مشارکت ها و همکاری های نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: برای جذب حمایت های خیرین در حوزه کتابخانه سازی نیازمند تشکیلات منسجم و هدفمندی است که عملکرد انجمن خیرین کتابخانه ساز می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد.
همایش تجلیل از خیرین کتابخانه ساز و کتابخانه یار آباده برگزار می شود
اولین همایش تجلیل از خیرین کتابخانه ساز و کتابخانه یار شهرستان آباده برگزار می شود.
دکتر سعیده ابراهیمی در اولین همایش ملی نقش انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران در توسعه علم :
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس معتقد است وجود ۲۰۳ کتابخانه در استان پهناور فارس ظرفیت کم نظیری برای ایجاد ارتباط بین انجمن های علمی و فرهنگی، نخبگان و فرهیختگان و البته عموم مردم است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در دیدار با کتابداران شیراز:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس معتقد است کتابخانه ها دانشگاه هایی هستند که تاریخ نشان داده است بدون وجود آن ها هیچ پژوهش و نوآوری علمی شکل نمی گیرد.
دعوت از مردم فارس برای شرکت در فراگیرترین مسابقه کتابخوانی ایران
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس از مردم استان به ویژه علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی که می توان از آن به عنوان فراگیرترین مسابقه کتابخوانی ایران یاد کرد، دعوت به عمل آورد.
همایش ادبی کتابخوان با عنوان «جهان نمای شعر» در حالی در شیراز برگزار شد که باران بهاری نه تنها این برنامه را در باغ محوطه سازمان اسناد مرکز فارس به تعطیلی نکشاند بلکه به اردیبهشت شاعرانه شیراز طراوت بخشید.
بيشتر
دو کتاب از کتاب های جشنواره کتابخوانی رضوی در پنجمین نشست کتابخوان شهرستان خرامه با حضور حجت الاسلام صباحی امام جمعه و مهندس اسپرجانی فرماندار در کتابخانه محمد رسول الله به اشتراگ گذاشته شد.
در گرمای این روزهای تابستان کتاب سوران سرد خنکای کوه های کردستان را به کتابخانه فرزانگان شهرستان اقلید آورد.
با برگزاری سه نشست کتابخوان در سه کتابخانه شهرستان نورآباد و رستم، نشست های کتابخوان فصل بهار این دو شهرستان به پایان رسید.
نمایشگاه کتابی با عنوان «ضیافت» به مناسبت ماه مبارک رمضان در کتابخانه گنجینه دانش شهرستان قیر و کارزین گشایش یافت.
نشست کتابخوان خردادماه کتابخانه گنجینه معرفت شهرستان سپیدان در حالی برگزار شد که کتاب «صفحه آفتاب» و « قلب مهربانم» در آن رونمایی شد.
کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی (ع) کازرون دومین نشست کتابخوان خود را، در یک قهوه خانه سنتی و با دعوت اعضای و فعال کتابخانه به صرف یک استکان کتاب در حالی برگزار کرد که دو کتاب خردادی طرح کتابخوان ماه نیز در میان کتاب های معرفی شده به چشم می خورد.
نشست کتابخوان کتابخانه رییسی اردکانی شیراز برگزار شد. در این نشست که با حضور کتابداران و تعدای از اعضای فعال این کتابخانه برگزار شد ۶ کتاب به حاضرین معرفی شد.
یکصد و هفتاد و پنجمین نشست کتابخوان کتابخانه ای استان فارس در اشکنان شهرستان لامرد برگزار شد.
نشست همخوانی کتاب « هم روزنامه هم کلوچه » در کتابخانه عمومی غدیر ششده برگزار شد.
کتابداران روستاهای ارسنجان برای جذب کودکان ابتکارات جالبی به خرج داده اند.
کتابخانه عمومی شهدای جنت شهر تصمیم به نصب قفسه کتاب و نشریات در آرایشگاهها و مطب پزشکان کرد.
برگزاری کتابخوان همکلاسی، گرامیداشت هفته محیط زیست، برگزاری منظم کتابخوان های کتابخانه ای و راه اندازی کتابخانه همسفر از برنامه های مهم کتابخانه های عمومی شهرستان نی ریز است.
درهای کافه کتاب لارستان به روی کتابخوان ها باز شد.
برنامه های متنوعی برای سرگرمی اعضای کتابخانه و همچنین جذب عموم مردم به کتابخانه های عمومی شهرستان نورآباد برگزار می شود.
کتابخانه شهید مدنی شهرستان کازرون برنامه مدونی را برای فعالیت فرهنگی خود در طول هفته تدوین کرده است.
برنامه های فرهنگی و ترویجی متعددی این روزها در کتابخانه های عمومی شهرستان اقلید برگزار می شود.
گرچه هنوز تا فرا رسیدن روزهای گرم تابستان چند روزی باقی مانده اما بازار کتاب در کتابخانه های شهرستان قیر و کارزین داغ است.
طرح فرهنگی «صدای کتاب» در شهرستان خرامه اجرا می شود.بر اساس این طرح که از مصوبات جلسه اخیر انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان است کتاب به مردم معرفی و اهدا می شود.
نحوه ارزیابی پایان دوره نخست مدرسه اینترنتی خواندن اعلام شد.
موج گسترده ترویج کتابخوانی در کتابخانه های داراب با برگزاری نشست های کتابخوان کتابخانه ای به راه افتاده است.
 
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

Powered By Sigma ITID.