اخبار ویژه
شهرستان ها
دیگر رسانه ها
گزارش تصویری
روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در پیامی حادثه جان باختن هموطنان را در کشتی نفتکش سانچی تسلیت گفت.
در آخرین هفته دی ماه در کتابخانه های عمومی فارس؛
بخشی از برنامه های کتابخانه های عمومی استان فارس در چهارمین هفته دی ماه اعلام شد.
در جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان فارس مطرح شد:
پنجمین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان فارس در سال جاری و جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر این اداره کل برگزار شد.
انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس تشکیل جلسه داد؛
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان بر ضرورت تعیین هرچه سریع تر زمین مناسب برای ساخت کتابخانه مرکزی شیراز تأکید کرد.
رهاورد کتابخانه های عمومی فارس در سومین هفته دی ماه؛
براساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، بخشی از برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان در سومین هفته دی ماه اعلام شد.
با تقدیر از مسئول کتابخانه عمومی حافظیه شیراز در امر سوادآموزی؛
در هفته سوادآموزی از اداره کل کتابخانه های عمومی استان در زمینه دستگاه برتر در اجرای تفاهم نامه و از سودابه رضایی تزنگی مسئول کتابخانه عمومی حافظیه شیراز به عنوان فرد برتر استانی در همکاری با معاونت نهضت سوادآموزی استان قدردانی شد.
به منظور بررسی شاخص های کتابخانه ای در دو شهر زرقان و لپویی شهرستان شیراز، انجمن کتابخانه های عمومی بخش زرقان تشکیل جلسه داد.
تدارک کتابخانه‌های عمومی استان به مناسبت روز بصیرت و میثاق با ولایت؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی فارس در هفته دوم دی‌ماه از سوی روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان برای استفاده اعضا و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
به مناسبت هفته پژوهش صورت گرفت:
همزمان.با برگزاری هفتمین نشست متخصصان علم اطلاعات و دانش شناسی در استان فارس از دو کتابدار پژوهشگر کتابخانه های عمومی استان فارس تقدیر شد.
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی نی ریز مطرح شد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس و فرماندار نی ریز در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان خواستار همکاری همگانی مسئولان شهرستانی برای دریافت عنوان پایتخت کتاب ایران شدند.
در حاشیه بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار مطرح شد؛
کتابدار برگزیده نهادی درباره اجرای طرح خلاقانه «دست به دست با کتاب» گفت: بسیاری از بازاریان، فرصت زیادی برای رفت‌وآمد به کتابخانه ندارند، اما اجرای این طرح، فرصتی برای چرخش کتاب در میان کسبه و استفاده آنان از منابع را به وجود می‌آورد.
در پی انتصاب روح الله منوچهری به سمت «مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس»، مدیران کل کتابخانه های عمومی برخی از استان ها در پیام هایی این انتصاب را تبریک گفتند.
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس؛
روح الله منوچهری در سفر به شهرستان نی‌ریز، ضمن بازدید از کتابخانه های عمومی این شهرستان از طرح «کتاب‌رسان سیار» در بخش آباده طشک این شهرستان رونمایی کرد.
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد خبر داد؛
محمد اله‌یاری، از دعوت نهاد کتابخانه های عمومی کشور، به «کتابخانه‌گردی» همزمان با سالروز تأسیس این نهاد (۱۷ اسفند) در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور خبر داد.
ضیافت حافظ شیرازی برای نوسوادان کتاب دوست؛
به مناسبت هفته سوادآموزی، کتابخانه عمومی حافظیه شیراز دومین نشست کتاب‌خوان نوسوادان را در راستای ترویج و تشویق کتاب‌خوانی در میان نوسوادان و معرفی منابع برتر برگزار کرد.
در مراسم معارفه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس مطرح شد:
با حضور معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و مسئولان استانی مراسم تکریم و معارفه روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس برگزار شد.
با حضور معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد:
مراسم تکریم و معارفه روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس با حضور معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و مسئولان استانی برگزار شد.
به منظور ارتقای مهارت های قصه گویی در کتابخانه های عمومی؛
دوره آموزشی هم افزایی مهارت های قصه گویی ویژه کتابداران کودک کتابخانه های عمومی استان فارس و با هدف ارتقای مهارت های جذب و ایجاد انگیزه مطالعه در کودکان برگزار شد.
با حکم دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛
روح‌الله منوچهری طی حکمی از سوی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، به عنوان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس منصوب شد.
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز عنوان شد:
انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز به منظور بررسی نیازهای کتابخانه های عمومی این شهرستان تشکیل جلسه داد.
بيشتر
با حضور اعضای فعال و کتاب‌خوان کتابخانه ابوریحان، نشست « کتاب‌خوان کتاب‌خوانان» با معرفی شش کتاب برگزار شد.
به منظور بررسی مسائل کتابخانه و کتابخوانی، انجمن کتابخانه های عمومی بخش گله دار با حضور اعضا در محل بخشداری تشکیل جلسه داد.
کتابخانه عمومی امام هادی (ع) کوار در سومین هفته دی ماه میزبان نشست کتاب‌خوان و مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه نقاشی بود.
کتابخانه عمومی شهید جاویدی فسا با هدف ترویج فرهنگ مطالعه، در یکماه گذشته میزبان برنامه های متنوع کتابخوانی بود.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سروستان خبر داد:
برای آشنایی هر چه بیشتر شهروندان با ظرفیت های کتابخانه، طرح های ترویجی کتابخوانی در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی برگزار می شود.
مشاور استاندار فارس از رئیس اداره کتابخانه های عمومی قیر و کارزین به عنوان رئیس اداره فعال در برگزاری و اجرای برنامه های پژوهشی تقدیر کرد.
حسن رهبر رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گراش از اهدای هشتصد جلد کتاب به کتابخانه عمومی ابن سینا شهر ارد خبر داد.
در راستای ایجاد ارتباط هرچه بیشتر مردم با کتابخانه و ارتقای فرهنگ مطالعه شهرستان، برنامه های مختلف فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان ممسنی برگزار شد.
کتابخانه عمومی گنجینه معرفت اردکان سپیدان به مناسبت پاسداشت هفته پژوهش نشست کتاب‌خوان مدرسه ای را در دبیرستان رازی این شهر برگزار کرد.
به همت کتابخانه عمومی گلستان فیروزآباد صورت گرفت:
به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی کتابخانه عمومی گلستان میمند دو نشست کتاب‌خوان را با ارائه 18 کتاب برگزار کرد.
کتابخانه های عمومی شهرستان گراش در اولین هفته زمستان، با برگزاری نشست های کتاب خوان مدرسه ای و گلستان خوانی پذیرای علاقه مندان شدند.
با هدف ترویج کتابخوانی در روستا صورت گرفت؛
کتابخانه عمومی پروین اعتصامی روستای جمال آباد ارسنجان در یک ماه گذشته میزبان یک نشست کتاب خوان و دو برنامه معرفی کتاب شد.
مسئول کتابخانه عمومی غدیر ششده فسا خبر داد:
مسئول کتابخانه عمومی غدیر ششده فسا، برنامه های برگزار شده این کتابخانه در یکماه گذشته را تشریح کرد.
ضیافت کتابخوانی برای نوسوادان کتاب دوست؛
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قیروکارزین به مناسبت هفته سواد آموزی، با همکاری نهضت سواد آموزی نخستین نشست کتاب‌خوان نوسوادان را در شهرستان برگزار کرد.
برگزاری پنج نشست کتاب‌خوان در داراب
کتابخانه های عمومی شهرستان داراب در یک ماه گذشته میزبان پنج نشست کتاب‌خوان با ارائه و بررسی 35 کتاب شدند.
برای سرگرمی اعضای کتابخانه و همچنین جذب عموم مردم به کتاب، کتابخانه عمومی علامه طباطبایی شهرستان سروستان برنامه های متنوعی را برگزار کرد.
کلاس چهارمی های مدرسه شهید مرتجز در گردهمایی کتاب؛
کتابخانه عمومی شهید آیت الله مدنی در آذرماه با همکاری مدرسه شهید مرتجز نشست کتاب‌خوان مدرسه ای را برگزار کرد.
سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان از برگزاری مسابقه بزرگ نقاشی به مناسبت 9دی ماه در شهرستان خبر داد.
زمستان پر کتاب در شهرستان کوار؛
همزمان با شروع فصل زمستان کتابخانه عمومی امام هادی (ع) کوار با برگزاری دو نشست کتابخوان و برنامه بازدید دانش آموزان از کتابخانه پذیرای علاقه مندان شد.
مسئول کتابخانه عمومی محقق العلمای استهبان خبر داد:
پروین رنجبر مسئول کتابخانه عمومی محقق العلمای استهبان از برگزاری برنامه های ترویجی و اهدای کتاب کودک به این کتابخانه در آذرماه خبر داد.
بيشتر
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از اجرای طرح « کتاب‌رسان سیار» در نقاطی از استان که دسترسی به کتاب آسان نیست، خبر داد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به اینکه توزیع فضای کتابخانه‌ای هنوز به حد مطلوب نرسیده است گفت: غرب شیراز نیازمند کتابخانه و فضای کتابخانه‌ای است.
معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
شیراز- ایرنا- معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت:کتابخانه صرفا مکانی برای امانت کتاب یا استفاده از سالن مطالعه نیست بلکه پاسخگویی به نیازهای اجتماعی روز کاربران از وظایف این نهاد به شمار می رود.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی لامرد خبر داد:
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد گفت: آیین رونمایی و نقد کتاب واژه‌های نفهم اثر نویسنده بومی شهرستان لامرد برگزار می‌شود.
برنامه های بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در شهرستان خرامه با شعار آینده روشن با خانواده کتابخوان تشریح شد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فسا خبر داد:
در آستانه بیست و پنجمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی سطح شهرستان را تشریح کرد.
دومین همایش ملی انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران ـ شاخه فارس با عنوان چشم اندازهای ارتباط علمی در فارس برگزار می‌شود.
سرپرست کتابخانه های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس گفت: طبق آیین نامه می توانیم ازبرنامه های فرهنگی پشتیبانی کنیم و براین اساس آماده همکاری با هنرمندان درزمینه برنامه‌های فرهنگی از جمله برگزاری کارگاه‌های آموزشی آنان هستیم.
نایب رئیس مجمع خیرین فرهنگ‌ساز شیراز:
نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز از بازگشایی نخستین آدینه بازار کتاب شیراز در ۱۰ شهریورماه امسال خبرداد.
رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان جهرم از موافقت هیئت تأسیس و نظارت سازمان‌های مردم‌نهاد با تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز جهرم خبر داد.
گزارش تسنیم از زمین کتابخانه مرکزی شیراز؛
۸ سال از مصوبه ساخت کتابخانه مرکزی شیراز می‌گذرد اما هنوز زمینی برای ساخت کتابخانه‌ مرکزی شیراز اختصاص نیافته است.
کتاب هایی که برای جشنواره امسال در نظر گرفته شده است، هم به صورت چاپی، هم به صورت گویا(صوتی)، هم با خط بریل و هم در قالب فایل های پی.دی. اف قابل دانلود از روی سایت کتابخانه های عمومی فارس در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس در گفت‌و‌گو با شیرازنوین:
روح‌الله منوچهری گفت: بیش از 2500 کتاب بریل و 7500 کتاب گویای سازماندهی شده در کتابخانه‌های عمومی فارس وجود دارد
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: افزوده شدن بخش احمدبن‌موسی(ع) به جشنواره کتابخوانی رضوی رویدادی مبارک و میمون است و می‌تواند در شناسایی شخصیت حضرت شاهچراغ(ع) مؤثر باشد.
توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام
«برات کتاب» اسم شیرینی است که عزیز نوبهار برای اقدام فرهنگی زیبایش در نظر گرفته است: توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام، از ۱۵ شعبان امسال تا ۱۵ شعبان سال آینده.
مصاحبه اختصاص روزنامه نیم‌نگاه با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
با توجه به اهمیت موضوع کتاب و کتاب خوانی در کشور و کاهش روز افزون مطالعه کتاب در سطح استان و مناطق مختلف کشور، نیم نگاه در این خصوص مصاحبه‌ای را با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس تهیه کرده است.
گزارش اختصاصی از بخش نابینایان کتابخانه رئیسی اردکانی شیراز
تسنیم:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به برنامه‌های دهه فجر گفت: نشست‌های تخصصی نقد کتاب و نمایشگاه‌های کتاب با موضوع انقلاب اسلامی در دهه فجر در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان فارس برگزار می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در گفت‌و‌گو با شبستان:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: از سه سال پیش تاکنون کتابخانه‌های جدید بدون داشتن استانداردهای لازم، افتتاح نمی‌شوند و کتابخانه ‌های قدیمی نیز از لحاظ عمرانی مقاوم و استانداردسازی خواهیم کرد.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در گفت‌و‌گو با تسنیم:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از تبدیل کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز به موزه – کتابخانه خبر داد.
بيشتر
آیین بزرگداشت روز کتاب،‌کتابخوانی و کتابدار در استان فارس ، روز دوشنبه ۲۹آبان‌ماه با حضور مسئولان استانی و با تقدیر از کتابداران و کتابخوانان برگزیده استان برپا شد.
به‌مناسبت گرامی‌داشت هفته کتاب، آیین نمادین نواختن زنگ کتاب و کتاب‌خوانی به اهتمام مدیریت آموزش و پرروش ناحیه شیراز و با حضور مسئولان استان و شهرستان، معلمان و دانش‌آموزان در دبستان «شاهد لاله‌ها» برگزار شد.
به مناسبت روز جهانی عصای سفید، نشست کتاب‌خوان ویژه روشندلان و آیین تقدیر از گویندگان افتخاری بخش نابینایان کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی صبح روز یکشنبه 23 مهرماه برگزار شد. در این دیدار از از زحمات و همکاری‌های کتابداران بخش نابینای کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی و 34 گوینده افتخاری این بخش تجلیل و قدردانی شد.
نشست کتاب‌خوان تخصصی دفاع مقدس با همکاری مشترک اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با معرفی پنج کتاب برگزار شد.
همایش حماسه سرخ با هدف تجلیل از خانواده ‌های ایثارگر و شاهد اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس تقدیر از نویسندگان دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا و رونمایی از کتاب «حیفا» برگزار شد.
بيشتر
 
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

مجری سایت : شرکت سیگما