اخبار ویژه
شهرستان ها
دیگر رسانه ها
گزارش تصویری
طی حکمی از سوی دبیرکل نهاد؛
با حکم علیرضا مختارپور، مهدی رمضانی به عنوان سرپرست معاونت توسعه کتابخانه و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور منصوب شد.
در گفت و گو با حجت‌الاسلام و المسلمین جواد محمدزمانی عنوان شد؛
دبیر دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس، با اشاره به تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این کنگره تا ۱۰ اردیبهشت، گفت: دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس با محوریت آثاری با موضوع بانوان حماسه‌ساز در عرصه دفاع مقدس برگزار می‌شود.
با هدف پیگیری خواسته های کتابخانه های عمومی؛
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس و به ریاست فرماندار شیراز نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز در سال جاری تشکیل شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست مدیران کل کتابخانه‌های عمومی عنوان کرد؛
دکتر سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان نکاتی در حوزه‌های برنامه‌ریزی، مدیریتی و منابع مالی در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، از این نهاد به عنوان نهادی تحول آفرین در حوزه فرهنگی یاد کرد.
پس از ۴۶ ماه حضور در نهاد کتابخانه های عمومی کشور صورت پذیرفت؛
محمد اله یاری پس از ۴۶ ماه حضور در نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد.
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی پاسارگاد برگزار شد
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پاسارگاد با هدف تعیین تکلیف کتابخانه عمومی شهر تاریخی مادرسلیمان و توسعه کتابخانه سعادت شهر تشکیل جلسه داد.
پذیرایی کتابخانه های عمومی با یکصد برنامه بهاری
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی فارس در هفته نخست اردیبهشت‌ماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
به مناسبت یکساله شدن ۱۰ کتابخانه عمومی در شیراز؛
در آستانه اولین سالگرد تأسیس ۱۰ کتابخانه عمومی در شهر شیراز، از فعالیت های چهار باب از کتابخانه ها بازدید شد.
همکاری دو اداره کل فارس در ترویج فرهنگ کتابخوانی؛
با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه با رویکرد ویژه به دانش‌آموزان تفاهم نامه همکاری میان اداره کل کتابخانه های عمومی و اداره کل آموزش و پرورش فارس منعقد شد.
اداره کل منابع نهاد خبر داد؛
اداره کل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، طی اطلاعیه‌ای از آغاز طرح نظرخواهی درباره انتخاب نشریات سال ۹۷ برای کتابخانه‌های عمومی از روز یکشنبه ۲۶ فروردین‌ماه خبر داد.
پذیرایی کتابخانه‌های عمومی از علاقه‌مندان به کتاب در چهارمین هفته فروردین؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان فارس در هفته چهارم فروردین‌ماه برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
گرامیداشت نیم قرن خدمات کتابخانه ای در آباده؛
در آیینی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس و بنیانگذار کتابخانه عمومی جمشید صداقت کیش، از نیم قرن تلاش و فعالیت این کتابخانه قدردانی شد.
در ادامه گرامیداشت خدمات پنجاه ساله کتابخانه های عمومی فارس؛
آیین گرامیداشت نیم قرن فعالیت کتابخانه عمومی «دکتر جمشید صداقت کیش» آباده با حضور بنیانگذار این کتابخانه برگزار می گردد.
مهدی ظهرابی خلاری به عنوان معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس معرفی شد.
در گزارشی تشریح شد؛
نهاد کتابخانه های عمومی کشور در هشت ماهه سال ۹۶، در راستای تأمین و روزآمد شدن منابع کتابخانه‌ها، تعداد هزار و ۵۲۵ عنوان کتاب به مبلغ ۱۲۰ میلیارد و ششصد و چهل و سه میلیون و ۴۵۲ هزار ریال و تعداد ۱۴۳ عنوان نشریه خریداری کرده است.
با ارائه ۴ اثر؛
کتاب‌های «شما که غریبه نیستید»، «علی(ع) از زبان علی(ع)؛ (زمانه و زندگی امیرالمؤمینی علیه السلام از زبان خودش)»، «چگونه کتاب بخوانیم» و «شنگال» در قالب طرح کتاب‌خوان فروردین‌ماه ۱۳۹۷ برای علاقه‌مندان به کتابخوانی معرفی شد.
پیام نوروزی مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷؛
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند.
با هدف پاسداشت ادبیات دفاع مقدس؛
دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس با هدف عمل به منویات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری در پاسداشت ادبیات دفاع مقدس برگزار می‌شود.
سیروس رومی پژوهشگر تاریخ مطبوعات فارس در آیین افتتاح بخش ویژه استاد غلامحسن اولاد گفت: اولاد شعر را زندگی کرد و شاعرانه زیست و امروز حاصل یک عمر تلاش او در اینجا جمع شده است و در اختیار مردم قرار می گیرد.
در آیین افتتاح بخش ویژه استاد غلامحسن اولاد عنوان شد:
دکتر محمدرضا خالصی در آیین افتتاح بخش ویژه استاد غلامحسن اولاد گفت: کتابخانه های تخصصی در خانه نویسندگان ما وجود دارد که محبوس شده است و باید سنت زیبای وقف کتاب برای همیشه از شیراز آغاز شود.
بيشتر
غوغای کتاب در روستای دوستدار کتاب فارس؛
نشست های کتابخوان، جمع خوانی و شاهنامه خوانی در کتابخانه عمومی سردار شهید محمد اسلامی نسب روستای لایزنگان داراب برگزار شد.
شنگال چه می گوید؟
کتاب شنگال از سری کتاب های طرح کتابخوان ماه فروردین در کتابخانه های عمومی شهرستان لامرد قصه گویی و جمع خوانی شد
نمایشگاهی با عطر خوش سلامتی؛
نمایشگاه کتاب به مناسبت روز جهانی سلامت با همکاری اداره کتابخانه های عمومی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان قیروکارزین برپا شد.
در سالروز برزگداشت شیخ اجل شیرازی؛
جمع خوانی و بلند خوانی منتخبی از گزیده آثار گرانبهای سعدی شیرازی توسط دانش آموزان سپیدانی انجام شد.
به همت کتابخانه عمومی محقق العلما صورت گرفت؛
دومین کارگاه آموزشی «سبک زندگی قرآنی» با هدف ایجاد انس و ارتباط میان انسان و قرآن در استهبان برگزار شد.
بهار کتابخوانی در شهر گلاب فارس؛
کتابخانه های عمومی میمند فیروزآباد در هفته چهارم فروردین ماه میزبان سه نشست کتابخوان با معرفی 23 کتاب شدند.
به مناسبت یک ساله شدن کتابخانه عمومی کودکان یار مهربان شیراز؛
مسئول کتابخانه عمومی کودکان یار مهربان در آستانه یکساله شدن این کتابخانه، از فعالیت های صورت گرفته در کتابخانه عمومی کودکان یار مهربان شیراز گفت.
مسئول کتابخانه عمومی امام هادی (ع) کوار از برگزاری نشست کتابخوان و نمایشگاه کتاب به مناسبت عید مبعث در کتابخانه خبر داد.
با برگزاری نشست کتابخوان تخصصی مبعث در کتابخانه محمدرسول الله خرامه؛
کتابخانه عمومی محمدرسول الله (ص) نشست کتاب‌خوان تخصصی مبعث را با حضور و معرفی کتاب توسط مسئولان شهرستان برگزار کرد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان داراب خبر داد:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان داراب برنامه های گسترده اجرا شده در کتابخانه های عمومی این شهرستان در ماه های بهمن و اسفند را تشریح کرد.
با معرفی هشت کتاب توسط کودکان و نوجوانان؛
اولین نشست کتابخوان کتابخانه عمومی گنجینه معرفت شهر ارکان ویژه کودکان و نوجوانان برگزار شد.
کتابخانه عمومی استاد شهید ممسنی به مناسبت فرارسیدن هفته هنر انقلاب، عصر شعر آیینی با موضوع زندگی و شهادت سید مرتضی آوینی و نخستین نشست کتابخوان در سال جدید را برگزار کرد.
با تلاش کتابخانه عمومی حاجب مرودشتی صورت گرفت:
طرح خلاقانه ی امانت کتاب مدرسه با هدف گسترش فرهنگ مطالعه توسط کتابخانه حاجب مرودشتی اجرا شد.
جمع خوانی کتاب «گلستان سعدی» در دبستان رسالت روستای گز خنگ بخش سرچهان با مشارکت کتابخانه عمومی شهید طلایی شهر کره ای برگزار شد.
در ایام نوروز برگزار شد؛
کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) کنارتخته در ایام نوروز کلاس آموزش خوشنویسی ویژه کودکان و نوجوانان را برگزار کرد.
آخرین نشست کتابخوان کتابخانه عمومی شهید سیداحمد حسینی خیرگو لامرد با معرفی شش عنوان کتاب برگزار شد.
با ارائه و معرفی 15 کتاب خواندنی؛
در آخرین هفته سال 96، دو نشست کتابخوان مدرسه ای و کتابخانه ای با معرفی 15 کتاب در کتابخانه عمومی گلستان میمند برگزار شد.
کتابخانه عمومی سروش فیروزآباد در آستانه عید نوروز، میزبان دو نشست جمع خوانی و شاهنامه خوانی ویژه کودکان و نوجوانان شد.
همگام با کتابخانه های عمومی سراسر کشور؛
در سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح ملی کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان لامرد برگزار شد.
همزمان با طرح ملی کتابخانه گردی؛
کتابخانه عمومی گنجینه معرفت شهر اردکان در سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور نشست کتابخوان ویژه کودکان و نوجوانان را برگزار کرد.
بيشتر
خبرهای خوب در خصوص کتابخانه «شهید دستغیب» در راه است:
خبرگزاری شبستان: مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به آغاز فعالیت هیئت بازسازی کتابخانه «شهید دستغیب»، ضمن تقدیر از خیرین و این هیئت، می گوید: هرگز کیفیت را فدای سرعت در کار نخواهیم کرد چرا که اعتقاد داریم که باید کاری شایسته شکل بگیرد.
ایرنا: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: بر اساس چشم انداز تعریف شده تا پایان برنامه ششم توسعه هیچ شهری بدون کتابخانه نخواهد بود و این استان نیز در انتظار تحقق این برنامه است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس:
ایرنا: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در بازدید از نمایشگاه همکاری سازمان ملل و ایران گفت: با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌توان سیر تحولات تاریخی را در زمانی اندک و به سرعت درک کرد و این موضوع در جهان امروز مغتنم است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: درحال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار نفر عضو فعال کتابخانه های استان هستند که از این تعداد ۳۵ درصد کودک و نوجوان می باشند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از اجرای طرح « کتاب‌رسان سیار» در نقاطی از استان که دسترسی به کتاب آسان نیست، خبر داد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به اینکه توزیع فضای کتابخانه‌ای هنوز به حد مطلوب نرسیده است گفت: غرب شیراز نیازمند کتابخانه و فضای کتابخانه‌ای است.
معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
شیراز- ایرنا- معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت:کتابخانه صرفا مکانی برای امانت کتاب یا استفاده از سالن مطالعه نیست بلکه پاسخگویی به نیازهای اجتماعی روز کاربران از وظایف این نهاد به شمار می رود.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی لامرد خبر داد:
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد گفت: آیین رونمایی و نقد کتاب واژه‌های نفهم اثر نویسنده بومی شهرستان لامرد برگزار می‌شود.
برنامه های بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در شهرستان خرامه با شعار آینده روشن با خانواده کتابخوان تشریح شد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فسا خبر داد:
در آستانه بیست و پنجمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی سطح شهرستان را تشریح کرد.
دومین همایش ملی انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران ـ شاخه فارس با عنوان چشم اندازهای ارتباط علمی در فارس برگزار می‌شود.
سرپرست کتابخانه های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس گفت: طبق آیین نامه می توانیم ازبرنامه های فرهنگی پشتیبانی کنیم و براین اساس آماده همکاری با هنرمندان درزمینه برنامه‌های فرهنگی از جمله برگزاری کارگاه‌های آموزشی آنان هستیم.
نایب رئیس مجمع خیرین فرهنگ‌ساز شیراز:
نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز از بازگشایی نخستین آدینه بازار کتاب شیراز در ۱۰ شهریورماه امسال خبرداد.
رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان جهرم از موافقت هیئت تأسیس و نظارت سازمان‌های مردم‌نهاد با تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز جهرم خبر داد.
گزارش تسنیم از زمین کتابخانه مرکزی شیراز؛
۸ سال از مصوبه ساخت کتابخانه مرکزی شیراز می‌گذرد اما هنوز زمینی برای ساخت کتابخانه‌ مرکزی شیراز اختصاص نیافته است.
کتاب هایی که برای جشنواره امسال در نظر گرفته شده است، هم به صورت چاپی، هم به صورت گویا(صوتی)، هم با خط بریل و هم در قالب فایل های پی.دی. اف قابل دانلود از روی سایت کتابخانه های عمومی فارس در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس در گفت‌و‌گو با شیرازنوین:
روح‌الله منوچهری گفت: بیش از 2500 کتاب بریل و 7500 کتاب گویای سازماندهی شده در کتابخانه‌های عمومی فارس وجود دارد
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: افزوده شدن بخش احمدبن‌موسی(ع) به جشنواره کتابخوانی رضوی رویدادی مبارک و میمون است و می‌تواند در شناسایی شخصیت حضرت شاهچراغ(ع) مؤثر باشد.
توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام
«برات کتاب» اسم شیرینی است که عزیز نوبهار برای اقدام فرهنگی زیبایش در نظر گرفته است: توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام، از ۱۵ شعبان امسال تا ۱۵ شعبان سال آینده.
مصاحبه اختصاص روزنامه نیم‌نگاه با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
با توجه به اهمیت موضوع کتاب و کتاب خوانی در کشور و کاهش روز افزون مطالعه کتاب در سطح استان و مناطق مختلف کشور، نیم نگاه در این خصوص مصاحبه‌ای را با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس تهیه کرده است.
بيشتر
آیین بزرگداشت روز کتاب،‌کتابخوانی و کتابدار در استان فارس ، روز دوشنبه ۲۹آبان‌ماه با حضور مسئولان استانی و با تقدیر از کتابداران و کتابخوانان برگزیده استان برپا شد.
به‌مناسبت گرامی‌داشت هفته کتاب، آیین نمادین نواختن زنگ کتاب و کتاب‌خوانی به اهتمام مدیریت آموزش و پرروش ناحیه شیراز و با حضور مسئولان استان و شهرستان، معلمان و دانش‌آموزان در دبستان «شاهد لاله‌ها» برگزار شد.
به مناسبت روز جهانی عصای سفید، نشست کتاب‌خوان ویژه روشندلان و آیین تقدیر از گویندگان افتخاری بخش نابینایان کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی صبح روز یکشنبه 23 مهرماه برگزار شد. در این دیدار از از زحمات و همکاری‌های کتابداران بخش نابینای کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی و 34 گوینده افتخاری این بخش تجلیل و قدردانی شد.
نشست کتاب‌خوان تخصصی دفاع مقدس با همکاری مشترک اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با معرفی پنج کتاب برگزار شد.
همایش حماسه سرخ با هدف تجلیل از خانواده ‌های ایثارگر و شاهد اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس تقدیر از نویسندگان دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا و رونمایی از کتاب «حیفا» برگزار شد.
بيشتر
 
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما