اخبار ویژه
شهرستان ها
دیگر رسانه ها
گزارش تصویری
با هدف پاسداشت ادبیات دفاع مقدس؛
دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس با هدف عمل به منویات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری در پاسداشت ادبیات دفاع مقدس برگزار می‌شود.
با هدف پاسداشت ادبیات دفاع مقدس؛
دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس با هدف عمل به منویات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری در پاسداشت ادبیات دفاع مقدس برگزار می‌شود.
سیروس رومی پژوهشگر تاریخ مطبوعات فارس در آیین افتتاح بخش ویژه استاد غلامحسن اولاد گفت: اولاد شعر را زندگی کرد و شاعرانه زیست و امروز حاصل یک عمر تلاش او در اینجا جمع شده است و در اختیار مردم قرار می گیرد.
در آیین افتتاح بخش ویژه استاد غلامحسن اولاد عنوان شد:
دکتر محمدرضا خالصی در آیین افتتاح بخش ویژه استاد غلامحسن اولاد گفت: کتابخانه های تخصصی در خانه نویسندگان ما وجود دارد که محبوس شده است و باید سنت زیبای وقف کتاب برای همیشه از شیراز آغاز شود.
در پی اهدای مجموعه کتاب های شخصی غلامحسن اولاد به کتابخانه های عمومی، بخش ویژه ای به نام این شاعر در کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی شیراز افتتاح شد.
علیرضا مختارپور برای یک دوره چهارساله دیگر، دبیرکل هیأت امنای کتابخانه های عمومی کشور شد
اهدای مجموعه کتاب های شخصی یک شاعر به کتابخانه؛
آیین افتتاح بخش ویژه استاد غلامحسن اولاد و رونمایی از مجموعه کتاب های اهدا شده وی در کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی شیراز برگزار خواهد شد.
در آستانه سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
در آیین ویژه ای با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس، پنجاهمین سالگرد تأسیس و فعالیت کتابخانه عمومی «اندیشه» شهر اوز در تالار پروین اعتصامی دانشگاه پیام نور مرکز اوز گرامی داشته شد.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان در هفته چهارم اسفندماه اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی فارس در هفته چهارم اسفندماه برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
در سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور صورت گرفت:
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس با اشاره به طرح کتابخانه گردی گفت: طرح ملی کتابخانه گردی در استان فارس با استقبال گسترده مسئولان، فرهنگوران و عموم مردم همراه بود.
طی احکام جداگانه؛
رئیس‌ جمهور کشورمان در احکام جداگانه ای با پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۵ عضو هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور را برای مدت چهار سال منصوب کرد.
گزارشی از حضور مردم، مسئولان و چهره های فرهنگی در طرح ملی کتابخانه‌گردی فارس (3):
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس با مشارکت در طرح ملی کتابخانه گردی گفت: امروز با حضور در کتابخانه از ظرفیت ها و خدماتی که کتابخانه های عمومی ارائه می دهند، حیرت زده شدم.
گزارشی از حضور مردم، مسئولان و چهره های فرهنگی در طرح ملی کتابخانه‌گردی فارس (2):
حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن مرادی امام جمعه موقت شیراز درباره طرح کتابخانه گردی گفت: طرح کتابخانه گردی اقدام شایسته ای است که مرد را به مطالعه تشویق می کند.
گزارشی از حضور مردم، مسئولان و چهره های فرهنگی در طرح ملی کتابخانه‌گردی فارس (1):
همزما با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، شعرا، نویسندگان و پژوهشگران استان فارس در کتابخانه های عمومی حضور یافتند.
وزیر ارشاد در بازدید از کتابخانه عمومی ارغوان عنوان کرد؛
وزیر ارشاد با حضور در طرح کتابخانه گردی گفت: در مجموعه های رسمی و غیر رسمی که دغدغه گسترش فرهنگ کتابخوانی را دارند به طرح‌های جدید و ایده های خلاقانه مانند کتابخانه گردی نیاز داریم.
دبیرکل نهاد با تبریک فرا رسیدن سالگرد تأسیس نهاد از مردم و مسئولان برای مشارکت در «طرح ملی کتابخانه گردی» دعوت کرد؛
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پیامی گفت: در جامعه ما که بیش از سایر جوامع در معرض هجمه‌های گوناگون قرار دارد، کتابخانه‌ها به مثابه سنگری امن و مستحکم در صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای مقدس آن ایفای نقش می‌نمایند.
به مناسبت سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
استاندار فارس در یادداشتی ضمن تبریک سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، از عموم مردم فهیم استان برای شرکت در طرح ملی کتابخانه گردی در استان فارس دعوت کرد.
دعوت از مدیران اجرایی برای مشارکت در طرح کتابخانه گردی؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس به منظور دعوت از مدیران اجرایی در طرح ملی کتابخانه گردی و پیگیری زمین کتابخانه مرکزی شیراز برگزار شد.
کتابدارکتابخانه عمومی مشکان شهرستان نی ریز:
کبری زینل پور کتابدار کتابخانه عمومی مشکان شهرستان نی ریز گفت: ذوق و شوق کودکان که با نشاط فراوان به کلاس های «با هم بخوانیم، می آیند، نشان دهنده موفقیت این طرح فرهنگی است.
همرمان با طرح ملی کتابخانه گردی؛
به مناسبت سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور طرح عضویت رایگان و بخشودگی جرایم دیرکرد کتاب ها در کتابخانه های عمومی فارس اجرا می شود.
بيشتر
همزمان با طرح ملی کتابخانه گردی؛
کتابخانه عمومی گنجینه معرفت شهر اردکان در سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور نشست کتابخوان ویژه کودکان و نوجوانان را برگزار کرد.
کارگاه آموزشی مهارت های گفت وگو ویژه بانوان کتابدار و کارمند کتابخانه های عمومی شیراز برگزار شد.
روز پرکار کتابخانه عمومی زرقان؛
به مناسبت چهاردهمین سالگرد تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کتابخانه عمومی شهدای گمنام زرقان میزبان طرح کتابخانه گردی شد.
خیر نیک اندیش فیروزآباد در بازدید از کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین:
احمدرضا کاظمی فرد، خیر کتابخانه ساز و واقف کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین جایدشت فیروزآباد، از این کتابخانه و فعالیت های در دست انجام آن بازدید کرد.
با حضور خانواده های نیروهای مسلح در کتابخانه عمومی دکتر احمد بهشتی فسا:
در حاشیه همایش خانواده سپاه پاسداران ویژه برنامه «خانه کتاب کودک و نوجوان فسا» در برپا شد
با حضور اعضای کودک عضو کتابخانه عمومی پروین اعتصامی کتاب «من نبودم دستم بود» معرفی و جمع خوانی شد.
برگزاری ویژه برنامه های انقلابی در قیروکارزین؛
کتابخانه عمومی گنجینه دانش شهر قیر در ایام دهه فجر میزبان نشست کتابخوان و برنامه های متنوع دیگر شد.
کتابخانه های عمومی شهرستان لامرد در گذر از دهه فجر ؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لامرد برنامه های اجرا شده در کتابخانه های عمومی این شهرستان در دهه مبارک فجر را تشریح کرد.
با حضور بیش از 80 کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی کودکان آفتاب شیراز نشست کتاب‌خوان دهه فجر ویژه کودکان برپا شد.
کتابخانه عمومی کوثرنور شهرستان نی ریز در بهمن ماه با برگزاری ویژه برنامه های خلاق کودکانه پذیرای کودکان کتاب دوست بود.
با ارائه و معرفی 16 کتاب؛
به مناسبت دهه مبارک فجر کتابخانه های عمومی شهرستان گراش؛ شانزده عنوان کتاب را در قالب برگزاری سه نشست کتاب‌خوان به اشتراک گذاشتند.
با معرفی چهار کتاب صورت گرفت؛
نشست قصه گویی، خاطره گویی لحظه های انقلاب و معرفی کتاب های انقلاب به دانش آموزان از جمله برنامه های کتابخانه عمومی شماره دو اقلید در دهه مبارک فجر بود.
به منظور بررسی نیازهای کتابخانه های عمومی بخش؛
انجمن کتابخانه های عمومی بخش اشکنان در محل بخشداری این شهر تشکیل جلسه داد.
به مناسبت گرامیداشت دهه اول فاطمیه(س) نشست کتاب‌خوان دانش آموزی با عنوان «فاطمه(س)، الگوی برتر» توسط کتابخانه عمومی گنجینه معرفت در دبیرستان رازی شهر اردکان برگزار شد.
روایتگری خاطرات انقلاب همراه با معرفی کتاب؛
به مناسبت دهه فجر ، یکصد و بیست و هفتمین نشست سیر مطالعاتی کتابخانه عمومی شهید مدنی کازرون با روایتگری انقلاب برگزار شد.
کتابخانه عمومی حافظیه شیراز در دهه مبارک فجر نشست کتاب‌خوان مدرسه ای را با حضور دانش آموزان دبستان فردوسی برپا کرد.
همراه با برپایی جشن انقلاب صورت گرفت؛
ویژه برنامه گرامیداشت نیم قرن فعالیت کتابخانه عمومی ملامحمد شفیع ارسنجانی در دهه مبارک فجر به همت اداره کتابخانه های و همکاری کانون پرورش فکری و کتابخانه مشارکتی نابینایان امید برگزار شد.
بازتاب تاریخ و فرهنگ مشترک در آیینه کتاب؛
با تکیه بر تاریخ و فرهنگ مشترک، کتابخانه عمومی ابوریحان شیراز میزبان «نشست کتاب‌خوان پیوندهای تاریخی و فرهنگی ایران و افغانستان» شد.
برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی جهت یابی و تحرک ویژه اعضای نابینا و کم بینا؛
اولین جلسه از سلسله کارگاه های آموزشی جهت یابی و تحرک ویژه افراد نابینا و کم بینا در بخش نابینایان کتابخانه رئیسی اردکانی برگزار شد.
مسئول کتابخانه‌ عمومی امام جعفر صادق(ع) زاهدشهر فسا از برگزاری طرح «زنگ کتابخوانی مدرسه» در مدارس منتخب زاهد شهر خبر داد.
بيشتر
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: درحال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار نفر عضو فعال کتابخانه های استان هستند که از این تعداد ۳۵ درصد کودک و نوجوان می باشند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از اجرای طرح « کتاب‌رسان سیار» در نقاطی از استان که دسترسی به کتاب آسان نیست، خبر داد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به اینکه توزیع فضای کتابخانه‌ای هنوز به حد مطلوب نرسیده است گفت: غرب شیراز نیازمند کتابخانه و فضای کتابخانه‌ای است.
معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
شیراز- ایرنا- معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت:کتابخانه صرفا مکانی برای امانت کتاب یا استفاده از سالن مطالعه نیست بلکه پاسخگویی به نیازهای اجتماعی روز کاربران از وظایف این نهاد به شمار می رود.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی لامرد خبر داد:
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد گفت: آیین رونمایی و نقد کتاب واژه‌های نفهم اثر نویسنده بومی شهرستان لامرد برگزار می‌شود.
برنامه های بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در شهرستان خرامه با شعار آینده روشن با خانواده کتابخوان تشریح شد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فسا خبر داد:
در آستانه بیست و پنجمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی سطح شهرستان را تشریح کرد.
دومین همایش ملی انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران ـ شاخه فارس با عنوان چشم اندازهای ارتباط علمی در فارس برگزار می‌شود.
سرپرست کتابخانه های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس گفت: طبق آیین نامه می توانیم ازبرنامه های فرهنگی پشتیبانی کنیم و براین اساس آماده همکاری با هنرمندان درزمینه برنامه‌های فرهنگی از جمله برگزاری کارگاه‌های آموزشی آنان هستیم.
نایب رئیس مجمع خیرین فرهنگ‌ساز شیراز:
نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز از بازگشایی نخستین آدینه بازار کتاب شیراز در ۱۰ شهریورماه امسال خبرداد.
رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان جهرم از موافقت هیئت تأسیس و نظارت سازمان‌های مردم‌نهاد با تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز جهرم خبر داد.
گزارش تسنیم از زمین کتابخانه مرکزی شیراز؛
۸ سال از مصوبه ساخت کتابخانه مرکزی شیراز می‌گذرد اما هنوز زمینی برای ساخت کتابخانه‌ مرکزی شیراز اختصاص نیافته است.
کتاب هایی که برای جشنواره امسال در نظر گرفته شده است، هم به صورت چاپی، هم به صورت گویا(صوتی)، هم با خط بریل و هم در قالب فایل های پی.دی. اف قابل دانلود از روی سایت کتابخانه های عمومی فارس در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس در گفت‌و‌گو با شیرازنوین:
روح‌الله منوچهری گفت: بیش از 2500 کتاب بریل و 7500 کتاب گویای سازماندهی شده در کتابخانه‌های عمومی فارس وجود دارد
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: افزوده شدن بخش احمدبن‌موسی(ع) به جشنواره کتابخوانی رضوی رویدادی مبارک و میمون است و می‌تواند در شناسایی شخصیت حضرت شاهچراغ(ع) مؤثر باشد.
توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام
«برات کتاب» اسم شیرینی است که عزیز نوبهار برای اقدام فرهنگی زیبایش در نظر گرفته است: توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام، از ۱۵ شعبان امسال تا ۱۵ شعبان سال آینده.
مصاحبه اختصاص روزنامه نیم‌نگاه با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
با توجه به اهمیت موضوع کتاب و کتاب خوانی در کشور و کاهش روز افزون مطالعه کتاب در سطح استان و مناطق مختلف کشور، نیم نگاه در این خصوص مصاحبه‌ای را با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس تهیه کرده است.
گزارش اختصاصی از بخش نابینایان کتابخانه رئیسی اردکانی شیراز
تسنیم:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به برنامه‌های دهه فجر گفت: نشست‌های تخصصی نقد کتاب و نمایشگاه‌های کتاب با موضوع انقلاب اسلامی در دهه فجر در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان فارس برگزار می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در گفت‌و‌گو با شبستان:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: از سه سال پیش تاکنون کتابخانه‌های جدید بدون داشتن استانداردهای لازم، افتتاح نمی‌شوند و کتابخانه ‌های قدیمی نیز از لحاظ عمرانی مقاوم و استانداردسازی خواهیم کرد.
بيشتر
آیین بزرگداشت روز کتاب،‌کتابخوانی و کتابدار در استان فارس ، روز دوشنبه ۲۹آبان‌ماه با حضور مسئولان استانی و با تقدیر از کتابداران و کتابخوانان برگزیده استان برپا شد.
به‌مناسبت گرامی‌داشت هفته کتاب، آیین نمادین نواختن زنگ کتاب و کتاب‌خوانی به اهتمام مدیریت آموزش و پرروش ناحیه شیراز و با حضور مسئولان استان و شهرستان، معلمان و دانش‌آموزان در دبستان «شاهد لاله‌ها» برگزار شد.
به مناسبت روز جهانی عصای سفید، نشست کتاب‌خوان ویژه روشندلان و آیین تقدیر از گویندگان افتخاری بخش نابینایان کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی صبح روز یکشنبه 23 مهرماه برگزار شد. در این دیدار از از زحمات و همکاری‌های کتابداران بخش نابینای کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی و 34 گوینده افتخاری این بخش تجلیل و قدردانی شد.
نشست کتاب‌خوان تخصصی دفاع مقدس با همکاری مشترک اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با معرفی پنج کتاب برگزار شد.
همایش حماسه سرخ با هدف تجلیل از خانواده ‌های ایثارگر و شاهد اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس تقدیر از نویسندگان دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا و رونمایی از کتاب «حیفا» برگزار شد.
بيشتر
 
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما