ابزار رایگان وبلاگ

       

از سوی معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد اعلام شد
معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور کتاب‌های «پانصد نکته درباره مطالعه»، «عقرب‌های کشتی بمبک»، «نامیرا» و «رضایت زناشویی» را در قالب هفتمین سری از کتاب‌های طرح «کتاب‌خوان ماه» ویژه مهر 95 معرفی کرد.
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد
با طراحی سامانه اینترنتی انتخاب کتابدار برتر، کتابداران می‌توانند از تاریخ 3 الی 8 مهرماه با مراجعه به این سامانه نسبت به تکمیل پرونده جهت انتخاب کتابدار برتر سال 95 اقدام کنند.
تشویق مادران و کودکان به خواندن
دومین جلسه مشترک ادارات کل کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس درباره اجرای طرح‌های مختلف برای برگزیده‌شدن شیراز در طرح «انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران»، برگزار شد.
بگذار گفت‌و ‌گو به زبان هنر شود...
نشست کتاب‌خوان تخصصی هنر به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با حضور هنرمندان، پژوهشگران و صاحب‌نظران هنر و دوستداران یارمهربان در فضای نوستالژیک خانه تاریخی منطقی‌نژاد برپا شد.
کتابخانه خیرساز روستای فیشور لارستان به دلیل کارکردهای مناسب و داشتن شرایط کتابخانه‌های مشارکتی، از این پس با این اداره کل همکاری کرده و در قالب کتابخانه مشارکتی به عموم مردم خدمات ارائه می‌دهد.
هم‌نشینی دوستداران هنر و کتاب
در ادامه سلسله برنامه‌های نشست‌های تخصصی کتاب‌خوان در استان فارس، اولین نشست کتابخوان تخصصی هنر در استان برگزار خواهد شد.
جلسه مسئولان اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس و بخش پاسارگاد درباره پیگیری راه‌اندازی کتابخانه در این بخش برگزار شد.
کتاب در قاب تصویر
نشست معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی و معاون تولید صدا و سیمای مرکز فارس با محوریت ترویج فرهنگ مطالعه، همکاری در معرفی کتاب‌های مفید و انتخاب شیراز به عنوان پایتخت کتاب ایران برگزار شد.
برگزاری جلسه مشترک برنامه‌ریزی برای انتخاب شیراز به‌عنوان پایتخت کتاب ایران
نخستین جلسه مشترک ادارات کل کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در سال جاری درباره ارائه و اجرای طرح‌های مختلف برای برگزیده‌شدن شیراز در طرح «انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران»، برگزار شد.
روز پرهیاهوی کتابخانه‌های سرزمین گلاب فارس
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در سفر به شهرستان فیروزآباد از کتابخانه‌های سروش و روزبه فیروزآباد و کتابخانه عمومی گلستان میمند بازدید کرد و از نزدیک در جریان کارکردها و مشکلات کتابخانه‌های عمومی این شهرستان قرار گرفت.
سلام گرم کتابخانه‌های عمومی به روستای جایدشت
اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در ششمین روز هفته دولت، در اقدامی شایسته کتابخانه عمومی جایدشت فیروزآباد را با نام «اباعبدالله الحسین» (ع) بازگشایی کرد تا هفته دولت امسال را با لبخند شیرین کودکان این روستا، پربارتر از همیشه به پایان برد.
رخت نو بر تن کتابخانه عمومی روستای سیوند
در ششمین روز از هفته دولت، آیین افتتاح ساختمان جدید کتابخانه عمومی سیوند به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس برگزار شد.
افتتاح شانزدهمین کتابخانه عمومی در شهرستان لامرد
کتابخانه عمومی دهنو شهرستان لامرد در میان اشتیاق فراوان اهالی، با حضور محمدرضا ابراهیمی معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس و عبدالله حسینی فرماندار لامرد افتتاح شد.
کانال رسمی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با هدف آسان‌سازی اطلاع‌رسانی و شتاب‌بخشیدن به انعکاس اخبار و ارتباط و تعامل مطلوب با عموم مخاطبان، کتابداران، مسئولان و خبرنگاران راه‌اندازی شد.
افتتاح نخستین کتابخانه عمومی تازه تاسیس فارس در هفته دولت
کتابخانه عمومی روستای دولت‌آباد دژگاه با نام «حکیم ابوالقاسم فردوسی»، با حضور محمدرضا ابراهیمی معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، محسن پورزارعی فرماندار فراشبند و حجت‌الاسلام هادی ابراهیمی امام جمعه فراشبند افتتاح شد.
شهر جدید فارس صاحب کتابخانه می‌شود
اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس در اولین روز هفته دولت در اقدامی شایسته کلنگ مهر نخستین کتابخانه عمومی شهر صدرا را به منظور بهره‌مندی مردم این شهر از خدمات کتابخانه‌های عمومی بر زمین زد تا عملکرد شایسته دیگری را در کارنامه زرین خود ثبت کند.
برگزاری آیین کلنگ زنی نخستین کتابخانه عمومی شهر صدرا
آیین کلنگ زنی نخستین کتابخانه عمومی شهر صدرا به مناسبت هفته دولت با حضور دکتر سعیده ابراهیمی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس و حیدر عالیشوندی فرماندار شیراز برگزار خواهد شد.
عقد تفاهم‌نامه میان اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌‌‌‌آموزان
در آستانه هفته دولت، اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس به منظور ترویج کتابخوانی در جامعه و استفاده هرچه بیشتر دانش‌آموزان از خدمات کتابخانه‌های عمومی، با اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تفاهم‌نامه‌ای را منعقد کرد تا گامی دیگر در راستای ترویج این هدف والا برداشته شود.
جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز برگزار شد
دهمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز با حضور دکتر سعیده ابراهیمی رییس دبیرخانه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان و مدیر کل کتابخانه‌های عمومی فارس، حیدری معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شیراز و دیگر اعضای انجمن در دفتر فرمانداری برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از مشارکت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در اداره و ارائه خدمات به کتابخانه‌های مشارکتی پادگان‌های ارتش شهرستان شیراز در سال جاری خبر داد.
تجلیل از برگزیدگان کتابخوانی در شهر شاعرانه‌ها
هدف جشنواره رضوی بیش از هر چیز ترویج فرهنگ مطالعه و شناخت زندگی و شخصیت علی‌بن موسی‌الرضا (ع) بود و امید است این حرکت، سرآغاز جریان‌های فرهنگی با بن‌مایه‌های دینی و اجتماعی باشد.
پایان رقابت هشت‌هزارنفری در استان
آیین اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فارس عصر یکشنبه 24مرداد ماه همزمان با میلاد باسعادت علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) در سالن همایش‌های اداره کل اوقاف فارس برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس از اتصال ده کتابخانه شهرستان شیراز به بانک اطلاعات نشریات کشور (magiran) و بانک جامع مقالات تمام متن کنفرانس و همایش های ایران (civilica) خبر داد.
جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز در دفتر فرماندار و رییس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز به ریاست حیدری معاون سیاسی امنیتی فرمانداری برگزار شد.
ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی به مرحله پایانی رسید
آیین اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شیراز، همزمان با میلاد باسعادت علی‌ابن موسی‌الرضا (ع) برگزار خواهد شد.
بيشتر
نخستین نشست هم‌اندیشی گویندگان افتخاری استودیو نابینایان کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی برگزار می‌شود.
نوای عاشورا در کتابخانه خرامه پیچید
با حضور امام جمعه، فرماندار و بسیاری از اعضای شورای اداری شهرستان خرامه، کتاب نوای عاشورا نوشته حامد جوکار رونمایی شد.
کتابخانه‌های عمومی استان فارس به مناسبت هفته دفاع مقدس و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی، در برنامه‌های متنوعی همچون برگزاری نمایشگاه و مسابقه کتاب و نشست کتابخوان میزبان یاد و خاطره شهدا در قاب‌های کاغذی بودند.
کودکانه‌های کتاب در پایتخت هنر ایران
کتابخانه‌های عمومی استان با برگزاری برنامه‌هایی متنوع همچون نشست کتابخوان، قصه‌گویی و شعرخوانی میزبان جمع بسیاری کودکان و نوجوانان بودند.
حال و روز خوش یار مهربان
کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های فارس به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و آشتی جامعه با کتاب میزبان نشست‌های کتابخوان شدند.
کتابخانه عمومی گنجینه معرفت شهر اردکان به مناسبت گرامی داشت دهه امامت و ولایت و در جهت بالابردن شناخت نسبت به درک اهمیت واقعه غدیر، نمایشگاه کتابی با عنوان طلوع امامت برگزار کرد.
گردهمایی دوستداران کتاب همراه با عطر پرتقال
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان داراب، پنجمین نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای شهر داراب در سال ۹۵برگزار شد
نخستین همکاری مشترک کتابخانه عمومی با اداره بهزیستی شهرستان سپیدان
اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سپیدان اقدام به نصب بنر در قالب طرح چلچله، در سطح شهر اردکان به مدت چهل هفته می‌نماید.
فعالیت های پرشور کتابخانه های بام فارس در شهریورماه
در خنکای روزهای آخر تابستان در شهرستان اقلید کتابخانه صادق آل محمد با برگزاری نشست کتابخوان و معرفی کتاب‌های کتابخوان ماه ویژه شهریور، شور و نشاط را در کودکان عضو کتابخانه ایجاد کرد.
در پی سلسله جلسات طب سنتی-اسلامی، ششمین جلسه طب سنتی اسلامی با حضور اعضای کتابخانه و علاقه‌مندان به طب سنتی در کتابخانه عمومی شهید مدنی کازرون برگزار شد.
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای شهریور کتابخانه گنجینه دانش شهر قیر
در ادامه سلسله برنامه‌های نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای در کشور نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای شهرستان قیروکارزین برگزار شد.
برگزاری نشست کتابخوان در اردوی فرهنگی- تربیتی حلقه های صالحین بسیج
در راستای برگزاری و اجرای برنامه‌های فرهنگی در مناطق 8گانه کتابخانه‌های عمومی استان فارس ،نشست کتاب‌خوانی در اردوی فرهنگی- تربیتی حلقه های صالحین پایگاه‌های امام حسن مجتبی و ام البنین ناحیه مقاومت میثم در جوار امام‌زاده سرچهان بوانات برگزار شد.
در نی‌ریز برگزار شد
کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیریز همزمان با دهه ولایت و روز بزرگداشت شعر و ادب پارسی میزبان برنامه‌های نشست‌ کتاب خوان و جمع‌خوانی علاقه‌مندان به کتاب بودند.
اقلید میزبان رؤسای منطقه دو شد
اداره کتابخانه های عمومی اقلید اولین جلسه هم‌اندیشی روسای ادارات منطقه دو (شمال فارس) شهریورماه برگزار شد.
کتابخانه عمومی قائمیه با همکاری انجمن دانش و رویش از اعضای فعال کتابخانه این شهر که در 3 سال اخیر در آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری پذیرفته شده اند، تجلیل کرد.
جمشیدی کارشناس امور کتابخانه‌ها به همراه عادلیان کارشناس آمار از کتابخانه مشارکتی آیت الله زبرجد بازدید کرد
در روزهای پایانی فصل تابستان جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش مرکزی و بخش افزر شهرستان قیروکارزین در محل فرمانداری شهرستان قیروکارزین برگزار گردید.
اهدای کتاب اهدای دانایی
پویا تدین عضونوجوان و بسیار فعال کتابخانه عمومی شماره 2 اقلید، کتاب‌هایش را به کتابخانه عمومی شماره 2 اقلید اهدا کرد.
شهردار جنت شهر خواندن کتاب معراج السعاده را توصیه کرد
پنجمین نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی شهدای جنت‌شهر با حضور علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی برگزار گردید
کتاب‌هایی برای کودکان و نوجوانان
ششمین نشست کتاب‌خوان شهریورماه کتابخانه عمومی ملامحمد شفیع‌ارسنجانی باحضور تعدادی از کودکان و نوجوانان و علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی در بخش کودک کتابخانه عمومی ملامحمد شفیع ارسنجان برگزار شد
 
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

Powered By Sigma ITID.