دیدار رئیس دانشکده خبر شیراز با معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس رئیس دانشکده خبر شیراز در راستای بحث و تبادل نظر درخصوص توسعه کتابخانه و همکاری‌ در زمینه کتاب و رسانه با معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، محمود شاکر در این دیدار درباره ضرورت توسعه کتابخانه این دانشکده عنوان کرد: دانشکده خبر شیراز با دارابودن حدود 1200 دانشجو، با هدف خدمت‌رسانی هر چه بیشتر به دانشجویان و ایجاد محیطی مناسب برای پژوهش‌ با تأکید بر حوزه خبر و رسانه،‌ در حال پیگیری برای توسعه و غنی‌سازی کتابخانه این دانشکده است.

رئیس دانشکده خبر شیراز به امکان همکاری با اداره کل کتابخانه‌های عمومی در زمینه ایجاد کتابخانه مشارکتی اشاره کرد و افزود: کتابخانه دانشکده می‌تواند در چارچوب کتابخانه مشارکتی و تحت حمایت اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس فعالیت کند.

شاکر همچنین به زمینه‌های همکاری مشترک این دو نهاد  فرهنگی اشاره کرد و گفت: مقوله کتاب و کتابخوانی و ترویج آن یکی از اهداف اصلی رسانه‌هاست و این دو نهاد می‌توانند در آینده در خصوص برنامه‌های فرهنگی ترویج مطالعه و کتابخوانی در رسانه‌ها همکاری‌های بسیاری داشته باشند.

معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس نیز در این دیدار با بیان اینکه همکاری‌های مقتضی در زمینه توسعه و غنی‌سازی کتابخانه دانشکده خبر شیراز انجام خواهد گرفت، عنوان کرد: در صورت ایجاد کتابخانه مشارکتی، اداره کل کتابخانه‌های عمومی در زمینه ارسال کتاب و نشریات، آموزش کتابداران، ارائه نرم‌افزار‌ کتابداری و انجام دیگر همکاری‌های لازم با دانشکده خبر اقدام خواهد کرد.

محمدرضا ابراهیمی ضمن ارائه پیشنهاد انعقاد تفاهم‌نامه‌ همکاری بین دو سازمان گفت: با توجه به اهداف فرهنگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی و دانشکده خبر شیراز، می‌توان با انعقاد تفاهم‌نامه‌‌ای، در زمینه اجرای برنامه‌های مشترک همچون «نشست کتاب‌خوان» به‌ویژه در زمینه خبر و رسانه، اطلاع‌رسانیِ برنامه‌های فرهنگی، تبیین هر چه بیشتر خدمات کتابخانه‌های عمومی برای دانشجویان، پژوهش، مسابقات‌ کتاب‌خوانی و... اقدام کرد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 632
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما