اهدای کتاب به کتابخانه عمومی اندیشه از سوی خیر شیرازی 80 جلد کتاب نفیس به کتابخانه عمومی اندیشه اهدا شد.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز، صفری راد رییس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: نهادینه کردن فرهنگ مطالعه با هر روش و فعالیتی، ارزشمند و مقدس است و ترویج فرهنگ اهدای کتاب یکی از این فعالیت‌ها به شمار می‌رود. یکی از راه های تقویت منابع کتابخانه های عمومی  نیز اهداء کتاب از سوی مردم به این مراکز است.

وی به طرح اهدای کتاب اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح مراجعین و علاقمندان با اهدای هر کتاب که در منزل دارند یا از طریق خرید کتاب به غنی سازی مجموعه کتابخانه هاکمک شایانی می نمایند. علی‌رغم وجود ابزارهای ارتباطی و علم‌آموزی همچون فضای مجازی، نشریات،‌ رادیو و تلویزیون، کتاب همچنان بهترین ابزار ارتقای سطح معرفت است.

صفری راد افزود هر روز شاهد اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی هستیم و تنها در یک مورد شهرام یزدانی خیر فعال شهرستان شیراز بیش از 400جلد کتاب نفیس خریداری و به کتابخانه رییسی اردکانی شیراز اهدا نموده است . فعالیت این خیر منوط به همین کتابخانه نبوده است و در دی ماه سال جاری نیز با خرید بیش از 80 جلد کتاب به کتابخانه عمومی اندیشه در جهت غنی سازی این مجموعه کمک نموده است .

صفری راد اضافه کرد: خوشبختانه هر روز شاهد پیشرفت این فرهنگ در سطح جامعه هستیم و امیدواریم که اهدای کتاب در جامعه همه گیر شود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 394
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما