بازدید معاون و کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس از کتابخانه‌های استان+ گزارش تصویری معاون و کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، از کتابخانه‌های آباده، خرم‌بید، مرودشت، پاسارگاد و لارستان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، محمدرضا ابراهیمی معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس به‌همراه وحید محیط کارشناس مشارکت‌ها و شهرداری‌ها و فاطمه حکیمی‌کیا مسئول روابط عمومی اداره کل از چندین کتابخانه عمومی و نیز تخصصی در پنج شهرستان استان فارس به‌طور از پیش‌تعیین‌شده یا سرزده، بازدید و وضعیت و فعالیت‌ کتابخانه‌ها و کتابداران را بررسی کردند.

ابراهیمی در این بازدیدها ضمن سپاسگزاری از فعالیت‌ها و خدمات کتابداران در ایجاد محیطی مناسب برای مراجعه‌کنندگان، با بیان اینکه کتابداران رکن اصلی در پویایی کتابخانه‌ها هستند، اظهار داشت: در صورت انفعال کتابداران، پویایی و نشاط کتابخانه‌ها کاملاً تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

ابراهیمی به بخش کودک به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های کتابخانه‌ها اشاره و عنوان کرد: بخش کودک باید سرزندگی و شادابی داشته باشد و کودکان باید در کنار بازی و سرگرمی، به‌شکلی هوشمندانه مسائل علمی، فرهنگی و اجتماعی را بیاموزند و با کتاب‌ مأنوس شوند.

معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی همچنین کمبود منابع را مشکلی مهم در برخی از کتابخانه‌های عمومی استان دانست و گفت: در زمینه بررسی، خرید و ارسال منابعِ به‌روز و کافی برنامه‌ریزی‌هایی در سطح کشور و استان انجام شده است.

وی همچنین به تأمین تجهیزات و انجام مسائل عمرانی کتابخانه‌ها اشاره کرد و گفت: اداره کل کتابخانه‌های عمومی در تلاش است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن نیازهای کتابخانه‌ها را در این موارد برآورده سازد.

ابراهیمی بازدید از کتابخانه‌های استان را یکی از برنامه‌های مهم و مداوم اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برشمرد و این موضوع را از مهم‌ترین ملاک‌های ارزیابی و سنجش کارکرد رؤسای ادارات، مسئولان کتابخانه‌ها، کتابداران و نیروهای خدماتی دانست.

شایان ذکر است در این برنامه چند روزه، از کتابخانه‌های «اندیشه» و «بانو صفیه خضری» اوز، کتابخانه هفته‌نامه «عصر اوز» و دانشگاه آزاد اسلامی اوز در شهرستان لارستان؛ کتابخانه «شهید خبازی» سعادت‌شهر و «آل طاها» روستای اکبرآباد شهرستان پاسارگاد؛ کتابخانه‌های «دکتر جمشید صداقت‌کیش» و «مذنب آباده‌ای» آباده، «امام خمینی» ایزدخواست، «پروفسور شهریاری» حشمتیه، «دکتر صانعی» بهمن، «علامه حاج محمدجعفر صغادی» و «مسجد جامع» صغاد و «زنده‌یاد سعید قربانی» سورمق شهرستان آباده؛ «حجت‌الاسلام مهدوی» و «علامه محمدتقی جعفری» صفاشهر، «حضرت روح‌الله» قادرآباد و «جوادالائمه» دشت مرغاب شهرستان خرم‌بید و کتابخانه‌های «سیوند» و «حاجب مرودشتی» شهرستان مرودشت بازدید شد.

 

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 528
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما