در چهارمین نشست متخصصان علم اطلاعات و دانش‌شناسی فارس؛ از دو کتابدار پژوهشگر کتابخانه‌های عمومی تجلیل شد در چهارمین نشست متخصصان علم اطلاعات و دانش‌شناسی فارس انجمن کتابداری شاخه فارس از دو کتابدار پژوهشگر کتابخانه‌های عمومی تقدیر شد.

چهارمین نشست متخصصان علم اطلاعات و دانش‌شناسی فارس به مناسبت هفته پژوهش و با هدف تجلیل از پژوهشگران برتر استان فارس با حضور پروفسور جعفر مهراد، محمدرضا ابراهیمی معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، کورش کمالی سروستانی مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس، مریم نظری عضو هیئت مدیره انجمن مدیریت اطلاعات  و جمعی از کتابداران به همت انجمن کتابداری شاخه فارس برگزار شد.

پرفسور جعفر مهراد در این نشست به انتشار 40تا44هزار مقاله و پژوهش دانشجویان ایرانی در نشریات بین‌المللی اشاره کرد و گفت: برخی از این پروژه های تحقیقی با همکاری استادان و دانشمندان کشورهای دیگر بوده است و این نوید دهنده توسعه و رونق تبادلات علیمی ایران با کشورهای دیگر است.

حسن مقدس‌زاده دبیر انجمن کتابداری شاخه فارس نیز با اشاره به این همایش بیان کرد: این همایش با محوریت پژوهش و فناوری‌های نوین برگزار شده است. وی افزود: واقعیت این است که کشور ما در زمینه علم کتابداری و اطلاع‌رسانی از تکنولوژی‌های روز عقب مانده است و گاهی فاصله‌ای 30تا50 ساله را در این خصوص با کشورهای پیشرفته شاهد هستیم.

مقدس زاده درخصوص دلیل عقب ماندگی ایران در این رشته نیز عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل این امر این است که ما تولید کننده علم نیستیم؛ همچنین وارد نشدن بخش خصوصی به حوزه کتاب و کتابداری نیز یکی دیگر از عوامل این عقب ماندگی است.

شایان ذکر است در این نشست از بیست فعال کتابداری و 12 پژوهشگران برتر این رشته در سه سطح هیئت علمی، کتابداران پژوهشگر و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این رشته با اهدای لوح و تندیس یادبود تجلیل شد که در این میان روح‌الله منوچهری و افسانه‌های مظفری کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان فارس نیز به عنوان کتابداران برتر پژوهشگر تقدیر شدند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 531
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما