برگزاری نشست کتاب‌خوان در کتابخانه جنت‌شهر داراب نهمین نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی شهدای جنت شهر داراب با معرفی ۵ کتاب برپا شد.

 به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان داراب، نهمین نشست کتاب‌خوان این کتابخانه با حضورآقای قاسم زاهدانی شهردار جنت شهر و دیگر علاقه‌مندان به کتاب برگزار شد. در ابتدای جلسه رنجبر مسئول کتابخانه عمومی شهدا توضیحاتی در مورد چهار کتاب معرفی شده توسط نهاد در دی ماه ارائه کرد و سپس پنج نفر از اعضای کتابخانه  به معرفی کتابهای خوانده شده پرداختند.

در ابتدای این نشست قاسم زاهدانی کتاب «خاطرات مستر همفر» به ترجمه علی کاظمی را به حاضران معرفی کرد. این کتاب خاطرات مستر همفر خاطرات جاسوس انگلیسی است که در سال‌های نزدیک به 1710میلادی به همراه نه نفر دیگر تحت آموزش وزارت مستعمرات بریتانیا قرار گرفته و به عنوان جاسوس به کشورهای ایران، ترکیه، عراق، مصر و عربستان فرستاده شده‌اند.

رضا فردین نژاد در ادامه این گردهمایی کتاب «قدرت جذبه» اثر برایان تریسی را معرفی و بررسی کرد. این کتاب به نقش مهم ارتباطات اشاره می‌کند و اهمیت آن را به قدری مهم می‌داند که 85 درصد موفقیت های زندگی شخصی به توانایی و ایجاد ارتباط با دیگران بستگی دارد. همچنین کتاب قدرت جاذبه از اهمیت جذبه سخن می‌گوید که براساس آن جذبه واقعی فراتر از ظاهر محض است و توانایی و قابلیتی است که برخی افراد برای ایجاد رابطه ای دوستانه از آن برخوردارند.

«پریشادخت شعر» نوشته محمود مشرف آزاد تهرانی سومین کتابی بود که در این نشست به دست اسلام سالاری منش به اشتراک گذاشته شد. پریشادخت شعر کتابی درباره زندگی و شعر فروغ فرخزاد است که در چند فصل نوشته شده است.فصل های نخستین آن نگاهی است به کودکی شاعر و اینکه چرا سالهای کودکی در چشم فروغ آنچنان جذاب و جادویی جلوه میکرد.فصل های میانی کتاب مربوط به دوران نوجوانی ازدواج و شروع شاعری فروغ و نهایتا معرفی مجموعه اشعار شاعر پرداخته شده است.

حمید رضا قربانی دیگر کتابخوانی بود که برای حاضران از کتاب «پرنیان هفت رنگ» اثر نصرالله امامی گفت. این کتاب گزیده اشعار و زندگی فرخی سیستانی است که به همت نصرالله امامی گردآوری شده است.

رفاقت به سبک تانک اثر داوود امیریان آخرین کتاب این نشست بود که توسط عبدالمهدی قهرمانی به دیگران پیشکش شد.کتاب رفاقت به سبک تانک مجموعه خاطرات طنز دوران دفاع مقدس است.براساس این کتاب، بعد از عملیات فتح خرمشهر در اثر حمله دشمن رزمنده ای سیاه پوست به نام عزیز ترکش می‌خورد و مجبور می‌شود تا او را به عقب برگردانند به همین دلیل حوادث بسیاری برای او رقم می‌خورد.

 

 

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 332
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما