در شهرستان ارسنجان صورت گرفت؛ معرفی کتاب توسط زنان خانه‌دار نشست کتاب‌خوان ویژه زنان خانه‌دار در کتابخانه ملا شفیع ارسنجانی برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ارسنجان، نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای کتابخانه ملا محمد شفیع ارسنجانی در روز چهارشنبه 15دی‌ماه باحضور تعدادی از زنان  و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد. در این نشست که هدف از برگزاری آن ایجاد علاقه به کتاب و کتابخانه در میان زنان خانه دار، به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده توسط مادران و زنان خانه‌دار و راه‌اندازی گروه کتابخوانی مادران و زنان خانه‌دار شهرستان ارسنجان بود، شش نفر به معرفی کتاب‌های خواندنی پرداختند.  

در ابتدا هما حسن‌شاهی از کتاب «لحظه‌های واقعی» نوشته باربارا دی آنجلس برای حاضران گفت: این کتاب درباره لحظه های واقعی است که مجموع آن مفهوم زندگی را می سازد، اینکه چگونه این لحظات را بیشتر و بیشتر کنید و مهمتر از همه لحظه های واقعی را با خودتان کشف کنید از مباحث مطرح شده در این اثر است.                                                                           

در ادامه فاطمه میرزائی کتاب «قاف» نوشته یاسین حجازی را معرفی کرد. کتاب قاف بازخوانی زندگی آخرین پیامبر از سه متن کهن فارسی همچون «سیرت رسول‌اللّه»، «شرف‌النّبی» و «تفسیر سورآبادی» است که به موضوع زندگی پیامبر اکرم(ص) اختصاص دارد .یاسین حجازی برای نوشتن این کتاب 3 سال زمان صرف کرده تا تصویری روایی و مبتنی بر مستندات تاریخی را برای خواننده به صورت خطی روایت کند.

 هاجر رجبی کتابخوان دیگر این دورهمی صمیمانه بود که کتاب «لطفا انسان باشید» نوشته محمود نامنی را به اشتراک گذاشت. کتاب حاضر ششمین جلد از مجموعه کتاب‌هایی برای تمام فصول زندگی است که در آن از مباحثی چون، دوست‌داشتن، حرمت، پول، شکرگزاری، روح و زندگی بعد از مرگ، آداب معاشرت، آشپزی، معنویت و ... سخن به میان آمده است.

در ادامه کتاب «تربیت بدون فریاد»  نوشته هال ادوارد راانکل به دست فاطمه رهنما بررسی و معرفی شد. این کتاب یکی دیگر از کتاب‌های گروه کلید‌های تربیت کودکان و نوجوانان مؤسسه صابرین است. نگاه مثبت به روابط و توجه به جنبه‌های تشویقی به‌جای تنبیه محور اصلی کتاب است.

کتاب «به بلندای فکرت پرواز خواهی کرد» نوشته مسعود لعلی پنجمین کتابی بود که توسط راحله عباسی به اشتراک گذاشته شد. این کتاب تأثیر شگرف افکار مثبت و منفی در زندگی انسان را به تصویر کشیده است؛ به‌طوریکه به گفته این کتاب بزرگ‌ترین خطری که کیفیت زندگی ما را نابود می‌کند، افکار و باورهای مخرب است.

در پایان این نشست نیز زهرا ابراهیمی کتاب «به خواب شیرین بروید» نوشته جواد ترکاشوند را برای حاضران به اشتراک گذاشت. این کتاب به بررسی و تبیین علل بی خوابی و ارایه راهکارهایی جهت برخورداری از خواب راحت می پردازد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 365
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما