دیدار رییس تحقیقات کاربردی فرماندهی نیروی انتظامی با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس رئیس تحقیقات کاربردی فرماندهی نیروی انتظامی استان فارس به منظور بحث و تبادل نظر برای ایجاد کتابخانه‌ای در پایگاه نیروی انتظامی فارس با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس دیدار کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، سعیده ابراهیمی با بیان اینکه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان می‌تواند با نیروی انتظامی فارس در ایجاد کتابخانه همکاری‌های لازم را داشته باشد، عنوان کرد: کتابخانه‌های عمومی بر حسب قانون و وظیفه خود به عموم مردم خدمات ارائه می‌دهند و در کتابخانه‌ای به روی آحاد مردم باز است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس همچنین از همکاری‌های مشترک این دو سازمان سخن گفت و افزود: کتابخانه‌ها مکان‌هایی مناسب هستند تا از طریق آن‌ها اصول ایمنی و فرهنگ شهروندی به عموم مردم آموزش داده است و کتابخانه‌های عمومی فارس این امکان را دارد که نیروی انتظامی کلاس‌های آموزشی در خصوص کاهش جرائم، ترافیک یا حقوق شهروندی را در آن برگزار کنند.

سرهنگ ایزدی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه رویکرد امروز پلیس فارس به سمت دانش‌بنیان‌ بودن است، اظهار داشت: هدف این است که دانش پلیسی گسترده‌تر شود زیرا امروزه نیازمند انجام کارهای علمی در حوزه‌های صنعتی و غیرصنعتی برای کشف جرایم هستیم.

رئیس تحقیقات کاربردی فرماندهی نیروی انتظامی استان فارس با تصریح اینکه دیدگاه سردار احمدعلی گودرزی فرمانده انتظامی فارس این است که پلیس جامعه‌محور و دانش‌بنیان باشد، افزود: نیروی انتظامی استان فارس از پژوهشگران و طرح‌های تحقیقاتی حمایت می‌کند و تعاملی سازنده‌ با جامعه دانشگاهی دارد.

وی کنار هم‌ گذاشتن دیدگاه‌های انتظامی و دانشگاهی را یکی از اولویت‌های مهم نیروی انتظامی دانست و گفت: در ایجاد این کتابخانه نیز هدف بر این است که بخشی از کتابخانه‌ها به منابع ویژه پلیس اختصاص یابد و بخشی دیگر برای پژوهش در اختیار پژوهشگران قرار گیرد.

ایزدی یادآور شد: به‌یقین همکاری همه سازمان‌ها با نیروی انتظامی در زمینه برقراری هرچه بیشتر نظم و امنیت شهر و استان در کاهش جرایم مؤثر خواهد بود.

شایان ذکر است در این دیدار درخصوص انعقاد تفاهم‌نامه مشترک این دو سازمان و همکاری بیشتر در زمینه‌هایی مانند برقراری هرچه بیشتر امنیت کتابخانه‌ها از سوی نیروی انتظامی، برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی درباره امنیت، فرهنگ شهروندی، زندگی سالم، پیشگیری و مقابله با جرائم و... در کتابخانه‌های عمومی و برنامه‌های فرهنگی مشترک بحث و تبادل نظر شد.

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 424
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما