برگزاری نشست روسای ادارت منطقه شش استان در شهرستان خرامه دومین جلسه مدیران ادارات منطقه شش استان با حضور کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی در محل کتابخانه محمد رسول الله (ص)خرامه برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، دومین جلسه رؤسای ادارت کتابخانه های منطقه شش استان فارس شامل شهرستان های کوار، سروستان، جهرم و خرامه روز شنبه یازدهم دی ماه 95 با حضور رؤسای ادارات و کارشناسان اداره کل برگزار شد.

در ابتدای این دیدار نجفی رییس اداره کتابخانه‌های عمومی خرامه، ضمن قرائت دستور کار جلسه به شرح مصوبات جلسه پیشین که در شهرستان سروستان برگزار شد، پرداخت.

در ادامه میثم جوانبخت کارشناس امور کتابخانه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، با اشاره به وضعیت رو به رشد کتابخانه های عمومی استان، عنوان کرد: مهم‌ترین مسئله در کتابخانه‌های عمومی تعامل مطلوب و تأثیرگذار رؤسای ادارات و کتابداران است؛ به‌طوریکه رمز موفقیت و پیشرفت کتابخانه های عمومی نیز همراهی این دو قشر فعال در کتابخانه ها است. جوانبخت همچنین بیان کرد: مدیران باید بازدیدهای دوره ای را شخصاَ و به‌صورت منظم انجام دهند و سعی در ساخت و ایجاد یک مجموعه منظم و پویا داشته باشند.

محمد سمیعی کارشناس امور فرهنگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس نیز با اشاره به برگزاری نشست های مهم کتاب‌خوان در کتابخانه‌ها بیان کرد: لازم است که هر کتابخانه تا پایان سال سه نشست کتاب‌خوان مدرسه ای و دو نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای برگزار کند. علاوه بر این کتابداران باید در برگزاری سایر برنامه های فرهنگی اهتمام جدی داشته باشند.

وحید محیط کارشناس امور مشارکت‌های اداره کل نیز در ادامه با تصریح لزوم پیگیری رؤسای ادارات در زمینه مطالبات کتابخانه‌های عمومی از شهرداری ها و فرمانداری ها، عنوان کرد: رؤسای ادارات کتابخانه‌ها می‌توانند با برقراری تعامل مطلوب با مسئولان شهرستان مشکلات مالی کتابخانه‌ها را کاهش دهند.

در پایان این نشست نیز درباره برگزاری جلسه بعدی روسای ادارت منطقه شش استان  در محل شهرستان جهرم در اسفندماه، درخواست ارسال منابع بیشتر و بهتر برای کتابخانه، ورود کارشناسان اداره کل برای مطالبه خواسته‌های کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها و کمک‌های مالی اداره کل به کتابخانه‌های شهرستان به عنوان مصوبات این جلسه بحث و تبادل نظر شد.

نشست روسای ادارت منطقه شش استان در ادامه  با دیدار حاضران با فرماندار و امام جمعه شهرستان خرامه همراه بود.

مهندس آرگیو نیز در این دیدار با بیان اینکه توجه به کتابخانه‌ها عامل زیربنایی فرهنگی زیر ساخت اصلی حرکت های علمی و پژوهشی در کشور است و نقش مهمی در پیشبرد اهداف علمی و فرهنگی امروز جامعه دارد، بیان کرد: باید با تعامل همه مسئولین و خرد جمعی در این زمینه برای رفع موانع و مشکلات مربوط به کتابخانه های عمومی اقدامات مؤثری انجام گیرد  و نواقص را در اسرع وقت برطرف کنیم. حجت الاسلام صباحی امام جمعه و خیر برجسته این شهرستان نیز در این دیدار عنوان کرد: در جامعه ما روزانه جلسات متعددی در باب مسائل مختلف عمرانی، مذهبی و ... تشکیل می‌شود؛ اما بسیار کم فرصتی ایجاد می شود تا متولیان امر کتابخوانی از چندین شهرستان گرد هم آیند و به انتقال تجربیات به یکدیگر و رفع موانع پیش رو بپردازند؛  این بهترین موقعیت برای شهر ماست و آن را به فال نیک می‌گریم .

گفتنی است بازدید رؤسای ادارات منطقه شش و کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس از دو کتابخانه شهید نصرالله ایزدی و کتابخانه محمد رسول الله (ص) خرامه نیز در حاشیه این نشست انجام شد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 735
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما