نشست کتابخوان مدرسه‌ای کتابخانه محمدرسول الله (ص) خرامه برگزار شد نشست کتاب‌خوان مدرسه ای آذر ماه کتابخانه محمدرسول الله (ص) با معرفی 9 کتاب و با حضور کتابداران، معلمان و دانش آموزان در مدرسه ولی عصر (عج) برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرامه، در این نشست که به معرفی کتاب‌های نهمین سری از کتاب های طرح «کتاب‌خوان ماه»، اختصاص داشت، چهار کتاب برگزیده این ماه برای حاضران نقد و بررسی شد.

کتاب «قاف» نوشته یاسین حجازی بود اولین کتابی بود که در این گردهمایی توسط بهرام نجفی به اشتراک گذاشته شد.. این کتاب حاصل بازخوانی زندگی رسول مکرم اسلام صلوات‌الله‌علیه و آله از سه کتاب کهن، به نام‌های تفسیر سورآبادی حدود 470 هجری قمری، سیرت رسول‌الله به سال 612 هجری قمری و شرف النبی حدود سال‌های 577 و 585 هجری قمری است.

پس از آن نیز، کتاب «میرزا کوچک خان» نوشته عصمت گیویان توسط فاطمه خباز معرفی شد. این کتاب به صورت مختصر و مفید با قلمی روان و جذاب روایت داستان‌گونه‌ای از تاریخ زندگی و تحولات میرزا کوچک‌خان دارد.در پایان کتاب نیز سه نامه مهم از میرزا که در اواخر نهضت خود به دیگران نوشته است ذکر شده است.

 فرناز محمدی سومین کتاب‌خوانی بود که با کتاب «ترانه های نوازش» نوشته مصطفی رحمان دوست به این جمع رسیده بود.. این کتاب شعرهایی آموزنده شاعر معاصر است که عواطف گرم و جوشان والدین دربارة کودک را بیان می‌کند.

کتاب چهارم، کتاب «به خواب شیرین بروید» نوشته جواد ترکاشوند بود که توسط زهرا خارستانی معرفی شد.

این کتاب حاوی چهارفصل به این شرح است که در آن مباحثی همچون تعریف خواب، آثار و فواید آن، گونه‌ها و علل بی‌خوابی و پرخوابی و علل و آثارِ مخرّب آن می‌پردازد.

 در ادامه این نشست همچنین کتاب های «شماس شامی» نوشته ی مجید قیصری، «خاطرات مرضیه حدیدچی» نوشته مرضیه دباغ، «افسانه شیرین داراب نامه» نوشته ی محمد یوسفی، کتاب «امام پاکان»  نوشته مهدی مراد حاصل و «اعتماد به نفس و تقویت اراده» نوشته ی اصغر رضوانی دهاقانی توسط دانش آموزان مدرسه ولی عصر (عج) معرفی شد.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 203
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما