نشست کتاب‌خوان کودک و نوجوان در شهرستان ممسنی پنجمین نشست کتاب‌خوان کودک و نوجوان شهرستان ممسنی در مدرسه ابتدایی گلستان تربیت این شهر برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ممسنی، مدرسه‌ی گلستان تربیت میزبان پنجمین نشست کتابخوان مدرسه‌ای شهرستان ممسنی بود که در آن  هفت نفر از دانش آموزان کتاب‌های خوانده شده خود را برای آشنایی دیگران نقد و بررسی کردند.

در ابتدای این نشست امیرمحمد عسکری کتاب «دانستنی‌های دنیای حیوانات»  اثر محمدتقی خواجه را به حاضران پیشکش کرد. این کتاب با بیانی روشن و زیبا شگفتی‌های دنیای وحش را برای گروه سنی نوجوانان به رشته قلم کشیده است.

دانیال رحیمی کتابخوان بعدی بود که برای حاضران از کتاب«90 افسانه برای نوجوانان» نوشته یوسف قوجق و دیگران گفت. این کتاب زیباترین افسانه‌های ایران و کشورهای همسایه را برای نوجوانان نقل می‌کند.

سپس ارشیا کاظمی کتاب «علوم ترسناک، دانشمندان زحمتکش» ترجمه محمود مزینانی را معرفی کرد. این کتاب در ابتدا توضیحاتی درباره روش علمی ارائه می‌کند که آمیزه‌ای از مشاهده و آزمایش است و سپس زندگی نامه‌ای از دانشمندان اثرگذار در سه رشته ستاره‌شناسی، شیمی و فیزیک با ترتیبی تاریخی ارائه می‌دهد و به این وسیله سیر پیشرفت در این سه رشته علمی را در پیش دید خواننده قرار می‌دهد.

«دانستنیهای پزشکی» نوشته‌ی جواد کرمعلی چهامین کتابی بود که در ادامه به دست سینا شریفی معرفی شد. این کتاب اطلاعات عمدی پزشکی در خصوص بیماری‌های رایج همچون شوک قلبی، تب بالا، آبریزش بینی، سرفه و ... را با بیان علمی و زبانی راحت و آسان  شرح می‌دهد.

محمد امین عباسی پنجمین کتاب‌خوانی بود که با کتاب «روزی که آموس بیمار شد» نوشته فیلیپ سی استید به این نشست آمده است. روزی که آموس بیمار شد داستان عمیق و جذابی است که مفهوم دوستی و مهربانی و پاسخ‌گویی را به خوبی به کودکان می‌آموزد. این کتاب داستان مردی به نام آموس است که که در باغ وحش شهر کار می‌کند و رفتار بسیار خوبی با حیوات دارد. این دوستی جریان دارد تا روزی که آموس بیمار می‌شود.

در ادامه این نشست نیز امیرحسین حسینی و سروش سوسنی به ترتیب کتاب‌های «کهکشان ها» نوشته ی سیمور سایمون به ترجمه علیرضا منجمی و «ضرب المثل های فارسی» نوشته ی مجید را به حاضران معرفی کردند.

شایان ذکر است در پایان این نشست به شرکت کنندگان این نشست لوح تقدیر اهدا شد.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 313
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما