کتابخانه‌ای برای کودکان اوز کلنگ سومین کتابخانه عمومی شهر اوز به زمین خورد به مناسبت هفته وحدت کلنگ سومین کتابخانه‌ عمومی شهر اوز لارستان با نام «ام الخیر» به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس به مناسب میلاد پیامبر مکرم اسلام و هفته وحدت، یکشنبه 28آذر ماه، کلنگ سومین کتابخانه‌ عمومی شهر اوز با نام «ام الخیر» با حضور معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی، خیرین این شهر، مسئولان محلی و مردم کتاب دوست توسط خیر نیک اندیش خانم پروین دادستان به نمایندگی از خیران دیگر به زمین زده شد تا این شهر صاحب کتابخانه‌ای ویژه کودکان و نوجوانان شود.

معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس در ابتدای این مراسم با بیان اینکه در تاریخ تمدن بشری، کتاب همواره سنگ‌ بنای توسعه جوامع بوده است، اظهار داشت: خجسته است در هفته وحدت و همزمان با میلاد پیامبری که معجزه نبوتش کتاب بود، کلنگ ایجاد کتابخانه بر زمین بخورد.

محمدرضا ابراهیمی اوز را شهر خیر و خیران دانست و گفت: به همت خیران بلندنظر و مردم فرهنگور اوز، این شهر در همه شاخص‌های کتابخانه‌ای همچون زیربنا، سرانه مطالعه، سرانه عضو و منابع از میانگین استانی بالاتر است و این نوید خوبی برای این شهر خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به اینکه دو کتابخانه دیگر اوز نیز با کمک خیران به بهره برداری رسیده است، بیان کرد: این اقدامات فرهنگی سبب توسعه این شهر شده است، به همین دلیل است که شهر اوز از طرف یونسکو به عنوان شهر دوست دار کودک در ایران معرفی شده است و افتتاح کتابخانه عمومی ویژه کودک و نوجوانان در این شهر نیز در تداوم این روند تأثیری بسزا خواهد داشت.

فرماندار لارستان نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه کتاب و کتابخوانی به انسان جهت می‌دهد، بیان کرد: کتاب ابزار دانایی است و وقتی دانایی شکل بگیرد به یقین سایر جنبه‌های  زندگی فردی و اجتماعی نیز شکل خواهد گرفت.

حسنی با تصریح اینکه مردم اوز همواره در زمینه‌های فرهنگی حضور پرشوری داشته‌اند، اضافه کرد: همین باعث شده است که تاکنون توسعه فرهنگی را در این شهر شاهد بوده‌ایم.

وی به ایجاد کتابخانه مخصوص کودکان و نوجوانان نیز اشاره و عنوان کرد: چه خوب است سرمایه گذاری‌ها منحصر به کارهای عمرانی نشود و کلنگ زنی کتابخانه مخصوص کودکان و نوجوانان اوز از جمله پروژه‌هایی است که به صورت به‌صورت دقیق برنامه‌ریزی شده است و جنبه فرهنگ‌سازی دارد.

احمد خضری سردبیر هفته نامه عصر اوز نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه، مردم اوز همواره در زمینه‌های فرهنگی پیشتاز بوده‌اند، عنوان کرد: کمترین پرونده‌های جنایی در استان مربوط به اوز است و این به خاطر این است که مردم این دیار با کتاب و کتاب‌خوانی آشنایی دیرینه‌ای دارند.

خیر نیک‌اندیش شهر اوز همچنین با تصریح اینکه این تلاش بر این است که این کتابخانه «ام الخیر» را به یک کانون فرهنگی برای کودکان تبدیل کنیم، اضافه کرد: این کتابخانه شامل دو سالن مطالعه و فضای سبز و وسایل بازی برای کودکان خواهد بود و امیدواریم در دهه فجر سال آینده به بهره‌برداری برسد.

شایان ذکر است کتابخانه عمومی «ام الخیر» در زمینی به مساحت 333متر مربع و با زیربنای 140متر مربع توسط فرد خیر با هزینه بالغ بر دومیلیارد و دویست میلیون ریال در کنار دبستان بدری شهر اوز ساخته خواهد شد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 491
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما