کتابخانه شهیدان رضایی کوهنجان میربان نشست کتاب‌خوان شد در ادامه سلسله نشست‌های کتاب‌خوان کتابخانه‌های عمومی فارس، نشست کتاب‌خوان شهیدان رضایی کوهنجان سروستان برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی سروستان، در این نشست که با حضور کتابداران و کتابدوستان برپا بود، پنج کتاب برگزیده به اشتراک گذاشته شد که خلاصه آن به شرح زیر است:

محمدکریم محیط مسئول کتابخانه شهیدان رضایی کوهنجان در ابتدای این نشست کتاب «گناهان کبیره» تألیف عبدالحسین دستغیب را به مخاطبان پیشکش کرد. آیت‌الله دستغیب در این کتاب به صورت منسجم و کامل گناهان کبیره را برای مخاطبان تشریح کرده است. گناهان کبیره، گناهانی هستند که از نظر اسلام پراهمیت و بزرگ‌ اند. نشانه‌ی اهمیت این گناهان آن است که برای‌شان به نهی اکتفا نشده است و به عذاب دوزخ نیز تهدید شده است.

سپس صفرعلی کرمی درباره کتاب «شما که غریبه نیستید» اثر هوشنگ مرادی کرمانی برای حاضران گفت. این کتاب در حقیقت داستان زندگی نویسنده است که به صورت خاطره نویسی به ترتیب زمان نوشته شده است. بیشتر رویدادهایی که در زندگی راوی پیش می آید سخت و تأثیرگذار است و سخت تر از آن‌ها ضربه‌های عاطفی است که به او وارد می‌شود.

در ادامه کتاب «آنک آن یتیم نظرکرده» تألیف محمدرضا سرشار توسط مرتضی شریف معرفی شد. این کتاب داستان زندگی پیامبر(ص) از تولد تا هجرت به حبشه است. این اثر پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان، موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره‌های کشوری شده است.

«کتاب حدودآزادی در تربیت» نوشته علی قائمی چهارمین کتابی بود که صادق اسدی آن را معرفی کرد. این کتاب به بررسی روش‌های صحیح  آموزش و اصول روان‌شناسی در تربیت فرزندان می‌پردازد.

هاشم محسنی نیز آخرین کتابخوانی بود «کتاب امانتداران عاشورا» از انتشارات موسسه فرهنگی قدر ولایت را با سایرین به اشتراک گذارد. این کتاب درس ها و عبرت‌های کربلا، شخصیت امام حسین (ع) و اهداف قیام ایشان را بررسی می‌کند.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 238
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما