شهرداران پرداخت سهم کتابخانه‌ها را به تأخیر نیندازند استاندار فارس درجمع شهرداران سراسر استان عنوان کرد: هیچ کاری بالاتر از ایجاد کتابخانه برای شهر نیست و یکی از شاخص‌های مهم همین کتابخانه‌ها می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس به نقل از استانداری فارس، مهندس سید محمدعلی افشانی در گردهمایی شهرداران سراسر استان که با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور برگزار شد، بر توجه ویژه شهرداران به کتاب و کتابخوانی تأکید کرد و ابراز داشت: شهرداران نه تنها نباید به دنبال این باشند که یک ریال کمتر از نیم درصدی که به کتابخانه‌ها باید پرداخت نمایند، پرداخت کنند؛ بلکه اگر توانستند بیشتر از یک درصد پرداخت نمایند.

استاندار فارس ادامه داد: هیچ کاری بالاتر از ایجاد کتابخانه برای شهر نیست و یکی از شاخص‌های مهم همین کتابخانه‌ها می‌باشد.

وی گفت: شهرداری که به فکر این باشد که دلیلی پیدا کند که پرداخت نیم درصدی به کتابخانه‌ها را به تأخیر بیندازد، مطمئنأ به فکر شهر نخواهد بود.

مهندس افشانی گفت: شهرداران اگر روزی به فکرشان رسید که سهم کتابخانه‌ها را دیرتر پرداخت نمایند، باید به مدیریت خود شک کنند.

استاندار فارس گفت: هیچ کاری بالاتر از افزایش آگاهی نیست و این مهم نیز جز با کتابخوانی میسر نمی‌شود.

وی با بیان اینکه تکیه بر نفت برنامه‌ریزی‌ها را ویران کرده است، اظهار داشت: فعال کردن کتابخانه‌ها و اینکه چگونه دانش‌آموزان را کتاب‌خوان تربیت کرد، باید یکی از دغدغه‌های شهرداران باشد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 437
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما