کودکانه‌هایی از جنس کتاب در کوار کتابخانه عمومی امام هادی (ع)‌ کوار در هفته گذشته با برگزاری دو ویژه برنامه برای کودکان، کودکان کتابخوان را گرد هم آورد.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوار، در اولین گام دانش‌آموزان مدرسه مهدیه کوار از کتابخانه امام هادی (ع) کوار بازدید کردند.

در این بازدید که به دعوت زهرا آسمانی کتابدار کتابخانه امام هادی  (ع) کوار از مدرسه مهدیه روستای باغان کوار صورت گرفت، 70 نفر از دانش آموزان مقطع اول, سوم, چهارم, پنجم و ششم به همراه معلمین خود حضور داشتند.

کتابدار کتابخانه امام هادی کوار در این بازدید ضمن معرفی خدمات و بخش‌های مختلف کتابخانه، به معرفی 4 کتاب ویژه کودک و نوجوان پرداخت؛ به این ترتیب که کتاب قصه «مشکلات» اثر جوی کوالی و مترجم سعیده عاقلتر برای دانش آموزان کلاس اول و سه کتاب مثل ها و قصه هایشان (قصه های زمستان), قصه عاشورا و قصه های شیرین مثنوی مولوی برای دانش آموزان پایه های سوم تا ششم معرفی شد.

همچنین در برنامه‌ای دیگر کتابداران این کتابخانه به جمع خوانی و قصه‌گویی برای کودکان مهدکودک توحید و گلهای بهشت کوار پرداختند. در این نشست که با حضور 80نفر از نوآموزان مهدکودک در کتابخانه عمومی امام هادی کوار صورت گرفت، کتاب قصه «مانکی جشن تولد داره» از ثریا کریمی توسط قصه گو سرکار خانم گلشن برای بچه ها قصه خوانی شد. این کتاب از زبان حیوانات مفهوم دوستی و مهربانی را به کودکان منتقل می کند.

همچنین زهرا آسمانی کتابدار کتابخانه عمومی امام هادی کوار دو کتاب ترانه های نوازش از مصطفی رحماندوست و روزی که آموس بیمار شد از فلیپ سی استید را به کودکان معرفی کرد که پس از معرفی، کتاب‌ها جمع‌خوانی شد.

شایان ذکر است کتاب روزی که آموس بیمار شد اثر فلیپ سی استید، داستان مصوری برای گروه سنی الف است که مفهوم دوستی و مهربانی را به خوبی به کودکان می‌آموزد. همچنین کتاب ترانه‌های نوازش، ترانه‌هایی درباره ایثار محبت و مهربانی را به قلب کودکان هدیه می‌کند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 323
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما