در ایام میلاد پیامبر رحمت و هفته وحدت کلنگ توسعه کتابخانه عمومی «امام خمینی (ره)» ایزدخواست آباده به زمین نشست به مناسبت هفته وحدت کلنگ توسعه کتابخانه عمومی «امام خمینی (ره)» ایزدخواست آباده به زمین خورد تا تنها کتابخانه عمومی ایزدخواست صاحب سالن مطالعه مجزا شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، دوشنبه 29آذرماه کلنگ توسعه کتابخانه عمومی «امام خمینی (ره)» ایزدخواست آباده با حضور معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، خیرین و مسئولان محلی و به همت حاج احمد رحیمی و دیگر خیرین نیک اندیش ایزدخواست همچون حاج رحمت الله صالحی، حاج بیژن قناعتی تأمین شده است به زمین خورد.

محمدرضا ابراهیمی در آیین کلنگ زنی توسعه این کتابخانه، با اشاره به جایگاه تاریخی و میراث تمدنی ایزدخواست و ضرورت حفظ این میراث از سوی مردم منطقه، همت بلند خیرین این شهر را برای توسعه تنها کتابخانه عمومی این شهر ستودنی دانست و گفت: کتابخانه‌های عمومی به‌مثابه دانشگاه عمومی، توسعه پایدار را در هر جامعه رقم می‌زنند و کمتر نهادی می‌تواند تأثیر سازنده کتابخانه را داشته باشد.

وی با برشمردن نیاز مردم و ضرورت تسریع در اتمام این پروژه، عنوان کرد: اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس هر گونه مساعدت لازم را برای تأمین بودجه و تکمیل طرح توسعه کتابخانه و سپس تجهیز آن با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و فرمانداری شهرستان انجام خواهد داد.

حجت الاسلام و المسلمین سید عباس موسوی امام جمعه ایزدخواست نیز در این مراسم با تصریح اینکه علم در اسلام بسیار اهمیت دارد، بیان کرد: در قرآن و روایات ائمه اطهار به اهمیت علم و علم آموزی بسیار تأکید شده است و چه خجسته است که در این ایام مبارک کلنگ افتتاح و توسعه کتابخانه بر زمین می‌خورد.

 زارع فرماندار شهرستان آباده نیز در ادامه عنوان کرد: کتابخانه‌ دانش انسان‌ها را افزایش می‌دهد و راه بهتر زیستن را به آن‌ها می‌آموزد به همین سبب اهمیت ساختن کتابخانه کمتر از ساختن مسجد نیست.

وی با اشاره به همکاری فرمانداری آباده در اتمام زودتر این پروژه یادآور شد: فرمانداری آباده در تأمین اعتبارات ساخت کتابخانه همکاری لازم را انجام خواهد داد.

حاج احمد قناعتی، خیر نیک‌اندیش و عضو حقیقی انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر ایزدخواست نیز با اشاره به اینکه کتابخانه‌ها جایی هستند که مأموریت آن‌ها آموزش است، عنوان کرد: کتابخانه‌ها زیربنای اساسی فرهنگ جامعه‌اند و هنگامی که فرهنگ جامعه‌ای شکل بگیرد، امور اقتصادی، اجتماعی و سیاسی آن نیز رونق خواهد گرفت.

وی، همچنین با اشاره به اینکه کتابخانه فعلی ایزدخواست سالن مطالعه مجزا ندارد، افزود: خیرین بزرگوار برای توسعه کتابخانه «امام خمینی (ره)» و ساخت سالن مطالعه مجزای این کتابخانه گامی مهم برداشته‌اند.

شایان ذکر است طرح توسعه کتابخانه «امام خمینی (ره)»  با زیربنای 500متر مربع به صورت ساختمانی دو طبقه در زمینی به مساحت 250متر خواهد بود که نزدیک به 50 درصد هزینه آن توسط خیران نیک اندیش ایزدخواست تأمین شده است. کتابخانه عمومی «امام خمینی (ره)» ایزدخواست در حال حاضر دارای زیربنای 120مترمربع است که درصورت اتمام پروژه توسعه این کتابخانه، زیربنای آن به 620متر خواهد رسید.

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 493
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما