برگزاری دو نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای در ارسنجان کتابخانه‌های عمومی شهرستان ارسنجان فارس در آذرماه میزبان دو نشست کتاب‌خوان شدند که در حاصل آن معرفی15کتاب خواندنی بود.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ارسنجان، هشتمین نشست کتاب‌خوان کتابخانه پروین اعتصامی جمال آباد ارسنجان در مدرسه هاجر(س) برگزار شد. در ابتدای این نشست معلم پایه ششم این مدرسه، درباره اهمیت کتابخوانی صحبت کرد و طرح خواندن بیست کتاب از کتا‌ب‌های کتابخانه و تحویل خلاصه ای از کتاب ها به مدرسه را رائه داد. سپس هفت کتاب به دست دانش‌آموزان این مدرسه معرفی شدند.

سعیده خادمی اولین کتاب‌خوان این نشست بود که جلد ششم کتاب «قصه های خوب برای بچه های خوب؛ قصه های شیخ عطار» نوشته مهدی آذریزدی را به حاضران پیشنهاد کرد. این کتاب شامل داستان های  برگزیده از شیخ  عطار است و 21 داستان از سه کتاب منطق الطیر ، مصیبت نامه و الهی نامه عطار را نقل می‌کند. فاطمه زارع کتاب «نامه‌هایی به هیچ‌کس» را معرفی کرد این کتاب نوشته احمد اکبرپور است که به ماجراها و نامه‌نگاری‌های پسری در جنوب کشور می‌پردازد.

«سگ من آقجا» را در ادامه فتانه خادمی معرفی کرد. این کتاب نوشته ی عبدالرحمن دیه جی است که  داستان هایی از ترکمن صحرا را نقل می‌کند.

فاطمه خادم الحسینی کتابخوان دیگری بود که کتاب  «لاکلنگ کودکی» نوشته محمد رمضانی را به اشتراک گذاشت. مضمون این کتاب به انسان‌هایی مربوط می‌شودکه رویاهایشان راگم کرده‌اند به گونه‌ای که این موضوع باعث سردوبی‌روح شدن شخصیت‌های رمان می‌شود.

«پیش از بستن چمدان» نوشته ی مینو کریم زاده توسط فاطمه بهرامی معرفی شد. داستان این کتاب برشی از حساس ترین لحظات زندگی دو دختر بنام گلی و دریا که باید برای آینده خود تصمیم بگیرند.

الناز خادمی نیز در این نشست کتاب «سیاوش» را معرفی کرد، این کتاب از مجموعه کتاب های شاهنامه نوشته آتوسا صالحی است. کتاب دوفرشته دو برادر نوشته ی فریبا کلهر آخرین کتاب بود که توسط ثنا خادم الحسینی معرفی و بررسی شد. این کتاب  دومین جلد از مجموعه((قصه‌های آسمانی)) مشتمل بر دوازده داستان کوتاه مذهبی است که طی آن گوشه‌هایی از زندگانی پیامبر(ص) و ارتباط آن حضرت با علی(ع)، همچنین جانشینی امیرالمومنین پس از رسول خدا بازگو شده است.

علاوه بر این گردهمایی، نشست کتاب‌خوان مدرسه ای دیگری نیز در این شهرستان به همت کتابخانه ابوذرکتکی باهمکاری مدرسه راهنمایی شهدای کوهنجان برپا شد که در آن پنچ کتاب توسط دانش آموزان و سه کتاب به همت معلمان به بحث گذاشته شد.

در این نشست کتاب‌های «قصه ما مثل شد» نوشته محمد میرکیانی توسط عرفان زارعی، «پیامبر(دوران نوجوانی)» نوشته نقی سلیمانی توسط کامران دهقانی، «نگاهی گذرا به بسیج و بسیجی» نوشته محمدتقی مصباح یزدی توسط علی جاویدان، «پند واندرز لقمان حکیم» نوشته علی صالحی توسط رضا جاویدی و «به خواب شیرین بروید» نوشته جواد ترکاشوند توسط محسن مظفری به اشتراک گذاشته شد.

همچنین کتاب‌های «درمحضر پیامبر» نوشته سیدداوود سیدمیرزایی؛ «همنام با گل‌های بهاری» نوشته حسین سیدی و «هجوم خاموش» نوشته سیدمحمد سقازاده نیز به ترتیب توسط احمدبوستانی، حمید روستا و صفرعلی روستایی مدیر و دبیران این مدرسه به دانش‌آموزان معرفی شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 243
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما