ابزار رایگان وبلاگبخش کودک کتابخانه عمومی مسجد جامع صغاد و بخش کودک کتابخانه عمومی زنده یاد سعید قربانی سورمق شهرستان آباده گشایش یافت.
همایش تجلیل از خیرین کتابخانه ساز و کتابخانه یار آباده برگزار شد
مدیرکل مشارکت ها و همکاری های نهاد کتابخانه های عمومی کشور: همه باید معضل عدم گرایش مردم به کتابخوانی را جدی بگیرند/ مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس: کتابخانه مهمترین سرمایه فرهنگی هر جامعه است
مدیرکل مشارکت ها و همکاری های نهاد کتابخانه های عمومی کشور خواستار شد:
مدیرکل مشارکت ها و همکاری های نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: برای جذب حمایت های خیرین در حوزه کتابخانه سازی نیازمند تشکیلات منسجم و هدفمندی است که عملکرد انجمن خیرین کتابخانه ساز می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد.
همایش تجلیل از خیرین کتابخانه ساز و کتابخانه یار آباده برگزار می شود
اولین همایش تجلیل از خیرین کتابخانه ساز و کتابخانه یار شهرستان آباده برگزار می شود.
دکتر سعیده ابراهیمی در اولین همایش ملی نقش انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران در توسعه علم :
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس معتقد است وجود ۲۰۳ کتابخانه در استان پهناور فارس ظرفیت کم نظیری برای ایجاد ارتباط بین انجمن های علمی و فرهنگی، نخبگان و فرهیختگان و البته عموم مردم است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در دیدار با کتابداران شیراز:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس معتقد است کتابخانه ها دانشگاه هایی هستند که تاریخ نشان داده است بدون وجود آن ها هیچ پژوهش و نوآوری علمی شکل نمی گیرد.
دعوت از مردم فارس برای شرکت در فراگیرترین مسابقه کتابخوانی ایران
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس از مردم استان به ویژه علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی که می توان از آن به عنوان فراگیرترین مسابقه کتابخوانی ایران یاد کرد، دعوت به عمل آورد.
همایش ادبی کتابخوان با عنوان «جهان نمای شعر» در حالی در شیراز برگزار شد که باران بهاری نه تنها این برنامه را در باغ محوطه سازمان اسناد مرکز فارس به تعطیلی نکشاند بلکه به اردیبهشت شاعرانه شیراز طراوت بخشید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
علی جنتی در حاشیه نشست شورای عالی خانه هنرمندان ایران، با اشاره به اقدامات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای ترویج کتابخوانی، سلسله نشست‌های کتاب‌خوان را گامی مؤثر در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی در کشور دانست.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس :
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: تلاش می کنیم سرانه مطالعه در استان فارس و شهر شیراز را بر اساس انجام یک کار تحقیقاتی و علمی بررسی و مشخص کنیم.
شاعرانٍ «پایتخت ادبیات ایران» کتاب معرفی می کنند
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس از برگزاری نشست کتابخوان با عنوان «جهان نمای شعر» در شیراز خبر داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس دیدار و گفت و گو کرد.
موج گسترده ای از معرفی و ترویج کتاب های طرح «کتابخوان ماه» در استان فارس به راه افتاده است که کتابداران کتابخانه های روستایی در این زمینه حضور پررنگی دارند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در ادامه بازدید خود از کتابخانه های عمومی، از سه کتابخانه دیگر شهر شیراز بازدید کرد.
کارمندان اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس با حضور در دفتر دکتر سعیده ابراهیمی، روز معلم و استاد را به مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس و عضو هیأت علمی دانشگاه تبریک گفتند.
نمایشگاه «یک هفته با کتاب» کتابخانه زنده یاد رییسی اردکانی شیراز همزمان با آغاز هفته گرامیداشت مقام معلم به کتابهایی با موضوع معلم و آموزش و پرورش اختصاص یافت.
در اولین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی فارس در سال 1395 مطرح شد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس تجهیز و بهسازی فضا و کیفی سازی خدمات کتابخانه های عمومی استان فارس را از اولویت های مهم برنامه های امسال این اداره کل دانست.
از سوی معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات
با تنظیم سند سیاست‌ها و شاخص‌های برنامه‌ای سال 1395، اهداف و سیاست‌های سال خواندن از سوی معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد تشریح و تبیین شد.
غلامعلی حداد عادل، با معرفی مجموعه شعر تازه منتشر شده خود، با عنوان «هنوز هم...» در پویش کتاب‌خوان مجازی شرکت کرد.
از سوی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور صورت پذیرفت؛
پس از نامگذاری سال 1395 به نام «سال خواندن» از سوی نهاد، اصول کلی حاکم بر فعالیت‌های نهاد در این سال و سیاست‌ها و شاخص‌های بخش‌های مختلف از سوی دبیرکل نهاد در قالب سند سیاست‌ها و شاخص‌های برنامه‌ای سال 1395 ابلاغ شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس از سه کتابخانه عمومی دیگر شهر شیراز بازدید و طی گفت و گو با کتابداران و مسئولان کتابخانه ها، در جریان مسائل و مشکلات آن ها قرار گرفت. دکتر سعیده ابراهیمی همچنین در حاشیه این بازدید، با اهدای شاخه گل به کتابداران این کتابخانه ها میلاد حضرت امیرالمومنین(ع) و روز پدر را نیز به این کتابداران به نمایندگی از همه کتابداران استان تبریک گفت.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی انتصاب دکتر مهراد به عنوان رئیس گروه کتابداری و اطلاع‌رسانی فرهنگستان علوم را به وی تبریک گفت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در پیامی انتصاب پروفسور جعفر مهراد را به عنوان رئیس شاخه کتابداری و اطلاع رسانی گروه علوم انسانی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.
نخستین نشست هم اندیشی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، کتابخانه های عمومی فارس، اوقاف و امور خیریه، حج و زیارت، سرپرست خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان و سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس از نامگذاری سال ۱۳۹۵ به عنوان سال «خواندن» خبر داد.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در پیامی درگذشت پدر گرامی مسئول کتابخانه عمومی محقق‌العلمای شهرستان استهبان را به ایشان و خانواده محترم‌شان تسلیت گفت
همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی و بزرگداشت شهید مرتضی آوینی نمایشگاهی از آثار منتخب این شهید والامقام در کتابخانه رییسی اردکانی شیراز برپا شد.
با حضور دبیرکل نهاد و جمعی از شعرای کشور؛
نخستین نشست تخصصی کتاب‌خوان شعر با حضور دبیرکل نهاد و جمعی از شعرای کشور در کتابخانه مرکزی تهران (پارک‌شهر) برگزار می‌شود.
از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام شد؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با انتشار فراخوانی، شرایط شرکت در پویش «کتاب‌خوان مجازی» را بیان کرد.
خبرگزاری مهر در سومین بخش از گفت و گو با علیرضا مختارپور دبیرکل کتابخانه های عمومی کشور کمی از فضای رسمی فاصله گرفته و به سئوالات شخصی تر پرداخته است. مثلا اینکه او چه کتاب هایی می خواند و کتاب هایش را از کجا می خرد؟
اهداف و برنامه‌های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سال ۱۳۹۵ تشریح شد:
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در مصاحبه با روابط عمومی نهاد ضمن بیان چشم‌‌اندازی از برنامه‌های این نهاد در سال 1395 از اجرای طرح‌های جدید کتاب‌خوان همچون کتاب‌خوان ماه، مجازی، تخصصی و... خبر داد.
توسط مدیرکل کتابخانه های عمومی استان صورت گرفت؛
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس که در پیامی فرا رسیدن میلاد حضرت زهرا(س)، هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر را به کلیه بانوان کتابخانه های عمومی فارس تبریک گفته بود، در تماس های تلفنی نیز، این روز را به تنی چند از بانوان همکار، به نمایندگی از کلیه بانوان تبریک گفت.
بيشتر
موج گسترده ترویج کتابخوانی در کتابخانه های داراب با برگزاری نشست های کتابخوان کتابخانه ای به راه افتاده است.
اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ممسنی با حضور اعضای انجمن و دهیار روستای دشت رزم درمحل کتابخانه استاد شهیدتشکیل شد.
کتابخانه عمومی ابوذر کتکی روستای کتک شهرستان ارسنجان با همکاری مدرسه راهنمای شهدای کوهنجان این روستا اقدام به برگزاری نشست کتابخوان ویژه کودک و نوجوان کرد.
از ابتکار کتابداران در شادب سازی بخش کودک تا نمایشگاه «کودک، کتابخانه، طبیعت» و قصه گویی «هم کلوچه، هم روزنامه»
ابتکار جالب کتابداران نی ریز در هفته صلیب سرخ و هلال احمر
همزمان با هفته گرامیداشت صلیب سرخ و هلال احمر، پایگاه اورژانس کتاب در کتابخانه عمومی کوثرنور شهرستان نی ریز دایر شد.
معرفی کتاب های اردیبهشت ماه طرح کتابخوان ماه توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قیر وکارزین همگام با دیگر کتابخانه های استان فارس در کتابخانه عمومی «گنجینه دانش» با حضور اعضای کتابخانه و کانون ادبی برگزار شد.
دو کتاب از کتاب های اردیبهشتِ طرح کتابخوان ماه در کتابخانه های شهرستان فسا جمع خوانی شد.
علیرضا مختارپور در پیامی به کتابدار کتابخانه عمومی استاد احمد نی‌ریز را به ایشان و خانواده محترم‌شان تسلیت گفت.
کتابخوان مدرسه ای لارستان برگزار شد
اولین نشست کتابخوان مدرسه ای در مدرسه دخترانه فرزانگان لارستان برگزار شد که در پایان آن ۳۴ دانش آموز این مدرسه عضو کتابخانه «گنج شایگان» شدند.
کتاب مدیر مرکز حافظ شناسی زیر ذره بین منتقدان
نقد و بررسی کتاب «گونه های نوآوری در شعر معاصر ایران» اثر دکتر کاووس حسن لی مدیر مرکز حافظ شناسی در شهرستان داراب برگزار شد.
دومین نشست کتابخوان شهرستان خرامه برگزار شد
دومین نشست کتابخوان شهرستان خرامه با حضور علاقمندان حوزه کتاب و کتابخوانی، اعضاء کتابخانه و انجمن ادبی کوچه رندان در سالن مطالعه کتابخانه عمومی محمد رسول الله (ص) برگزار شد.
دکتر سعیده ابراهیمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس، کارکنان این اداره کل و کتابداران استان در پیامی درگذشت خواهر گرانقدر جناب آقای سجاد شاهسونی کتابدار کتابخانه استاد احمد نی ریزی شهرستان نی ریز را تسلیت گفتند.
روحانیون شهرستان ارسنجان در معرفی و تبلیغ کتابهای طرح «کتابخوان ماه» همکاری می کنند.
کتاب «هم روزنامه هم کلوچه» در دو کتابخانه عمومی شهرستان لامرد معرفی و شعر خوانی شد.
کتاب جاذبه و دافعه علی (ع) توسط کتابدار کتابخانه پروین اعتصامی روستای جمال آباد شهرستان ارسنجان به اعضای شورای بسیج در پایگاه ام الائمه جمال آباد ارسنجان معرفی شد.
اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی سده در سال 95 برگزار شد
کتاب جاذبه و دافعه علی(ع) نوشته شهید مرتضی مطهری از سری کتابهای کتاب خوان ماه توسط حاج محمد یونسی عضو معتمد انجمن و مسن ترین عضوکتابخانه عمومی فرزانگان شهر سده شهرستان اقلید به حاضران جلسه انجمن کتابخانه عمومی سده معرفی شد.
مادران و زنان خانه دار عضو کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان با کتاب های ماه اردیبهشت و فروردین طرح «کتابخوان ماه» آشنا شده و برخی از آن ها این کتاب ها را به سایرین معرفی کردند.
تشکل «یاران کتاب» در شهرستان داراب اعلام موجودیت کرد.
مراسم معرفی و انس با کتاب در جمع معتکفین روستای پاقلات شهرستان لامرد برگزار شد.
دکتر سعیده ابراهیمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس، کارکنان این اداره کل و کتابداران استان در پیامی درگذشت پدر گرانقدر سرکار خانم مرضیه هاشم پور کتابدار کتابخانه شیخ عامر شهرستان استهبان را تسلیت گفتند.
 تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

Powered By Sigma ITID.