منو1
Untitled
1397/2/11 سه‌شنبه آیین گرامیداشت دومین سالگرد تأسیس انجمن یاران کتاب داراب برگزار شد تشکل مردمی یاران کتاب داراب با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس و نماینده مردم داراب در مجلس دوساله شدن خود را جشن گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، روح الله منوچهری در این آیین با تصریح اینکه در امر ترویج فرهنگ کتابخوانی چندین حلقه متصل وجود دارد، بیان کرد: چیزی که امروزه کمتر به آن توجه می شود، استفاده از ظرفیت تشکل های مردم نهاد و سمن ها در توسعه مطالعه است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس با بیان اینکه فعالیت انجمن های مردم نهاد شور و نشاط در جامعه ایجاد می کند، گفت: توسعه متوازن عدالت فرهنگی براساس نیاز جامعه، توسعه کتابخوانی در روستاها و مناطق کمتر برخوردار و برنامه ریزی گسترده با نگاه آینده نگر از جمله ثمره های تشکیل انجمن های مردم نهاد است.

او با اشاره به اینکه تشکل یاران کتاب داراب، انجمن توانمندی است که با قدرت، فعالیت های ترویجی را دنبال می کند، گفت: در طول این دو سال فعالیت های بسیاری از سوی انجمن یاران کتاب انجام شده است؛ علاوه بر این، مسئولان شهرستان داراب نیز به حوزه فرهنگ و کتاب علاقه مند و این مجموعه شرایط خوبی را برای شهرستان داراب رقم زده است.

رضا انصاری نماینده مردم داراب و زرین دشت نیز در این دیدار ضمن قدردانی از فعالیت های ترویجی انجمن یاران کتاب، گفت: یکی از فواید حضور من در مجلس شورای اسلامی آشنا شدن با جوانان فرهیخته و دانشمند و حرکت های خودجوش مردمی بوده است.

این نماینده مجلس افزود: ادارات دولتی و مسئولان باید تا حد امکان انجمن های پویا و تأثیرگزاری همچون یاران کتاب را حمایت کنند.

در ادامه این نشست مجتبی رئیسی مسئول انجمن یاران کتاب داراب با بیان اینکه خوشحالم در این دو سال انجمن پتانسیل های بیشتری کسب کرده است، گفت: از زمان شکل گیری انجمن یاران کتاب اقدامات گستره ای برای ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شده که نقطه اوج آن برگزاری کارگاه های آموزشی فبک (فلسفه برای کودک) در آموزش و پرورش بوده است. زیرا این کلاس ها اندیشیدن را به کودکان یاد می دهد.

او با اشاره به اینکه نشست های معرفی کتاب از جمله برنامه های این انجمن بوده است، افزود: برگزاری جلسات منظم کتابخوان، نقد و معرفی کتاب از جمله برنامه های پیش روی این انجمن است. همچنین از فرمانداری درخواست کردیم که در هر منطقه فردی را که توانایی قصه گویی دار معرفی کرده تا با برگزاری دوره های آموزشی برای این افراد بتوانی در هر نقطه شهرستان نشست های قصه گویی داشته باشیم.

 گفتنی است روح الله منوچهری در جریان مأموریت به شهرستان داراب، در آیین گرامیداشت دومین سالگرد تأسیس انجمن یاران کتاب داراب حضور یافت.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 271
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما