منو1
Untitled
1397/2/15 شنبه مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد؛ حضور ۱۷۸ کتابدار منتخب در کارگاه‌های مهارت‌افزایی سید باقر میرعبداللهی از برپایی 2 کارگاه آموزشی « لذت خواندن رمان» و «آشنایی با حوزه نشر ادبیات کودک و نوجوان» برای 178 نفر از کتابداران منتخب از کتابخانه های عمومی سراسر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کارگاه‌های مهارت افزایی کتابداران از ۱۵ تا ۲۰ اردیبهشت ماه با حضور جمع منتخبی از کتابداران کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، به میزبانی اداره کل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در تهران برگزار می‌شود.

سیدباقر میرعبداللهی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اجرای طرح «مشارکت کتابداران در انتخاب منابع» و به منظور مهارت افزایی کتابداران برای این امر، ۱۸۷ نفر از کتابداران سراسر کشور که بر اساس ملاک‌هایی خاص انتخاب شده‌اند، در ۳ گروه از استان‌های مختلف، طی هفته جاری در کارگاه‌های آموزشی مهارت‌افزایی شرکت خواهند کرد.

وی افزود: بر این اساس گروه اول در روزهای شنبه ۱۵ و یکشنبه ۱۶ اردیبهشت، گروه دوم، در روزهای دوشنبه ۱۷ و سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت و گروه سوم، در روزهای چهارشنبه ۱۹ و پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت، در تهران حضور خواهند داشت. برنامه‌ریزی‌ها به صورتی انجام شده تا هر گروه از کتابداران ابتدا نشستی با دبیرکل نهاد داشته باشند و سپس در کارگاه‌های آموزشی شرکت کنند.

مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور درباره این کارگاه‌های آموزشی توضیح داد: هر گروه از کتابداران حاضر، روز اول در کارگاه «لذت خواندن رمان» با تدریس یکی از کارشناسان اداره کل منابع  و روز دوم نیز در کارگاه «آشنایی با حوزه نشر ادبیات کودک و نوجوان» با تدریس یکی از کارشناسان خارج از نهاد حضور خواهند یافت.

میرعبداللهی در ادامه با اشاره به همزمانی برگزاری این کارگاه‌ها و برپایی سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: این اتفاق فرصتی به دست داد تا در کنار برگزاری این کارگاه‌ها، برنامه‌ای برای بازدید کتابداران از این نمایشگاه تدارک دیده شود، تا کتابداران حاضر ضمن اطلاع از آخرین تحولات بازار نشر، نکات و پیشنهادات مدنظر خود را به اداره کل منابع نهاد منتقل کنند.

وی ادامه داد: برای اینکه کتابداران بتوانند از این فرصت ۲ روزه بیشترین بهره‌برداری را از نمایشگاه کتاب داشته باشند، ۱۲ نفر از کارشناسان منابع نهاد با اطلاعات مناسب از بازار نشرو حوزه کتاب، به عنوان سرپرست، این ۳ گروه از کتابداران را همراهی خواهند کرد؛ کتابداران نیز پس از پایان بازدید خود از نمایشگاه کتاب، رصدها، پیشنهادات و موارد مورد نظر خود را درباره برخی کتاب‌های پر مراجعه که ممکن است در قفسه کتابخانه‌ها موجود نباشند؛ به اداره کل منابع نهاد ارائه می‌دهند.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 257
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما