1397/2/17 دوشنبه جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم بید تشکیل شد؛ ضرورت تعیین تکلیف ساخت کتابخانه مرکزی خرم بید/ طرح توسعه کتابخانه عمومی مهدوی پیگیری شود جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم بید با حضور روح الله منوچهری و با هدف بررسی نیازهای کتابخانه ای در این شهرستان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان فارس، روح الله منوچهری در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم بید که 17 اردیبهشت ماه به ریاست فرماندار این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه در سال گذشته اعتبارات قابل توجهی برای تجهیز کتابخانه های عمومی این شهرستان هزینه شده است، عنوان کرد: کتابخانه های عمومی خرمبید به ویژه در بخش مرکزی به تکمیل و تجهیز نیاز دارند که نیاز است مسئولان شهرستان نیز در این خصوصو اعتباراتی را اختصاص دهند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس همچنین به بحث کتابخانه مرکزی شهرستان خرم بید نیز اشاره و عنوان کرد: با توجه به اینکه این پروژه با نظر استاندار طرح ریزی شده است اما زمین ساخت این کتابخانه هنوز مشخص نیست و باید در این خصوص پیگیری شود.

وی افزایش زیربنای کتابخانه ای در شهرستان خرم بید را یکی از نیازهای اساسی این شهرستان در بحث کتابخوانی دانست و گفت: طرح توسعه کتابخانه عمومی آیت الله مهدوی صفاشهر یکی از اقدامات افزایش فضای کتابخانه ای در این شهرستان است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس همچنین با تقدیر شهرداران این شهرستان به منظور همکاری ارزنده در پرداخت اعتبارات کتابخانه ای و قدردانی از برگزاری فعالیت های ترویجی و کتابخوانی در خرم بید، به وضعیت کتابخانه های این شهرستان نیز اشاره و عنوان کرد: شهرستان خرم بید در حالی حاضر 4 کتابخانه نهادی دارد  و شاخص های کتابخوانی در این شهرستان نیز در مقایسه با میانگین استانی از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

فرماندار خرم بید نیز در ادامه این نشست تعیین تکلیف کتابخانه مرکزی خرم بید را مهم ترین مطالبه مسئولان و مردم این شهرستان عنوان کرد و گفت: با توجه به نیاز مردم این شهرستان به وجود زیرساخت ها فرهنگی، در سفر استاندار فارس به این شهرستان، ساخت کتابخانه مرکزی خرم بید با تأمین اعتبار از سوی استاندار مطرح شد و به تصویب رسید. اما تاکنون در این زمینه اقدامی نشده است برای  نهایی شدن زمین این کتابخانه باید با اداره کل راه و شهرسازی تفاهم نامه ای صورت بگیرد.

 صادق کریمی همچنین به گسترش نهضت مطالعه در روستاها اشاره کرد و افزود: دهیاران و بخشداران می توانند در زمینه ایجاد فضای کتابخانه ای در روستاها و ترویج فرهنگ مطالعه همکاری داشته باشند.

گفتنی است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در ادامه این سفر یکروزه خود به شهرستان خرم بید از چهار کتابخانه »علامه جعفری» و «آیت الله مهدوی» صفاشهر و «حضرت روح الله» و «جواد الائمه» بخش مشهد مرغاب بازدید و با کتابداران گفت و گو کرد.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 193
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما