منو1
Untitled
1397/2/20 پنجشنبه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان تشکیل شد؛ «جذب اعتبارات و بودجه» موضوع نشست مسئولان کتابخانه های عمومی فارس نخستین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان فارس در سال جدید با حضور کارشناس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس و با موضوع جذب اعتبارات و بودجه برای کتابخانه های عمومی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، نخستین گردهمایی مسئولان اداره کل و رؤسای ادارات کتابخانه ها عمومی شهرستان های فارس، با حضور فرزاد پی تام کارشناس بودجه امور فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به ارائه راهکارها و ضرورت جذب اعتبارات و بودجه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام کتابخانه ای در استان اختصاص یافت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در این دیدار پیگیری تکمیل پروژه های کتابخانه ای و ساخت کتابخانه در شهرهای بدون کتابخانه استان را از اولویت های این اداره کل دانست و گفت: رؤسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها باید به منظور حل مشکلات ساخت و ساز در شهرستان های خود، ارتباط بیشتری با سازمان برنامه ریزی و بودجه استان و فرماندار و نمایندگان شهرستان در مجلس شورای اسلامی داشته باشند تا هرچه زودتر مشکل ساختمان های نیمه تمام کتابخانه ها و ساخت کتابخانه در شهرهای بدون کتابخانه به سرانجام برسد.

روح الله منوچهری افزود: اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس نیز به منظور حل مشکلات کمبود کتابخانه های فارس، تاکنون جلسات گوناگونی با فرمانداران، ائمه جمعه و نمایندگان مردم شهرستان های فارس در مجلس برگزار کرده است که این روند ادامه خواهد داشت.

او همچنین خطاب به رؤسای ادارات با تأکید بر تلاش برای ترویج فرهنگ کتابخوانی یادآور شد: کتابخانه های عمومی به ارتقای همه جانبه نیاز دارند. شاخص های کتابخانه ای تنها در بحث زیربنا و تعداد کتابخانه خلاصه نمی شود و علاوه بر افزایش زیربنای کتابخانه ها، باید در زمینه تجهیز و به سازی کتابخانه ها، اجرای برنامه های فرهنگی و ترویجی و جذب حداکثری مردم به کتابخانه ها نیز تلاش شود.

کارشناس بودجه امور فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس نیز در ادامه این دیدار با اشاره به اینکه اعتبارات دولت امسال در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته است، به ممنوعیت ایجاد پروژه جدید در استان اشاره کرد و افزود: تلاش سازمان برنامه ریزی و بودجه اتمام و بهره برداری طرح های نیمه تمام با اولویت پروژه هایی با پیشرفت فیزیکی و همکاری در ایجاد پروژه های کتابخانه ای در شهرهای بدون کتابخانه در شرایط خاص خواهد بود.

فرزاد پی تام همچنین خواستار تلاش مسئولان ادارات برای هدایت کردن خیرین به سمت اتمام پروژه های نیمه تمام استان شد.

در ادامه این گردهمایی معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس نیز به برخی نکات اشاره کرد و گفت: دستورالعمل های برنامه های فرهنگی استان به زودی برای شهرستان ها ارسال خواهد شد که برگزاری همه جانبه آن مد نظر است.

کسب مجوز های لازم برای برگزاری برنامه ها، آمادگی کتابداران برای انجام عملیات رف خوانی در تابستان، دقت نظر در ارسال آمار کتابخانه ها و برگزاری انجمن های کتابخانه های عمومی به صورت منظم و براساس زمان بندی  از دیگر مواردی بود که مهدی ظهرابی به آن اشاره کرد.
گفتنی است در حاشیه این دیدار همچنین، جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس نیز با حضور دبیر و اعضای این شورا و با ارائه دستورالعمل ها و راهکارهای حوزه امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه های عمومی برپا شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 304
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما