1397/2/20 پنجشنبه با تقدیر از برگزدیگان؛ همایش ملی «چشم اندازهای ارتباط علمی» در شیراز برگزار شد همایش ملی «چشم اندازهای ارتباط علمی» با برگزیده شدن 21 مقاله در محورهای رشته کتابداری به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، همایش ملی «چشم اندازهای ارتباط علمی»  در روزهای 19 و 20 اردیبهشت ماه و با حضور مسئولان فرهنگی استان، اساتید رشته علم اطلاعات و دانش شناسی، ارائه دهندگان مقالات برتر و کتابداران استان فارس برگزار شد.

این آیین با ارائه گزارش روند برگزاری همایش «چشم اندازهای ارتباط علمی» توسط محمدرضا قانع رئیس هیئت مدیره انجمن کتابداری شاخه فارس و دبیر علمی همایش آغاز شد و پس از پخش پیام ویدئویی دکتر گلوریا پرز سالمون رئیس ایفلا و سخنرانی دکتر شیما مرادی عضو هیئت علمی شورای سیاست گذاری عتف (شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری)، ارائه مقالات برگزیده همایش توسط نویسندگان در پنج پنل ادامه یافت که از این میان مقاله زهرا آسمانی کتابدار کتابخانه عمومی امام هادی کوار (ع) نیز به عنوان مقاله برتر توسط این کتابدار ارائه شد.

دبیر علمی همایش «چشم اندازهای ارتباط علمی» روند برگزاری این همایش را تشریح کرد و با بیان اینکه پس از تصمیم برگزاری این همایش در هیئت مدیره انجمن علمی کتابداری شاخه فارس، با اساتید رشته علم اطلاعات و کتابداری در ایران و کشورهای دیگر رایزنی شد، گفت: این همایش با نظر کارشناسی بسیاری از استادان و در هفت محور برگزار شد و پس از ارسال فراخوان و اطلاع رسانی گسترده، 86 چکیده مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد.

محمدرضا قانع با تصریح اینکه در پایان همایش، تنها 43 مقاله علمی به این همایش ارسال شد، افزود: این مقالات زیر نظر هیئت داوران و با نظر گرفتن شاخص های گوناگون و به صورت کاملا علمی ارزیابی شد که از این میان 14 مقاله برای ارائه شفاهی و 7 مقاله برای ارائه در پوستر برگزیده شدند.

رئیس هیئت مدیره انجمن کتابداری شاخه فارس ضمن قدردانی از دستگاه های مختلف مشارکت کننده در این همایش و دیگر فعالیت های این انجمن یادآور شد: فعالیت سه ساله چهارمین دوره انجمن علمی کتابداری شاخه فارس به زودی به پایان می رسد و انتخابات هیئت مدیره مجدداً برگزار خواهد شد.

در بخش پایانی این برنامه نیز از برگزیدگان این همایش با اهدای لوح و هدیه یادبود قدردانی شد.

 گفتنی است همایش ملی «چشم اندازهای ارتباط علمی» یکی از برنامه های مهم در حوزه کتابداری بود که به همت انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه فارس و با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس و دیگر دستگاه های فرهنگی فارس برپا شد.

 

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 203
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما