منو1
Untitled
1397/2/25 سه‌شنبه معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس: 91 هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی فارس افزوده شده است معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: در شش ماه دوم سال 96، نود و یک هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان فارس افزوده شده است که این آمار در مقایسه با شش ماه اول سال گذشته، 59 درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، مهدی ظهرابی با اشاره به اهمیت، به روز رسانی و تقویت کتابخانه های عمومی در حوزه منابع، اظهار کرد: منابع یکی از مهم ترین شاخص های ارزیابی کتابخانه ها و از دلایل مهم جذب مخاطب به کتابخانه های عمومی است؛ لذا تلاش بر این است که منابع کتابخانه ها به ویژه در حوزه های پرمخاطب همچون کودک و نوجوان، ادبیات و روان شناسی و دین تقویت گردد.

معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، با اشاره به اینکه در شش ماه دوم سال گذشته 91،075 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان فارس افزوده شده است، گفت: از این میان 36،717 جلد کتاب از منابع اهدایی خیرین بوده است و 53،041 جلد کتاب نیز از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به صورت متمرکز و مستمر برای کتابخانه های عمومی استان فارس ارسال شده است. همچنین یک هزار و 317 جلد کتاب از جمله کتاب های نویسندگان استانی نیز از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس خریداری شده و در مجموعه کتابخانه ها قرار گرفته است.

او با تصریح اینکه خوشبختانه میزان جذب منابع در شش ماهه دوم سال گذشته در مقایسه با شش ماهه او،ل 59 درصد رشد داشته است، افزود: میزان جذب منابع اهدایی در پاییز و زمستان 96 نسبت به دو فصل اول سال، رشد 30درصد و میزان ارسال کتاب از سوی نهاد کتابخانه های عمومی رشد 100درصدی داشته است.

معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی فارس همچنین از اجرای طرح هایی در حوزه جذب منابع برتر برای کتابخانه های عمومی خبر داد و گفت: طرح «راه اندازی مرکز مبادله کتاب» در شهرستان ها در حال اقدام است که بر اساس آن، مراکز مبادله کتاب در ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان به منظور انتقال منابع بین کتابخانه های عمومی و دیگر دستگاه ها همچون کانون های فرهنگی مساجد، کتابخانه های ادارات دولتی، فرهنگسرا ها و ... شکل می گیرد.

وی اضافه کرد: طرح تقویت کتابخانه های عمومی استان به منابع برتر حوزه کودک و نوجوان که از سال گذشته در اداره کل کتابخانه های عمومی فارس آغاز شده است، با جدیت دنبال خواهد شد.

  مهدی ظهرابی تلاش برای گردآوری کتابخانه های شخصی نویسندگان و دانشمندان، در مجموعه کتابخانه های عمومی را از دیگر اقدامات این اداره کل در زمینه جذب منابع دانست و گفت: در سال گذشته کتابخانه شخصی استاد غلامحسن اولاد و مجموعه کتابخانه ای انجمن دوستداران زبان و ادبیات فارسی به کتابخانه های عمومی استان فارس افزوده شدند. در تلاشیم که دیگر کتابخانه ها و مجموعه کتاب های شخصی را که در استان وجود دارد به کتابخانه ها عمومی منتقل کنیم تا ضمن جلوگیری از پراکنده شدن این مجموعه ها، زمینه استفاده عموم مردم از آن ها فراهم شود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 181
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما