منو1
Untitled
1397/2/17 دوشنبه تأکید فرماندار داراب بر پرداخت اعتبارات کتابخانه های عمومی؛ انجمن کتابخانه های عمومی داراب تشکیل جلسه داد نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی داراب در سال جاری به ریاست فرماندار این شهرستان برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان داراب، عبدالرضا قاسمپور فرماندار داراب در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان که با حضور بخشداران، شهرداران، رؤسای ادارات شهرستان و اعضا برگزار شد، با تأکید بر ضرورت پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی، گفت: تا قبل از تسویه سهم کتابخانه ها اعتباری برای شهرداری ها در نظر گرفته نخواهد شد.

قاسمپور ضمن تشکر از حضور اعضا، تشکیل جلسه انجمن را حائز اهمیت دانست و فعال سازی پروژه ساخت کتابخانه عمومی شماره 2در شهرستان را به منظور توسعه فرهنگ مطالعه وکتابخوانی، از پروژه های عمرانی ومهم سال جاری برشمرد.

وی همچنین خواستار شد: برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی لازم است همه کمک کنند و شوراها و دهیاران در روستاها و شهرها در تأمین فضای فیزیکی با اداره کل کتابخانه های عمومی نهایت همکاری داشته باشند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی داراب نیز در ادامه، تکمیل ساختمان کتابخانه شماره 2 داراب را مهم ترین مطالبه کتابخانه های عمومی این شهرستان عنوان کرد و گفت: تکمیل ساخت این کتابخانه و بهره برداری از آن در متراژ اولیه، بسیاری از نیازهای کتابخانه ای در این شهرستان را برطرف می کند.

جعفر ماهار همچنین ضرورت پرداخت اعتبارات نیم درصد کتابخانه های عمومی توسط شهرداران را به منظور توسعه و ترویج کتابخانه ها و بهبود کتابخانه ها یادآور شد.

گفتنی است در این دیدار ضمن ارائه دیدگاه های اعضا و بحث و تبادل نظر در این خصوص،  مواردی همچون واریز منظم و ماهانه نیم درصد کتابخانه ها توسط شهرداری ها، تکمیل ساخت کتابخانه شماره 2 داراب در متراژ اولیه، پیگیری بخشداری ها به منظور راه اندازی کتابخانه عمومی در دو شهر رستاق و فدامی، بررسی پیگیری ایجاد کتابخانه عمومی در منطقه جنوب شهر داراب و همکاری مسئولان و نهادهای مردمی هچون یاران کتاب برای کسب عنوان پایتخت کتاب  به تصویب اعضا رسید.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 150
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما