منو1
Untitled
1397/2/22 شنبه نشست کتابخوان به کتابخانه عمومی آیت الله یحیی انصاری رسید/ معرفی کتاب «استاد عشق» در داراب اولین نشست کتابخوان کتابخانه عمومی آیت الله یحیی انصاری در سال جاری با معرفی شش کتاب برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان داراب، در این نشست که با هدف ترویج کتابخوانی و معرفی آثار برگزیده با حضور حداکثری اعضا برپا بود، شش کتاب به اشتراک گذاشته شد که خلاصه آن به شرح زیر است:

1. « نظم، آنچه همه دوست دارند ولی ... »، نوشته مرتضی آقا تهرانی/ارائه دهنده: محمدرحمانی

این کتاب به راه کارهای ایجاد نظم و برنامه ریزی در زندگی پرداخته و موانع برنامه ریزی و عوامل مؤثر در آن را در پنج فصل مطرح می کند.

2. «ذو القرنین از منظر قرآن»، نوشته عبدالله مستحسن/ارائه دهنده: نعمت الله دهقان

در این کتاب دیدگاه‌های مختلف مفسران قرآن در مورد تطبیق شخصیت ذوالقرنین بر برخی از پیامبران یا افراد دیگر، مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مقایسه و تطبیق شخصیت او بر سلیمان نبی، خضر پیامبر و کوروش پادشاه هخامنشی و مبارزه ذوالقرنین با یأجوج و مأجوج و نیز صحت یا عدم صحت ساختن سدی بزرگ توسط او، از دیدگاه آیات قرآن و روایات وارد شده از معصومین(ع)در این زمینه، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

3. «مادر و خاطرات پنجاه سال زندگی در ایران»، نوشته توران میرهادی/ ارائه دهنده: وحید فیروزآبادی

کتاب «مادر و خاطرات پنجاه سال زندگی در ایران» به مادر توران میرهادی و خاطرات او اختصاص دارد. این کتاب در هفده فصل تدوین شده است و عنوان‌هایی همچون «سفر اول و سفرها»، «مبارزه با مرگ»، «زبان و هویت ایرانی ما»، «مادر و هنر»، «مادر و ورزش»، «مادر و عشق»، «بچه‌های نسل سوم»، «دست‌های مادر»، «پدر به عنوان پدر» و... در آن به چشم می‌خورد.

4. «سیری در بزرگ ترین کتاب های جهان»، نوشته حسن شهباز/ ارائه دهنده: احمدرضا اعتمادی

مؤلف این کتاب از دیرباز به فکر انتخاب و معرفی برگزیده ترین آثار اندیشمندان گذشته و امروز جهان بود و طی سالها با بهره گیری از نظر نقدنویسان، دویست اثر را چه از نوع داستان یا نمایشنامه یا منظومه بزمی و رزمی به عنوان شاهکار برگزید. این ۲۰۰ کتاب که به همه زبان ها و فرهنگ های مختلف تعلق دارند با اکثریت آرا شاهکار خوانده شده اند و می توان گفت که در میان هزاران اثر منتشر شده، برگزیده ترین و بهترین آنها به شمار می آیند.

 5. «استاد عشق (نگاهی به زندگی پروفسور حسابی)، نوشته ایرج حسابی/ ارائه دهنده: محمدصالح نامی

«استاد عشق» نگاهی است به زندگی و تلاش های پروفسور سید محمود حسابی، پدر علم فیزیک و مهندسی نوین ایران.
سید محمود حسابی، معروف به پروفسور حسابی فیزیکدان، سناتور، وزیر آموزش و پرورش و بنیانگذار فیزیک دانشگاهی ایران بود.

6. «سه تار»، نوشته جلال آل احمد/ ارائه دهنده: حسین نوری

مجموعه 13 داستانی سه تار مانند دیگر داستان های آل احمد نگاهی به معضلات و مشکلات مردم بیچاره و تهیدست روزگار نویسنده دارد. اصولاً در داستان های جلال رد و نشان های اوضاع روزگار حیات او کاملاً مشهود است و او و چند نویسنده معاصر دیگرش سعی در بازتاباندن ریشه های اوضاع نامساعد جامعه دارند تا شاید مردم دردکشیده به مشکلات خود پی برده و برای حل آن تلاش کنند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 108
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما